ویرانه‌ی لیبرال‌دموکراسی

۱ - آنچه امروز در مهد لیبرال‌دموکراسی یعنی آمریکا مشاهده می‌شود، یک اتفاق نیست؛ این همان چیزی است که اندیشمندانی ژرف‌نگر خصوصاً اسلام‌شناسان بزرگی چون حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) و امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) ده‌ها سال پیش آن را پیش‌بینی کرده بودند؛ و این درسی است قرآنی که به عنوان یک سنت لایتغیر الهی در این کتاب آسمانی مطرح شده است.
"وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَىٰ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَيْهِمْ بَرَكَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَ الْأَرْضِ وَ لَٰكِنْ كَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا كَانُوا يَكْسِبُونَ" (اعراف/۹۶)
ترجمه : "اگر جوامع انسانی ایمان آورده و تقوا پیشه کرده بودند، درهای برکات را از آسمان و زمین به روی آنان باز می‌کردیم؛ ولیکن آنان [آیات ما را] تکذیب کردند و در نتیجه، آنان را به خاطر رفتارهای ناشایستشان عذاب کردیم".
آری؛ دوری از ایمان و بی‌توجهی به حدود الهی و فریبکاری در عمل به شعارهای فریبنده، نتیجه‌ای جز زوال نخواهد داشت.
۲ - لیبرال‌دموکراسی هرچند در اثر رنگ‌ولعاب‌های فراوان، ساده‌لوحان زیادی را به خود جذب نمود، ولی پایه‌هایی بس لرزان و غیر قابل اتکا دارد.
مادی‌گرایی، تجربه‌گرایی، انسان‌محوری، آزادی و شعارهایی از این دست، به پشتوانه‌‌ی مکاتب به اصطلاح فلسفی و مغالطات زیبا و جذاب توانست در طول سالیان متمادی، افراد و جوامع زیادی را شیفته‌ی فرهنگ و تمدن غربی نماید، به‌گونه‌ای که کوچک‌ترین مقاومت در برابر این شعارها با امواج هجمه‌های ناجوانمردانه‌ی روشنفکران غرب‌زده مواجه می‌شد.
نمونه‌ای از این تهاجمات را می‌توان در زندگی پرمخاطره‌‌ی علامه‌ی شهید مرتضی مطهری و نیز در زمان خودمان در مورد علامه‌ی بزرگوار آیت‌الله مصباح یزدی مشاهده کرد.
جرم اصلی این دو اسلام‌شناس معاصر، تقابل عقلانی و فلسفی با لیبرالیسم و دموکراسی غربی و افشای ماهیت پایه‌های سست این تفکر بوده است.
آری؛ مروری بر روزنامه‌های زنجیره‌ای و اصلاح‌طلب نشان می‌دهد که هجمه‌ای که در دوره‌ی حاکمیت اصلاحات علیه علامه مصباح یزدی انجام شد چندین برابر تهاجم این روزنامه‌ها علیه جنایات رژیم صهیونیستی و داعش و... است!
و این نیست جز حاصل جمود بر تفکر منحط لیبرال‌دموکراسی که از وحی مُنزَل برای آنان معتبرتر و مقدس‌تر است.
آری؛ همان کسانی که غیرت و تعصب دینی مردم را با شعار آزادی عقیده، پلورالیسم و... به تمسخر می‌گیرند، چنین تعصب جاهلانه‌ای در دفاع از مبانی تمدن غربی از خود نشان می‌دهند!

۳ - بازهم تأکید می‌کنیم که آنچه امروز در آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی می‌گذرد، یک اتفاق استثنایی نیست؛ تصور نشود که مثلاً روی‌کارآمدن غیر منتظره‌ی ترامپ باعث این وقایع شده است.
سؤال این است که این چگونه تمدنی است که اجازه‌ می‌دهد چنین شخصی بر حکومتی که ادعای رهبری جهان را دارد، ریاست کند؟!
آیا مسأله‌ی نژادپرستی در آمریکا درد امروز مردم این کشور است؟!
آیا وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در سراسر جهان، استفاده از بمب اتم، جنگ‌های ویران‌گری که آمریکا بر ملت‌ها تحمیل کرده است، حمایتی که از جنایات گاو شیرده‌اش (آل سعود) در یمن و از رژیم کودک‌کش صهیونیستی می‌کند، تحریم‌های ناجوانمردانه‌ی کشورها و ترویج گسترده‌ی فرهنگ بی‌حیایی و شهوت و خشونت توسط رسانه‌های غول‌آسا و... در شناخت ماهیت شیطانی آمریکا و تمدن منحط غربی کفایت نمی‌کند؟!
چرا آمریکا‌دوستان داخلی این روزها سکوت پیشه کرده‌اند؟! چرا علل چالش‌های اجتماعی قبله‌ی آمال خود را بررسی و ریشه‌یابی نمی‌کنند؟!
نصیحت ما به این افراد این است که هرچه زودتر به دامن اسلام ناب محمدی برگردند و پیش از آن‌که این ویرانه‌ی به‌جا مانده از لیبرالیسم کاملاً فرو بریزد، دست از تعصبات جاهلیت مدرن بردارند وگرنه دیر یا زود شاهد وضعیت اسفبارتری در تمدن غربی خواهند بود و آن زمان دیگر آبرویی برای دلبستگان این تمدن باقی نخواهد ماند.

      سید محسن طاهری
مسئول مدرسه علمیه امام صادق علیه‌السلام گرگان

۹۹/۳/۲۳

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.