اقتصادِ رها شده؛ زمینه‌ای برای فریب افکار عمومی

بسم الله الرحمن الرحیم

اقتصادِ رها شده؛ زمینه‌ای برای فریب افکار عمومی

در سال‌ها و خصوصاً ماه‌های اخیر، اقتصاد کشور دچار نوعی افسارگسیختگی شده و حاکی از کم‌تحرکی و ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت است.
این مطلب نتیجه‌ی برداشت سطحی و خوش‌بینانه از مسائل و اتفاقاتی است که در اثر رویکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم حاصل شده است.
اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه‌تر و دقیق‌تر تحلیل کنیم، باید گفت : گویا عده‌ای مدیریت اقتصاد کشور را رها کرده‌اند تا با فشار اقتصادی سنگین بر مردم، زمینه‌ای برای اهداف خاص سیاسی و بعضاً خائنانه‌ی خود فراهم نمایند.

نامه‌ی عده‌ای اصلاح‌طلب معلوم‌الحال، مبنی بر درخواست ذلیلانه مذاکره با آمریکا یکی از اتفاقاتی است که بیان‌گر تحلیل مذکور است.

دلباختگان غرب که هیچ‌گونه تعلق خاطری به انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند آن ندارند و اگر سوابقی در انقلاب داشته‌اند، به مرور زمان و در اثر گرفتار شدن به دنیاطلبی، سوابق خود را بر باد داده‌اند، امروز دم از مذاکره‌ی بی‌قیدوشرط با آمریکا می‌زنند تا به زعم باطل خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم انقلابی ایران را مانند خودشان از آرمان‌ها دور کنند.

همان‌طور که امامین انقلاب اسلامی بارها فرموده‌اند، آمریکا شیطان بزرگ است و مذاکره‌ با آمریکا نتیجه‌ای جز پشیمانی ندارد و تجربه‌ی برجام هر انسان نادان و غافلی را هشیار ساخت؛ البته کسی را که خود را به خواب زده باشد نمی‌توان بیدار کرد.

ناگفته نماند برجام برای عده‌ای جاه‌طلب منافع فراوانی داشته که همین امر باعث دفاع مطلق آنان از برجام و نیز زمینه‌سازی برای تسلیم در برابر آمریکا شده است؛ وقتی مستندات حاکی از آن است که اوباما در پشت‌پرده‌ی برجام به ۲۵۰۰ ایرانی، تابعیت آمریکایی داده است، و خروج ترامپ از برجام، وضعیت تابعیت این افراد و وضعیت تحصیلی فرزندان برخی از آنان و میلیاردها دلار سپرده‌های آنان در بانک‌های آمریکا را به خطر انداخته است، می‌توان حدس زد که حمایت بی‌اندازه‌ی آنان از مذاکره با آمریکا و دلبستگیشان به برجام اروپایی که استمرار همان برجام آمریکایی است، به علت منافع نامشروع آنان است.

یکی از برنامه‌های شیطانی این‌گونه افراد آن است که با نفوذ در بدنه‌ی مدیریتی کشور و فشل نمودن اقتصاد و فشار بر اقشار مختلف، این‌گونه وانمود کنند که تمام این مشکلات به دلیل استکبارستیزی نظام است و تنها راه برون‌رفت از این وضعیت تن‌دادن به خواسته‌های آمریکا و عقب‌نشینی از آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی است.

البته این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد و مردم بصیر و انقلابی کشور عزیزمان، هرگز تسلیم شیطان بزرگ نمی‌شوند.
تجربه‌ی تلخ برجام و تجارب دیگری مانند لیبی و ... نشان داده است که آمریکا تا کشوری را به خاک سیاه ننشاند و عبد ذلیلِ خود نکند دست از دشمنی برنخواهد داشت و حال آن‌که شعار همیشگیمان این است: هیهات منا الذله!

مردم صبور و عزت‌مند کشورمان می‌دانند که وعده‌ی الهی حق است و هرچه دشمنی‌ها و فشارهای دشمن بیشتر می‌شود، نصرت الهی و پیروزی نهایی نزدیک‌تر خواهد بود؛ ان‌شاءالله.

و علی الله فلیتوکل المومنون

سید محسن طاهری
مسئول مدرسه علمیه امام صادق(ع)
گرگان

۹۷/۴/۶

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.