تقارن و تقارب معنادار سوم و هشتم ربیع الثانی

                                               بسم الله الرحمن الرحیم

خدا را شکرگزاریم که امسال، مهم‌ترین سند افتخار شهر دارالمومنین گرگان، یعنی واقعه سوم ربیع‌الثانی (سالروز ورود امام حسن عسکری علیه‌السلام به گرگان) از کنج مظلومیت بیرون آمد و مورد توجه مردم و نخبگان فرهنگی و مذهبی قرار گرفت.

حرکت خودجوش مردمی در احیای این واقعه‌ی تاریخی و حضور چشمگیر دوستداران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در مراسم جشنی که در قدمگاه مبارک امام یازدهم(ع) برگزار شده بود، بار دیگر عمق ارادت مردم این سرزمین را به خاندان نبوت و امامت به اثبات رسانید.

در فاصله‌ی همین چند روز، اظهارات و اقدامات قابل توجهی از ناحیه‌ی نخبگان جامعه و اهالی فرهنگ و رسانه، در خصوص اهتمام هرچه بیشتر مردم و مسئولان به این موضوع صورت گرفت که بیان‌گر اشتیاق زایدالوصف آنان به احیای فرهنگ اصیل اسلامی و گفتمان اسلام ناب محمدی(ص) است.

یکی از پیشنهادهای زیبا و بسیار مناسبی که در این زمینه مطرح شده است و برای همیشه قابلیت ماندگاری دارد، پیوند زدن واقعه‌ی سوم ربیع‌الثانی (ورود امام حسن عسکری به گرگان) با مناسبت هشتم ربیع‌الثانی (سالروز ولادت آن حضرت) می‌باشد.

تقارن و تقارب معنادار این دو مناسبت، بهترین فرصت برای ترویج ارزش‌های اصیل اسلام ناب محمدی در دارالمومنین گرگان بلکه در استان گلستان است.

در این زمینه شایسته است به نکات زیر توجه ویژه‌ای صورت گیرد :

 این چند روز که شایستگی نام‌گذاری به "ایام عسکریه" را دارد، به پیشنهاد برخی از نخبگان می‌تواند به عنوان هفته فرهنگی گرگان" شناخته شود و فرصتی استثنایی برای احیای "دارالمومنین" تلقی گردد.

امام حسن عسکری(ع) لااقل از دو جهت در گسترش و تعمیق مکتب اهل‌بیت(ع) در این منطقه تاثیر ویژه داشته‌اند : یکی از جهت تربیت شاگردانی مانند جعفر بن شریف جرجانی، و دیگری حضور بابرکت خود آن حضرت در این منطقه و معجزاتی که از ایشان به طور مستقیم مشاهده گردید.
بررسی محققانه‌ی این موضوع، وظیفه‌ی #پژوهش‌گران_حوزوی_و_دانشگاهی است.

از آنجا که امام یازدهم(ع) والد بلافصل حضرت حجت، مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه) می‌باشد، یقیناً اظهار ارادت هرچه بیشتر مردم به امام حسن عسکری(ع)، موجب تعمیق معرفت به امام زمان(عج) و گسترش فرهنگ انتظار، و متقابلاً باعث عنایات و الطاف هرچه بیشتر ولی‌عصر(عج) به مردم این سرزمین خواهد بود، ان‌شاءالله

سید محسن طاهری

مسئول مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان

۹۶/۹/۴

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.