زنجیره‌ی تواصی را حفظ کنیم/راهبرد تواصی در مبارزه با حکمرانی مجازی شیطان

سید محسن طاهری
مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان


* دشمن زخم‌خورده‌ از انقلاب اسلامی، با فتنه‌ی عمیق سال ۸۸ در بخشی از افراد جامعه‌ تردیدهایی ایجاد کرد و متأسفانه خبط و خطاهایی که توسط رئیس دولت دهم اتفاق افتاد، فرایند تردیدافکنی دشمن تکمیل و زمینه‌ساز روی کار آمدن دولتی لیبرال و غیر معتقد به مبانی گفتمان انقلاب اسلامی و واداده در برابر غرب گردید و شد آنچه نباید می‌شد


*ناکارآمدی این دولت، کار را به جایی رساند که دشمن بتواند بهانه‌ی خوبی برای بدبین‌نمودن بخش‌هایی از مردم نسبت به نظام بیابد.

* جنگ ترکیبی دشمن، باورها و اراده‌های مردم صبور و نجیب کشورمان را هدف قرار داده است و مع‌الاسف نفوذی‌های دولت لیبرال، با تقویت مدیریت خارجی فضای مجازی و تضعیف پیام‌رسان‌های داخلی، راه تأثیرگذاری برنامه‌ی مزبور دشمن را هموارتر نموده‌اند.

* این موضوع هنگامی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که می‌بینیم کسانی که باید در این شرایط حساس، به تقابل با دشمن بپردازند، خود اسیر این جنگ شده، دچار یاس و سرگردانی می‌شوند و یا با نیروهای خودی به منازعه و خودزنی مشغول می‌شوند.

* در این میان، امام جامعه که از بالاترین بصیرت برخوردار است، مانند همیشه پرتو بصیرت را به جامعه می‌افکند و راه را به یاران خود نشان می‌دهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای در همین ارتباط می‌فرمایند:

《دو عنصر مهم برای مواجهه با این دشمنی‌ها لازم است... دو خصوصیّت در آحاد مردم لازم است: یکی عبارت است از بصیرت، و دوّمی عبارت است از صبر و استقامت، که اگر چنانچه این دو عنصر وجود داشت دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند، هیچ لطمه‌ای نمی‌تواند بزند، هیچ توفیقی در مواجهه‌ و مقابله‌ی با نظام اسلامی به‌دست نمی‌آورد؛ بصیرت و صبر. این همان است که امیرالمؤمنین فرمود: «وَ لا یَحمِلُ هذَا العَلَمَ اِلّا اَهلُ البَصَرِ وَ الصَّبرِ وَ العِلمِ بِمَواضِعِ الحَقّ» که این در خطبه‌ی ۱۷۳ نهج‌البلاغه است.

۱) بصیرت، به معنای تیزبینی و شناختن راه درست...

۲) صبر، به معنای استقامت در راه درست...

خب اگر این دو خصوصیّت وجود داشته باشد، دشمن غالب نمی‌شود. یکی از راه‌هایی که این دو خصوصیّت را بتوان در جامعه حفظ کرد، عبارت است از «تواصی»، همان که در سوره‌ی والعصر هست: وَ تَواصَوا بِالحَقِّ ‌وَ تَواصَوا بِالصَّبر؛ مردم یکدیگر را تواصی کنند؛ این زنجیره‌ی تواصی و توصیه کردن به یکدیگر [برقرار باشد]؛ هم توصیه به حق کنند، راه حق را تأکید کنند، هم توصیه‌ی به صبر بکنند؛ این، همه را نگه می‌دارد. اگر چنانچه تواصی به صبر و تواصی به حق و بصیرت در جامعه وجود داشته باشد، این جامعه به‌آسانی دستخوش تحرّکات دشمن نخواهد شد؛ امّا اگر چنانچه این جریان تواصی که زنجیره‌ی محافظت مؤمنان است، ‌قطع بشود قطعاً خسارت خواهد رسید: اِنَّ ‌الاِنسانَ‌ لَفی‌ خُسر، اِلَّا الَّذینَ ءامَنوا وَ عَمِلُوا الصّالِحٰتِ‌‌ وَ تَواصَوا بِالحَقِّ ‌وَ تَواصَوا بِالصَّبر؛ اگر این تواصی نباشد، خسارت تحقّق پیدا خواهد کرد. خب، دشمن همین عامل مهم را هدف قرار می‌دهد.》(بیانات روز مبعث ۹۹/۱۲/۲۱)

* کاملاً پیداست که در تمام این سال‌ها یکی از مهم‌ترین بزنگاه‌های انقلاب، انتخابات بوده و هست که در صورت انحراف باورها و اراده‌های مردم، می‌تواند جنگ ترکیبی دشمن را به نتیجه‌ی دلخواه او نزدیک کند؛ و در این بزنگاه، عمل به راهبرد "تواصی" و "حفظ زنجیره‌ی تواصی" است که می‌تواند تلاش گسترده و همه‌جانبه‌ی دشمن را بی‌اثر و انقلاب اسلامی را به آرمان بلند "تمدن نوین اسلامی" هرچه نزدیکتر نماید.

* در شرایطی که ویروس کرونا دست به دست ویروس انگلیسیِ نفوذ! داده و توطئه‌ی حکمرانی مجازی دشمن، در حال اجراست، تنها راه پیروزی جبهه‌ی حق، حفظ زنجیره‌ی تواصی در فضای حقیقی و مجازی است.

* ارتباطات چهره به چهره در حد امکان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فعالیت هدف‌مند و مدیریت‌شده در فضای مجازی، ابزارهای اصلی عمل به توصیه‌ی راهبردی تواصی است و هدف از آن، روشنگری حقایق، افشاگری چهره‌ی نفاق و امیدوار ساختن مردم به نتیجه‌ی انتخابات پس از ارائه‌ی معیارهای انتخاب اصلح خواهد بود، ان‌شاءالله.۱۴۰۰/۱/۳۰

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.