مهدی شناسی (6) وابستگی امام شناسی به خدا شناسی و پیامبر شناسی

  باید توجه داشت که شناخت امام بدون داشتن معرفت صحیح از توحید و نبوت ممکن نیست. در دعایی که خواندن آن در زمان غیبت مورد تاکید قرار گرفته است میخوانیم « اللهم عرفنی نفسک فانک ان... در ذیل این دعا آمده است که انسان بدون معرفت امام از دین خودگمراه میشود، به همین خاطر نمی توان بدون شناخت توحید و نبوت که در راس معارف دینی قرار دارند معرفت صحیحی از امامت داشت در دعای مذکور سه نکته به چشم

مهدی شناسی (5) مقامات ظاهری و باطنی امامان (علیهم السلام)

   تا اینجا درباره شخصیت حقوقی و حقیقی «امام» به طور اجمال و گذرا سخن گفتیم؛ توضیحات بیشتر پیرامون شخصیت حقیقی امامان (علیهم السلام) را به کتب مربوط (حدیث و تاریخ) واگذار می کنیم. ولی از آنجا که مبحث جایگاه امامت و شخصیت حقوقی امام ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است سعی می کنیم در این زمینه توضیح بیشتری ارائه دهیم...(به قلم حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری)

اهم سخنان حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه

  اهم سخنان سید محسن طاهری مسئول مدرسه علمیه امام صادق(علیه‌السلام) گرگان در آئین نکوداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه (چهارشنبه ۹۷/۹/۲۸ در جامعة‌المصطفى گرگان)

آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد/تصاویر

  آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه با حضور دانشجویان و اسایتد حوزه های علمیه و دانشگاه های استان گلستان در جامعة المصطفی شهرستان گرگان برگزار شد.

مهدی شناسی (4) مصادیق «امام»

  پس از آن که معلوم شد امامت ، جایگاهی است که با نصب الهی تعیین می شود و مشروط به عصمت است و مصادیق آن در میان اهل بیت پیامبر (ص) یافت می شود نوبت به تعیین مصادیق این عنوان می رسد....(به قلم حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری)

سفر امام عسکری(ع) به گرگان برگ زرین تاریخ پرافتخار دارالمومنین گرگان

  واقعه سوم ربیع از بعد زمانی و مکانی مورد غفلت واقع شده است

مهدی شناسی (3) استمرار جریان امامت در طول تاریخ

براساس دیدگاه شیعه ، امامت (به معنای سوم) یک جریان مستمر در طول تاریخ می باشد و همواره در هر زمان می باید «امامی» بر روی زمین وجود داشته باشد . البته تعابیری که در آیات و روایات به کار رفته است منحصر در کلمه «امام» نیست ...(به قلم حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری)

""حوزه علمیه سکولار نخواهد شد""

  حوزه علمیه خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی، بازوی‌ پُرتوان ولایت فقیه در حفظ نظام و ضامن بقای اسلامی بودن و انقلابی ماندن ارکان نظام است.

سیاست "جهنمی کردنِ مردم" !!

  گذشته از مغلطه‌آمیز بودنِ این مطلب، بر اهلش پوشیده نیست که غالباً این‌گونه سخنان از سوی کسانی مطرح می‌شود که نگاه لیبرالیستی به مقوله‌ی حکومت و مدیریت دارند و در واقع مقصودشان آن است که مدیران هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال هدایت و سعادت مردم ندارند؛ ادعایی که کاملاً در تقابل با نگاه اسلامی و الهی است‌. ضمن اینکه با یک نگاه به حکومت‌هایی که مبنای لیبرالیستی

مهدی شناسی (2)امام کیست؟

  اولین و مهمترین موضوعی که باید در میان موضوعات مرتبط با «مهدویت» مورد توجه قرار گیرد موضوع «امام شناسی» است.به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری

مهدی شناسی (1) اهمیت موضوع

  مباحثی از قبیل :منجی موعود ادیان ، آخر الزمان ، جامعه جهانی (دهکده جهانی ) ،حکومت جهانی ، عدالت خواهی فراگیر ، و... از جمله مباحثی است که در این زمینه مورد توجه بسیاری از عوام وخواص در جوامع گوناگون خصوصا جامعه اسلامی ، قرار گرفته است.به قلم حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن طاهری