مهدی شناسی(12) غیبت کبری

    اولین سوالی که در مورد امام غایب به ذهن می‌رسد این است که اگر وجود امام علیه السلام برای هدایت مردم است بنابراین غیبت او چه معنایی دارد و آیا مردم می‌توانند از هدایتهای امام غایب بهره مند گردند؟!/ (به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

گفتگو با خادمان غدیر – استان گلستان

  بحمدالله شیعیان و اهل سنت استان گلستان در نهایت وحدت و مودت درکنار و همراه با هم در حال تدارک برگزاری باشکوه جشن‌های ایام مبارک دهه‌ی امامت و ولایت هستند /

مهدی شناسی(11) آغاز غیبت

  ممکن است سوالی در ذهن خواننده محترم ایجاد شود و آن اینکه آیا مساله غایب بودن امام دوازدهم علیه السلام در بدو امر موجب بروز مشکلاتی از قبیل شک و اختلاف و... در میان شیعه نگردید؟ (به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

نکاتی درباره‌ی اسقاط گلوبال هاوک

  آنچه اتفاق افتاد درست نقطه‌ی مقابل تصور و پیش‌بینی آن‌ها بود و بسیاری از معادلات منطقه‌ای را تحت تأثیر خود قرار داد و یقیناً آثار بلندمدت و نامحسوس بیشتری را نیز در پیش خواهد داشت،

جایگاه "معنویت و اخلاق" در گام دوم انقلاب

  با مروری بر متن بیانیه‌ی گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی صادر شده است، به روشنی درمی‌یابیم که موضوع "معنویت و اخلاق" در این بیانیه، از جایگاهی مؤثر، فراگیر و محوری برخوردار است.

دیدار دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان گلستان با معاون سیاسی, امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان

 دیدار چراغعلی معاون سیاسی, امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان با حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان گلستان در خصوص برگزاری ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت

مهدی شناسی(10) غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 2

  دسته دوم روایات عبارت است از روایاتی که هر کدام به بخشی از حکمت و فلسفه غیبت اشاره کرده اند و ما برخی از آنها را ذکر می کنیم/(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

شفافیت، دوای جریان انقلابی برای انسجام حداکثری

  نخبگان انقلابی روح امید،همدلی و همگرایی را در بدنه‌ی نیروهای انقلابی استان بدمند

مهدی شناسی(9) غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 1

  پنهان بودن چیزی ،گاهی به سبب عدم حضور آن و گاهی به جهت عدم ظهور آن است. بلکه می‌توان گفت در مواردی که «غیبت» در موردشئ غیر حاضر استعمال می شود بدین جهت است که عدم حضور یکی از مصادیق عدم ظهور است ،و به عبارت دیگر از آنجا که هر غیر حاضری ،غیر ظاهر هم هست بدان«غایب» گفته می‌شود.(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

اهداف و سیاست های راهبردی حوزه علمیه امام صادق علیه السلام گرگان

  نوشتاری که ذیلاً مشاهده می‌کنید، مربوط به فروردین ۱۱سال پیش است. پس از ارتحال مرحوم ابوی (آیت الله طاهری گرگانی) در دی‌ماه سال ۱۳۸۶، مسئولیت مدرسه‌ی علمیه‌ی امام صادق(ع) گرگان به این حقیر واگذار شد. بنده در اولین جلسه‌ای که با مدیر و اساتید وقت مدرسه داشتم، مطالبی را با آنان در میان گذاشتم که پیش‌نویس آن را با اندکی ویرایش تقدیم می‌کنم.

مهدی شناسی(8) طول عمر و جوانی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

  همانطور که گفته شد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال ۲۵۵ هجری قمری چشم به جهان گشود و در حال حاضر قریب به ۱۲ قرن از عمر شریف و مبارک ایشان می گذرد.  به همین جهت این سوال به ذهن متبادر می گردد که چگونه ممکن است یک انسان عمری بیش از هزار سال داشته باشد!؟(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

تشکیل هیات اندیشه ورزی "گام دوم انقلاب" در گرگان

  ظهر امروز 97/12/2با حضور چهره های فرهنگی و اجتماعی هیات اندیشه ورز " گام دوم انقلاب اسلامی " در جهت تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در گرگان تشکیل شد.    

مهدی شناسی (7) وظیفه ی مومنان در برابر امام معصوم علیه السلام

  پس از آن که اجمالا جایگاه والای« امامت» و مصادیق حقیقی آن را شناختیم، لازم است  با وظایف معتقدان به امامت در قبال امامان آشنا شویم؛اهم این وظایف عبارت است از.(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

رؤیای صادقه مرحوم آیت الله طاهری گرگانی

  شخصی از رسول خدا (ص) در مورد بشارت دنیوی، در این آیه پرسید؛ حضرت فرمود: « این بشارت، همان خواب دیدن نیکی است که مؤمن آن را در عالم خواب می‌بیند، و به وسیله آن در دنیا بشارت داده می‌شود.

مهدی شناسی (6) وابستگی امام شناسی به خدا شناسی و پیامبر شناسی

  باید توجه داشت که شناخت امام بدون داشتن معرفت صحیح از توحید و نبوت ممکن نیست. در دعایی که خواندن آن در زمان غیبت مورد تاکید قرار گرفته است میخوانیم « اللهم عرفنی نفسک فانک ان... در ذیل این دعا آمده است که انسان بدون معرفت امام از دین خودگمراه میشود، به همین خاطر نمی توان بدون شناخت توحید و نبوت که در راس معارف دینی قرار دارند معرفت صحیحی از امامت داشت در دعای مذکور سه نکته به چشم