مهدی شناسی(10) غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 2

  دسته دوم روایات عبارت است از روایاتی که هر کدام به بخشی از حکمت و فلسفه غیبت اشاره کرده اند و ما برخی از آنها را ذکر می کنیم/(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

شفافیت، دوای جریان انقلابی برای انسجام حداکثری

  نخبگان انقلابی روح امید،همدلی و همگرایی را در بدنه‌ی نیروهای انقلابی استان بدمند

مهدی شناسی(9) غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 1

  پنهان بودن چیزی ،گاهی به سبب عدم حضور آن و گاهی به جهت عدم ظهور آن است. بلکه می‌توان گفت در مواردی که «غیبت» در موردشئ غیر حاضر استعمال می شود بدین جهت است که عدم حضور یکی از مصادیق عدم ظهور است ،و به عبارت دیگر از آنجا که هر غیر حاضری ،غیر ظاهر هم هست بدان«غایب» گفته می‌شود.(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

اهداف و سیاست های راهبردی حوزه علمیه امام صادق علیه السلام گرگان

  نوشتاری که ذیلاً مشاهده می‌کنید، مربوط به فروردین ۱۱سال پیش است. پس از ارتحال مرحوم ابوی (آیت الله طاهری گرگانی) در دی‌ماه سال ۱۳۸۶، مسئولیت مدرسه‌ی علمیه‌ی امام صادق(ع) گرگان به این حقیر واگذار شد. بنده در اولین جلسه‌ای که با مدیر و اساتید وقت مدرسه داشتم، مطالبی را با آنان در میان گذاشتم که پیش‌نویس آن را با اندکی ویرایش تقدیم می‌کنم.

مهدی شناسی(8) طول عمر و جوانی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

  همانطور که گفته شد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال ۲۵۵ هجری قمری چشم به جهان گشود و در حال حاضر قریب به ۱۲ قرن از عمر شریف و مبارک ایشان می گذرد.  به همین جهت این سوال به ذهن متبادر می گردد که چگونه ممکن است یک انسان عمری بیش از هزار سال داشته باشد!؟(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

تشکیل هیات اندیشه ورزی "گام دوم انقلاب" در گرگان

  ظهر امروز 97/12/2با حضور چهره های فرهنگی و اجتماعی هیات اندیشه ورز " گام دوم انقلاب اسلامی " در جهت تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در گرگان تشکیل شد.    

مهدی شناسی (7) وظیفه ی مومنان در برابر امام معصوم علیه السلام

  پس از آن که اجمالا جایگاه والای« امامت» و مصادیق حقیقی آن را شناختیم، لازم است  با وظایف معتقدان به امامت در قبال امامان آشنا شویم؛اهم این وظایف عبارت است از.(به قلم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری)

رؤیای صادقه مرحوم آیت الله طاهری گرگانی

  شخصی از رسول خدا (ص) در مورد بشارت دنیوی، در این آیه پرسید؛ حضرت فرمود: « این بشارت، همان خواب دیدن نیکی است که مؤمن آن را در عالم خواب می‌بیند، و به وسیله آن در دنیا بشارت داده می‌شود.

مهدی شناسی (6) وابستگی امام شناسی به خدا شناسی و پیامبر شناسی

  باید توجه داشت که شناخت امام بدون داشتن معرفت صحیح از توحید و نبوت ممکن نیست. در دعایی که خواندن آن در زمان غیبت مورد تاکید قرار گرفته است میخوانیم « اللهم عرفنی نفسک فانک ان... در ذیل این دعا آمده است که انسان بدون معرفت امام از دین خودگمراه میشود، به همین خاطر نمی توان بدون شناخت توحید و نبوت که در راس معارف دینی قرار دارند معرفت صحیحی از امامت داشت در دعای مذکور سه نکته به چشم

مهدی شناسی (5) مقامات ظاهری و باطنی امامان (علیهم السلام)

   تا اینجا درباره شخصیت حقوقی و حقیقی «امام» به طور اجمال و گذرا سخن گفتیم؛ توضیحات بیشتر پیرامون شخصیت حقیقی امامان (علیهم السلام) را به کتب مربوط (حدیث و تاریخ) واگذار می کنیم. ولی از آنجا که مبحث جایگاه امامت و شخصیت حقوقی امام ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است سعی می کنیم در این زمینه توضیح بیشتری ارائه دهیم...(به قلم حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری)

اهم سخنان حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه

  اهم سخنان سید محسن طاهری مسئول مدرسه علمیه امام صادق(علیه‌السلام) گرگان در آئین نکوداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه (چهارشنبه ۹۷/۹/۲۸ در جامعة‌المصطفى گرگان)

آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد/تصاویر

  آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه با حضور دانشجویان و اسایتد حوزه های علمیه و دانشگاه های استان گلستان در جامعة المصطفی شهرستان گرگان برگزار شد.

مهدی شناسی (4) مصادیق «امام»

  پس از آن که معلوم شد امامت ، جایگاهی است که با نصب الهی تعیین می شود و مشروط به عصمت است و مصادیق آن در میان اهل بیت پیامبر (ص) یافت می شود نوبت به تعیین مصادیق این عنوان می رسد....(به قلم حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری)