مقصود امام خامنه‌ای از "جوان" در دولت جوان و حزب‌اللهی چیست؟

استفاده از ابتکار و نشاط جوانان در کنار تجربه‌ی افراد مجرّب در مدیریّتهای کشور یک موضوع دیگری که بد نیست مطرح بکنم و اینجا یادداشت کرده‌ام، این است که شنیدم سؤال میشود که بنده در یک برنامه‌ی تلویزیونی که ظاهراً اخیراً پخش شده، یک بار گفته‌ام که دولت جوان حزب‌اللهی باید سرِ کار بیاید، یک بار ...
ادامه مطلب

چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

معنای اعتماد به نیروهای جوان این است که اولا در برخی از مدیریت‌های مهم کشور از اینها استفاده بشود، ثانیا از ابتکارهای اینها و حرکت اینها و حوصله و نشاط کار اینها و ابتکارهایی که انجام می‌دهند استقبال بشود، اینها بچه‌های ما هستند، بچه‌های کشورند و کشور حق دارد که از اینها استفاده کند.
ادامه مطلب

قيام 19 دي در کلام مقام معظم رهبری

امروز آن چیزى که لازم است براى ملّت ما، اوّلاً اتّحاد و اتّفاق ملّى است. دو دسته کردن مردم، جدا کردن مردم، شعارهاى تفرقه ‌انگیز دادن میان مردم - به هر عنوانى - خطاست؛ این بر ضدّ منافع ملّت ایران و بر ضدّ آرمان­هاى ملّت ایران است.
ادامه مطلب

بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد «فتنه» و حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری

دو پهلو حرف زدن، کمک کردن به غبار آلودگی فضاست؛ این کمک به رفع فتنه نیست، این کمک به شفاف سازی نیست. شفاف سازی، دشمنِ دشمن است؛ مانع دشمن است. غبار آلودگی، کمک دشمن است. این، خودش شد یک شاخص. این یک شاخص است: کی به شفاف سازی کمک می کند و کی به غبار آلودگی کمک می کند. 
ادامه مطلب

تحریم‌ ها چگونه خنثی می‌ شوند؟

رفع تحریم دست دشمن است، و خنثی کردن تحریم دست ما است؛ دشمن باید رفع تحریم کند امّا خودمان می توانیم این تحریم دشمن را خنثی کنیم. پس این مقدّم است، این درست است؛ بیشتر دنبال این باشیم. نمیگویم دنبال رفع تحریم نباشیم؛ اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم. البتّه چهار سال است تأخیر شده. 
ادامه مطلب

اهمیت بصیرت تاریخیِ جوانان انقلابی در بیانات رهبر انقلاب

 مقام معظم رهبری می فرماید: بسیار مهم است که «جوان مومن انقلابی» بداند امروز در چه نقطه ای از تاریخ ایستاده است و کُنش و واکنش های او در کدام چارچوبِ کلان معنا می یابد: «تا ندانیم چگونه بوده ایم، نخواهیم دانست که امروز چه در اختیار داریم.» انقلاب اسلامی پدیده ای برخوردار از یک عقبه ی تاریخی است. 
ادامه مطلب

چهار ضلعی اقتدار

چهار توصیه مهم رهبر انقلاب اسلامی: 1 در همه‌ی عرصه‌ها قوی شوید. 2به دشمن اعتماد نکنید. 3 اتحاد ملی را حفظ کنید. 4 رفع تحریم به دست دشمن است، اما خنثی کردن تحریم، به دست خودمان است...
ادامه مطلب

چرا رهبر انقلاب به آینده کشور امیدوارند؟

امید و نگاه بنده نسبت به آینده‌ی این کشور خیلی روشن است. بنده میدانم که خدای متعال اراده فرموده است که این ملّت را به متعالی‌ترین درجات برساند و بدانید که ان‌شاءالله ملّت ایران به برکت اسلام، به برکت نظام اسلامی، بدون تردید به عالی‌ترین درجاتِ یک ملّت در حدّواندازه‌ی ملّت ایران خواهد رسید...
ادامه مطلب

یارگیری کنید، حذف نکنید.....

جبهه‌ی انقلاب را گسترش بدهید؛ یارگیری کنید؛ حذف نکنید. بعضی‌ها که به اسلام و انقلاب معتقدند، در فلان مسئله با شما موافق نیستند؛ این موجب طرد نشود. البتّه منظور جذب منافق و آدم بی‌اعتقاد نیست.
ادامه مطلب

آمریکایی‌ها متهم به تولید کرونا هستند

 شما آمریکایی ها متهم به این هستید که این ویروس را خودتان تولید کردید. نمی دانم این اتهام چقدر حقیقی است اما با این اتهام کدام عاقلی اعتماد می کند شما دارو بیاورید، شاید داروی شما وسیله ای برای گسترش بیشتر این بیماری باشد، ممکن است دارویی را وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کند. 
ادامه مطلب

دانشجو و وظایف ایشان در کلام رهبر معظم انقلاب

اینکه ما باید دانشجوها را به سیاست بکشانیم، این «باید» را هم من قبول ندارم؛ اصلًا «باید» ندارد. جوان دانشجو احساساتی دارد، تحرکی دارد، خودش تمایلِ به این معنا دارد؛ لزومی ندارد ما «باید» داشته باشیم؛ منتها جوان دانشجو احساساتش در درجه ی اول متوجه عدالت خواهی است. 
ادامه مطلب

جریان نفوذ سال‌هاست از درون به نظام اسلامی ضربه می‌زند

بنده در قبل از #انتخابات مسئله‌ی نفوذ را مطرح کردم؛ آقایان این نفوذ مسئله‌ی مهمّی است. نفوذ مسئله‌ی مهمّی است بنده هم که این را عرض میکنم نه به خاطر این است که حالا یک احتمالی به ذهنم می‌آید که ممکن است نفوذ کنند؛ نه، ما از خیلی چیزها مطّلعیم...
ادامه مطلب

بسیج میدان چالشهای حیاتی و اساسی

بسیج یعنی به صحنه آمدن و به میدان آمدن. چه میدانی؟میدان چالش ها حیاتی و اساسی
ادامه مطلب

دشمن‌شناسي در كلام امام و رهبري

از ديگر مسائلي كه دشمن استكباري را نسبت به جمهوري اسلامي خشمگين مي كند، اين است كه ما با تحميل فرهنگ غرب بر ملتهاي مسلمان، مخالفيم...
ادامه مطلب

کتاب و کتابخوانی از نگاه مقام معظم رهبری

در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی، همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری، از طریق کتاب جاودانه مانده اند و روابط فرهنگی جامعه بشری نیز از پوشش کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت شده است.
ادامه مطلب