هفت نکته رهبر انقلاب در نمازجمعه تهران درباره‌ مسائل منطقه

نماز جمعهی پرشکوه  ۲۷دی در تهران میثاق دوبارهای بود بین ملت ایران و رهبر انقلاب. ایشان ملت «صبّار و شکور» ایران را به فراموش نکردن دو یومالله دیماه امسال توصیه کردند: یکی روز شهادت بزرگ سردار دلها و دیگری روز آغاز انتقام سخت. در کنار نکات مهمی که در خطبهی اول و دوم به زبان فارسی توسط معظمله ایراد شد، مطالب مهم دیگری نیز به زبان عربی، خطاب به ملتهای منطقه توسط ایشان ارائه شد. نشریهی خط حزبالله در قالب اطلاعنگاشت، هفت نکتهی اصلی ترجمهی خطبهی عربی رهبر انقلاب را مرور کرده است.  
۱. یک عملیات بزدلانه
در این روزها یک سردار بزرگ و شجاع ایرانی و یک مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی به دست نظامیان مزدور آمریکایی و به دستور رئیس تروریست آمریکا به شهادت رسیدند. این جنایت به صورت کاملاً بزدلانه و نه در میدان روبه‌رو، انجام گرفت. سردار شهید سلیمانی کسی بود که با شجاعت مثال‌زدنی در صفوف مقدّم و در خطرناک‌ترین جایگاه‌ها حضور می‌یافت و شجاعانه می‌جنگید و او یکی از مؤثرترین عوامل در شکست عناصر تروریست داعش و اشباهش در سوریه و عراق بود. آمریکایی‌ها بدون اینکه جرئت کنند با وی در نبرد روبه‌رو شوند، بزدلانه با هواپیما به او که به دعوت دولت عراق در فرودگاه بغداد بود، حمله کردند و خون مطهّر او و همراهانش را بر زمین ریختند. برای چندمین بار خون فرزندان ایران و عراق مخلوط شد و در راه خدا بر زمین ریخته شد.
 
۲. ضربت متقابل و
ابطال نقشه آمریکا 
سپاه ایران ضربه‌ی متقابلی علی‌العجاله زد و پایگاه آمریکایی را با موشک‌های خود درهم کوبید و ابّهت و آبروی آن دولت ظالم و متکبّر را لگد‌مال کرد و تنبیه اصلی او اخراج از منطقه است. ملّت ایران با اجتماع ده‌ها میلیونی این دو مجاهد بزرگ بدرقه‌ای بی‌نظیر کردند. تلاش‌های مغرضانه‌ی فراوانی شد تا ملّت ایران و عراق را به یکدیگر بدبین کنند، پول‌های فراوانی خرج کردند، انسان‌های بی‌مسئولیتی را به کار گرفتند، در ایران علیه ملّت عراق و در عراق علیه ملّت ایران تبلیغات شیطنت‌آمیز کردند؛ این شهادت بزرگ همه‌ی این تلاش‌های شیطانی و وسوسه‌های اهریمنی را باطل کرد.
۳. میتوان بر هیبت ظاهری
 قدرتهای مادی پیروز شد
قدرت اسلامی، قدرت ما و شما، می‌تواند بر هیبت ظاهری قدرت‌های فاسد مادّی فائق آید. قدرت‌های غربی با پشتوانه‌ی علم و فنّاوری و با سلاح نظامی و تبلیغات دروغین و با سیاست‌های مکّارانه توانستند بر کشورهای این منطقه مسلّط شوند و هرگاه با نهضتی مردمی ناچار به خروج از کشوری شدند تا آنجا که توانستند دست از توطئه و نفوذ اطّلاعاتی و سلطه‌ی سیاسی و اقتصادی برنداشتند و غدّه‌ی بدخیم رژیم صهیونیستی را در قلب کشورهای غرب آسیا جاسازی کردند و تهدیدی دائمی برای کشورهای آن منطقه تدارک دیدند.
 
۴. ملّتهای منطقه بیدار شدهاند
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ضربه‌های سیاسی و نظامی سختی بر رژیم غاصب پدید آمد و پس از آن، زنجیره‌ی شکست‌های استکبار و در رأس آن آمریکا از عراق و سوریه تا غزّه و لبنان و از یمن تا افغانستان تشکیل گردید. رسانه‌های دشمن، ایران را متّهم به جنگ‌های نیابتی می‌کنند؛ این دروغ بزرگی است. ملّت‌های منطقه بیدار شده‌اند. توانایی ایران در مقاومت بلند‌مدّت در برابر خباثت‌های آمریکا تأثیر خود را در فضای عمومی منطقه و روحیه‌ی ملّت‌ها گذاشته است. سرنوشت منطقه، نجات از سلطه‌ی استکباری آمریکا و رهایی فلسطین از حاکمیت بیگانگان صهیونیست است.
 
۵. جهان اسلام باید عوامل تفرقه را بزداید
جهان اسلام باید عوامل تفرقه را بزداید. وحدت علمای دین، راه‌حل‌های اسلامی برای سبک زندگی نوین اسلامی را کشف می‌کند. همکاری دانشگاه‌های ما علم و فنّاوری را ارتقا بخشیده، زیر‌بناهای تمدّن جدید را خواهد ساخت. هماهنگی رسانه‌های ما فرهنگ عمومی را از ریشه اصلاح خواهد کرد. ارتباط نیروهای مسلّح ما جنگ و تجاوز را از همه‌ی منطقه دور خواهد کرد. ارتباط بازارهای ما، اقتصاد کشورهایمان را از سلطه‌ی کمپانی‌های غارتگر بیرون خواهد آورد. رفت و آمدها و سفرهای مردم ما، همزبانی و همدلی وحدت و دوستی به ارمغان خواهد آورد. دشمنان شما و ما می‌خواهند اقتصاد خود را با منابع کشورهای ما، عزّت خود را با ذلّت ملّت‌های ما، و صدرنشینی خود را با تفرقه‌ی ما تأمین کنند. می‌خواهند ما و شما را به دست خودمان نابود کنند.
 
۶. هدفهای شوم آمریکا در منطقه
آمریکا، فلسطین را بی‌دفاع در برابر صهیونیست‌های بی‌رحم و جنایت‌کار، سوریه و لبنان را در تصرّفِ دولت‌های وابسته و مزدورِ خود، عراق و ثروتِ نفتی آن را یک‌سره متعلّق به خود می‌خواهد؛ برای این هدف‌های شوم، از بزرگ‌ترین ظلم‌ها و شرارت‌ها رویگردان نیست. آزمون سخت چندساله‌ی سوریه، فتنه‌های پی‌درپی در لبنان، تحریکات و خرابکاری مستمر در عراق نمونه‌‌هایی از آن هستند. آنها هدف پلید خود در عراق را می‌خواهند از راه ایجاد فتنه و جنگ داخلی و سرانجام تجزیه‌ی عراق و حذف نیروهای مؤمن و مبارز و مجاهد و میهن‌دوست تأمین کنند. نمونه‌ی وقاحت آنان این است که پس از حکم پارلمان عراق به اخراج آنان، آنها که خود را حامی دموکراسی وانمود می‌کردند، تعارف را کنار گذاشته و می‌گویند ما برای ماندن در عراق آمده‌ایم و نمی‌رویم.
 
۷. تنها راه نجات
دنیای اسلام باید صفحه‌ی جدیدی بگشاید. وجدان‌های بیدار و دل‌های مؤمن باید اعتماد به نفْس را در ملّت‌ها بیدار کنند. و همه بدانند که تنها راه نجات ملّت‌ها تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است. خداوند رحمت و نصرت خود را بر ملّت‌های مسلمان شامل فرماید.

 

خط حزب الله

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.