بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار حوزه های علمیه قرار گرفت

در بیانیه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: اکنون که با سربلندی، چهل سالگی حکومت الهی، اسلامی را پشت سر گذاشته‌ایم، مفتخریم شاهد ورود مبارک انقلاب شکوهمند اسلامی به «فصل جدید زندگی خود» مرحله «خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی» باشیم.

در این بیانیه تصریح شده است: انقلاب اسلامی طی این دوران پر فراز و نشیب و توطئه‌های روزمره بدخواهان، همواره از حمایت و پشتیبانی همه جانبه حوزه های علمیه به عنوان پایگاه رفیع علمی، دینی و هدایتی برخوردار بوده و با قوت ادامه دارد و ان شاءالله این گام دوم،  انقلاب اسلامی را به «آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی «ارواحنافداه» هست» نزدیک خواهد کرد.

در این بیانیه اضافه شده است: در بیانیه راهگشا و راهبردی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» (گام دوم انقلاب) جوانان به صورت خاص مورد خطاب قرار گرفته‌اند که آینده و سهم بسیار بزرگی از این کشور را دارا هستند و حوزه‌های علمیه با وجود طلاب و فضلای جوان، انقلابی، و خوشفکر، خود را جزو کانون‌های اصلی و موثر مورد اشاره و توصیه‌های این بیانیه مهم می‌داند. امروز به برکت انقلاب اسلامی، هزاران استعداد برجسته و طلاب فاضلِ مشغول به تحصیل، با انگیزه‌های تحوّل خواهانه و کار اجتهادی و جهادی، طبقه بزرگی از حوزه‌های علمیه را تشکیل می‌دهند.

در این بیانیه یادآور شده است: در طول دوران این چهل ساله، حوزه‌های علمیه با هویتی علمی و پایبندی به تقوی و اخلاق به عنوان کانون اصلی تولید علوم اسلامی، در ساحت آموزش، پژوهش، تبلیغ، نیروی انسانی و بطور کلی در عرصه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار توفیقات چشمگیری داشته است. رشد، بالندگی و تحوّل در حوزه‌های علمیه و توجه به سنّت‌های عریق آن، با ضرورت استقبال از آزاداندیشی، اعتماد به نفس علمی، تکیه بر روش‌های منطقی و عقلانی در برخورد با آراء مخالف، با تحکیم اخلاق و تهذیب و همچنین ضرورت دشمن‌شناسی و حفظ و تقویت روحیه انقلابی، با شناخت مفهومی رهنمودها و دیدگاه‌های امام راحل عظیم‌الشأن «قدس‌سرّه» مقام معظم رهبری «مدظله العالی» همچنان نیازمند طی مسیر طولانی، با جدیّت و تلاش و فعالیّت مستمر است.

در این بیانیه تاکید شده است: شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن حمایت و پشتیبانی قاطع‌ در راستای عملیاتی کردن سرفصل‌های اساسی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: فارس

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.