انقلاب به نام خدا

رهبر كبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی، قدس‏ سره، سالها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در نخستین اعلامیه سیاسی خود همگان را به قیام برای خدا فرا خوانده و می‏ فرماید:

قال الله تعالی: «قل انما اعظكم بواحده ان تقوموا لله مثنی و فرادی‏».

خدای تعالی در این كتاب شریف، از سرمنزل تاریك طبیعت تا منتهای سیر انسانیت را بیان كرده و بهترین موعظه‏ هایی است كه خدای عالم از میان تمام مواعظ انتخاب فرموده و این كلمه را پیشنهاد بشر فرموده، این كلمه تنها راه اصلاح در جهان است.

قیام برای خداست كه ابراهیم خلیل‏ الرحمن را به منزل خلت رسانده و از جلوه‏ های گوناگون عالم طبیعت رهانده... قیام لله است كه موسی كلیم را با یك عصا به فرعونیان چیره كرد و تمام تاج و تخت آنها را به باد فنا داد... (1)

این سرآغاز و مطلع قیام حق‏ خواهانه امام راحل، قدس‏ سره، بود. قیامی كه با فراز و نشیب های فراوان سرانجام به بركت مجاهدت جوانان رشید این سرزمین و خون های مطهر شهیدان در سال 1357 به بار نشست و به حاكمیت «طاغوت‏» بر این آب و خاك پایان داد.

اما این تازه آغاز راه بود، امامی كه حركتش را به نام خدا آغاز كرده و توانسته بود طاغوت را سرنگون كند به چیزی كمتر از حاكمیت «الله‏» بر جهان راضی نمی‏ شد.

«استقلال و آزادی‏» همه در سایه حاكمیت «الله‏» و در پرتو استقرار نظام اسلامی معنا می‏ یافتند و اگر غیر از این بود هیچگاه یك مرجع دینی حاضر نمی‏ شد كه بی‏ محابا جوانان این سرزمین را به مصاف نظام ستم شاهی و بعد از آن نیز به جبهه‏ های نبرد با دشمن بعثی بفرستد و خود نیز شجاعانه در برابر سیل حملات ناجوانمردانه شرق و غرب و ایادی آنها بایستد و از همه آنچه پیش آمده ذره‏ای احساس پشیمانی و ندامت نكند.

او خود می‏ فرمود:

خداوندا، اگر هیچ كس نداند تو خود می‏دانی كه ما برای برپایی پرچم دین تو قیام كرده‏ ایم، و برای برپایی عدل و داد در پیروی از رسول تو در مقابل شرق و غرب ایستاده‏ ایم و در پیمودن این راه لحظه‏ ای درنگ نمی‏ كنیم. (2)

اگر مردم ایران نیز از خرداد 1342 تا خرداد 1368، بیش از ربع قرن، پا به پای امام خود زندان، شكنجه، تبعید، شهادت، اسارت و جانبازی را تجربه كرده و خم به ابرو نیاورد همه از این رو بود كه احساس می‏ كرد برای خدا برخاسته و با او به معامله نشسته است. چنانكه امامشان فرموده بود:

خداوندا، تو می‏دانی كه فرزندان این سرزمین در كنار پدران خود برای عزت و دین تو به شهادت می‏ رسند و با لبی خندان و دلی پر از شوق و امید به جوار رحمت‏ بی‏ انتهای تو بال و پر می‏ كشند. (3)

اكنون در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی و در سالی كه به نام رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خمینی، قدس‏ سره، نامیده شده، جا دارد كه همه ما به تامل دوباره بنشینیم و ببینیم كه تا چه اندازه به آرمان های آن مرد خدا وفادار مانده‏ ایم.

آیا كسانی كه امروز دست‏به قلم گرفته و بر سر سفره آماده انقلابی كه آغاز و انجامش به نام خدا و برای حاكمیت دین خدا بوده و هست، همه ارزش ها و مقدسات مردم مسلمان ایران را به بازی گرفته‏ اند و احكام خدا را مورد استهزا و نكوهش قرار می‏ دهند، می‏ توانند خود را مدافع و همراه مردمی بدانند كه جوانانشان را برای عزت دین خدا فدا كرده‏ اند!؟

آیا كسانی كه امروز شعار «آزادی‏»خواهی آنها گوش فلك را كر كرده است می‏ توانند شعار خود را استمرار شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی‏» مردمی بدانند كه تنها به دعوت یك مرجع تقلید به پا خاسته و استقلال و آزادی را هم در پناه حاكمیت احكام شرع طلب می‏ كردند!؟

همه كسانی كه امروز میراث‏ خوار استقلال و آزادی به دست آمده در پناه قیام الهی امام راحل شده‏ اند، باید بدانند كه اگر این كشور از اسلام، ولایت و اهل‏بیت، علیهم‏السلام، جدا شود، نه از استقلال او اثری خواهد ماند و نه آزادی او.

پس بیاییم سفارش امام راحل را كه هم در آغاز راه خویش و هم در پایان عمر در وصیت‏ نامه سیاسی - الهی خود همگان را بدان دعوت نمود آویزه گوش قرار دهیم و بدانیم كه:

بی‏ تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است و رمز پیروزی را ملت می‏ داند و نسل های آینده در تاریخ خواهد خواند كه دو ركن اصلی آن انگیزه الهی و مقصد عالی حكومت اسلامی و اجتماع ملت در سراسر كشور با وحدت كلمه برای همان انگیزه و مقصد.

اینجانب به همه نسلهای حاضر و آینده وصیت می‏ كنم كه اگر بخواهید اسلام و حكومت الله برقرار باشد و دست استعمار و استعمارگران خارج و داخل از كشورتان قطع شود این انگیزه الهی را كه خداوند تعالی در قرآن كریم بر آن سفارش فرموده است از دست ندهید. (4)

پی‏ نوشتها:

1. صحیفه نور، ج‏1، ص‏3، تاریخی‏ ترین سند مبارزاتی امام خمینی، 11 جمادی‏الاول‏1363 ق.

2. همان، ج‏20، پیام به حجاج بیت‏ الله‏ الحرام، مرداد1366.

3. همان.

4. همان، ج‏21، وصیت‏ نامه سیاسی - الهی امام خمینی.

موعود

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.