محورهای مهم فرمایشات دیروز امام خامنه‌ای 14خرداد1400

۱. کار بزرگ امام، خلق و پیاده کردن عینی نظریه جمهوری اسلامی است.

ملت و کشور ما امروز و تا آینده‌های دور به نگاهبانی از یاد و خاطره امام عزیز احتیاج دارند.

۲. (امام معتقد بود) عدم حضور در انتخابات در بعضی مقاطع چه بسا گناهی باشد در راس گناهان کبیره.

۳. همه‌ی آحاد مردم، خودشان را موظف بدانند که علاوه بر اینکه در انتخابات شرکت می‌کنند، دیگران را هم دعوت به شرکت در انتخابات کنند.

۴. جبران ناکارآمدی‌ها، با انتخاب درست؛
گفته می‌شود برخی بخاطر مشکلات معیشتی مردد هستند که در انتخابات شرکت نکنند. نبایستی این چیزها ما را دلسرد کند درباره انتخابات. اگر نابسامانی و ناکارآمدی وجود دارد باید آنرا با انتخاب درست و خوب جبران کنیم نه با عدم انتخاب.

اگر ضعفی در مدیریت‌ها وجود دارد راه چاره آن چیست؟ که ما در مدیریت‌ها دخالت نکنیم؟ یا نه، یک مدیریت به معنای واقعی کلمه اسلامی و مردمی انتخاب کنیم.


۵. نامزدها وعده هایی را که مطمئن نیستند می‌توانند انجام بدهند را ندهند. این وعده ها به ضرر کشور است. اگر چنانچه به ریاست جمهوری رسیدید و نتوانستید انجام دهید مردم را نسبت به نظام دلسرد می‌کنید.

حرف (زدن) آسان است. باید نگاه کرد این وعده را که این فرد (کاندیدا) می‌دهد، آیا در گذشته این فرد عملی وجود دارد که (توان عملی کردن) این وعده را تصدیق کند یانه؟

۶. نامزدهای محترم تصمیم بگیرند اگر چنانچه پیروز شدند، خودشان را به عدالت اجتماعی، کاهش فاصله فقیر و غنی، مبارزه با فساد، تقویت تولید داخلی خودشان را متعهد بدانند. اگر متعهد شد و به این تعهدات عمل نکرد، دستگاه های نظارتی پیگیر باشند.

۷. نامزدی که به ریاست جمهوری رسید اولویت خود را مسائل اقتصادی کشور قرار دهند.

۸. باید یک تذکر دینی و انسانی بدهم. در جریان عدم احراز صلاحیت، به بعضی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا و ظلم شد. به خودشان یا خانواده‌های محترم و عفیفشان نسبت‌هایی داده شد که ثابت شد خلاف است. حفظ آبرو جزو بالاترین حقوق انسان‌هاست. مطالبه من این است که دستگاههای مسئول جبران کنند.
*نکته: اعاده حیثیت، الزاماً معادل تایید صلاحیت نیست.

*خط:
بسیاری از فرمایشات امام خامنه‌ای، تحت‌الشعاع بخش آخر صحبت‌های ایشان قرار گرفت. چند نکته:

۱. نباید بخش اعظم فرمایشات ایشان تحت تاثیر این موضوع قرار گیرد.

۲. اعاده حیثیت از هتک حرمت شده، شرافت نظام را نشان می‌دهد. هرچند دشمن خبیث، آن را به ناکارآمدی سیستم نسبت خواهد داد.

۳. مسئولیت ولنگاری فضای مجازی و درز اخباری از احراز صلاحیت نشده‌ها، بر عهده شورای نگهبان نیست.

۴. اعاده حیثیت، الزاماً معادل تایید صلاحیت نیست.

۵. بنابر اظهار برخی منابع آگاه، تغییری در ترکیب کاندیداها رخ نخواهد داد و دلایل عدم احراز صلاحیت این اشخاص، غیر از دلایل عنوان شده بوده است.

کانال تحلیلی سیاسی صراط

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.