بایسته های جمهوری اسلامی در قرن جدید

به گزارش گلستان ما، دوازدهم فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است زیرا در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از ۲۵۰۰ سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.

در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

مردم ایران  به دنبال استقلال و آزادی در سایه حکومت جمهوری اسلامی بودند تا بر هویت اسلامی و دینی خود تاکید کنند و با رای۲/ ۹۸ درصدی خود ساختار سیاسی ، اجتماعی ایران را تغییر دادند و مهر تاییدی براستقرار جمهوری اسلامی زدند این روز مبارک از آن پس روز «جمهوری اسلامی» نام گرفت.

توسعه سیاسی ایران امپریالیسم جهانی را دچار چالش کرده است

محمد مهدی اورسجی در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما، اظهار کرد: ایران اسلامی با استعدادهای سرشار معنوی و مادی و ذخائر و منابع غنی و متنوع و زیر ساخت های گسترده و مهم تر از همه برخوردار از نیروی انسانی متعهد و کارآمد و دارای عزم راسخ برای پیشرفت علمی بر آمد.

دبیر حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی گلستان، خاطرنشان کرد: فرهنگ انقلاب با رهنمودهای مقام معظم رهبری توانسته ازهجمه های دشمنان در مشکلات اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی فائق آید .

وی، افزود: ملت ما فراتر از هر اندیشه برای اعتلای اهداف بزرگ انقلاب اسلامی گام در عرصه نبرد برداشتند و نقش آفرینی کردند، امروز نیز ما بر آنیم در گام دوم انقلاب با عقلانیت در خط رهبری و انقلاب برای پیشبرد اهداف مقدس نظام گام برداریم.

اورسجی، ابراز کرد: برای تداوم پیشرفت و تحقق آرمان ها و اصول قانون اساسی در سال تولید ، پشیتبانی ها ، مانع زدایی ها باید انقلابی و جهادی عمل کنیم . 

این فعال سیاسی با بیان اینکه توسعه سیاسی ایران  موجب شده تا محوریت امپریالیسم را در منطقه دچار چالش کند، بیان کرد: این چالش دنیا را بر آن داشته که برای تصمیم سازی در منطقه باید به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند و این بالندگی در تاریخ ایران معاصر هیچ وقت به عظمت الان نبوده است.

وی، ادامه داد: مشارکت مردم در عرصه های متفاوت که خود بازهم رای سبز دیگر به نظام مقدس است، باید ذکر کنیم که این تفاهم در وحدت کلمه همیشه رکن پایداری و نفس گرم رهبری خود شاکله وحدت عناصر انقلاب است.

ناگفته هایی از جنایات فراموش نشدنی کمونیست ها برای ترکمن صحرا در روز رای گیری

غلامرضا خارکوهی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری، اظهار کرد: اولین انتخابات عمومی و مردمی در روزهای دهم و یازدهم فروردین سال ۱۳۵۸ درست  یک ماه و نیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برگزارشد،«همه پرسی جمهوری اسلامی» بود.

وی با بیان اینکه این فاصله اندک پیروزی تا برگزاری همه پرسی در تاریخ انقلاب های دنیا بی نظیر است، ادامه داد: در هیچ یک از انقلاب های دنیا در این مدت کوتاه همه پرسی  برای نظام ها انجام نشده است و این  اولین بار بود که یک چنین کار عظیمی صورت می گرفت که نشان دهنده یک روحیه مردم سالاری و آزادی خواهی و احترام به رای مردم بود که توسط حضرت امام (ره) انجام شد.

 

تاریخ نگار گلستانی تاکید کرد: دشمنان خارجی به جهت اینکه با اصل انقلاب و جمهوری اسلامی مخالف بودند و مخالفان داخلی هم دنبال این بودند که نظامی غیر اسلامی و سکولار بعد از رژیم شاهنشاهی در ایران پیاده شود و با عناوین مختلف سنگ اندازی می کردند تا این همه پرسی انجام نشود.

جنایات فراموش نشدنی کمونیست ها در ترکمن صحرا در روز رای گیری

وی با بیان اینکه گروهک های ضد انقلاب در مناطق قومیتی و مرزی، بسیار شیطنت می کردند، یادآورشد: ازجمله در مناطق ترکمن صحرا (گرگان و دشت آن زمان ) که تعداد زیادی از مردم محروم ترکمن زندگی می کردند  گروهک سازمان چریک های فدایی خلق و نوچه آن به نام «ستاد خلق ترکمن» شب و روزدر ترکمن صحرا علیه جمهوری اسلامی و مسئولان انقلابی تبلیغات منفی می کردند .

خارکوهی اضافه کرد: ستاد خلق ترکمن رسما اعلام کرد که ما به جمهوری اسلامی رای نمیدهیم و به همین جهت در روزهای دهم و یازدهم فروردین جلوی برادران و خواهران ترکمن را با تهدید وارعاب و زور اسلحه می گرفتند و مانع رای دادن  آنها می شدند.

وی اذعان کرد: البته ترکمن هایی که در مناطق امن و فارس نشین بودند شرکت کردند اما سایر ترکمن ها در مناطق ترکمن صحرا مانند آق قلا را  نمی تواستند در همه پرسی شرکت کنند و صندوق آرا توسط ستاد خلق ترکمن به آتش کشیده شد که این از جنایات فراموش نشدنی کمونیست ها در ترکمن صحرا بود.

به گفته خارکوهی، کمونیست هایی که در آن زمان شعار دمکراسی و آزادی خواهی برای ترکمن ها می دادند، حتی اجازه ندادند که  مردم ترکمن آزادانه پای صندوق های رای شرکت کنند و رای واقعی و دلخواه خود را به جمهوری اسلامی بدهند.

خارکوهی با بیان اینکه کمونیست های ترکمن صحرا و ستاد خلق ترکمن یک مشت ادم های دروغگو و جنایتکار بودند که هم خودشان را گمراه کردند و هم باعث گمراهی تعدادی از جوانان ترکمن شده بودند، تاکید کرد: خوشبختانه بعداز سرکوب آنها،  ترکمن ها آزاد شدند و در انتخابات های بعدی شرکت کردند و علاقه خود را تا به امروز به جمهوری اسلامی به خوبی نشاندند .

وی تاکید کرد: در طی چهار دهه گذشته می بینید که بارها عزیزان ترکمن بعنوان نماینده شورای اسلامی شرکت کرده،  رای آوردند و در مجلس شورای اسلامی نماینده مردم ترکمن و فارس  شدند.

دشمن همواره به دنبال ایجاد تفرقه در بین اقوام ایرانی

این کارشناس مسائل فرهنگی با برشمردن خدمات بی شمار جمهوری اسلامی به ترکمن ها اظهار کرد: روستاها و شهرهای ترکمن صحرا که در قبل از پیروزی انقلاب  یک خرابه  فاقد آب، برق، تلفن مدرسه، راه، خانه بهداشت هرگونه امکانات رفاهی بود علیرغم همه تحریم ها و مشکلات، توطئه ها و جنگ ها ترورها و بمبگذاری ها به مردم ترکمن بسیار خدمت کردند واکنون با مراجعه به روستاهای ترکمن نشین با امکانات یک شهر کوچک مواجه می شوید .

تاریخ نگار گلستانی، گفت: دشمن همواره به دنبال ایجاد تفرقه در بین اقوام ایرانی است و از هرچیزی به دنبال اختلاف افکنی استفاده می کردند، در سال ۱۳۵۸ دو جنگ مسلحانه در ترکمن صحرا راه انداختند اما  خودشان به خار و ذلت افتادند و طی این سال ها نیز راه به جایی نبردند.

بایسته های جمهوری اسلامی در گام نو

مصیب عباسی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری، اظهار کرد: مردم انقلابی ایران در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ با رای حداکثری خود به جمهوری اسلامی آری گفتند و پایان نظام پادشاهی موروثی را اعلام نمودند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه، گلستان، خاطرنشان کرد: خلق نظام سیاسی نوین بر پایه آرای مردم در انتهای قرن بیستم میلادی ،یکی از تحولات متحیر کننده واثر گذار در پهنه جهانی بود، متحیر کننده از این جهت که مردم ایران با اعتقاد راسخ به تحول آفرینی بر اساس ایدئولوژی اسلامی تحت رهبری امام خمینی ،انقلابش را بدون اتکاء به گفتمان غربی و شرقی به سرانجام رساند واثر گذار از این حیث که با گفتمان نو با عنوان " جمهوری  اسلامی" در صحنه ملی وجهانی رسمیت یافت.

وی، افزود: اراده سیاسی واعتقادی ملت ایران بر این تعلق گرفت که حرکت به سمت قله های پیشرفت تمدنی را بدون اتکاء به قدرت های آمریکایی و اروپایی از انتهای قرن بیستم به بعد طی نماید ودر عرصه رقابت تمدنی  محصولات ایرانی واسلامی  تقدیم ملل دنیا نماید.

عباسی، اذعان کرد: استمرار نقش آفرینی مردم مقاوم ایران در مسیر ساخت تمدن نوین در پرتو جمهوری اسلامی مستلزم افزایش سطح آگاهی ومعرفتی مردم در گروه های سنی مختلف نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی وتقویت بنیه اعتقادی و باور های اسلامی خود در تداوم راه است.

عضو هیئت علمی دانشگاه گلستان، عنوان کرد: قوای حاکمه که بر آمده از اراده و رای ملت هستند در واقع به عنوان نمایندگان مردم در گردونه تمدنی دنیا ایفای نقش می نمایند.

وی، متذکرشد: همگرایی قوای حاکمه با باورهای انقلابی واسلامی مردم در تعاملات وگاه تقابلات تمدنی در هر عصر وزمان یکی از بایسته های جمهوری اسلامی است.

عباسی، تصریح کرد: فاصله گیری ویا ایجاد شکاف بین باور های اسلامی مردم با قوای حاکمه ویا دور شدن حکمرانان از باور های ملت عزیز ایران ویا دور ساختن کودکان ونوجوانان وجوانان از باور های اسلامی شهدا وامام ورهبری ومتمایل شدن به قدرت ها به لحاظ گفتمانی، بایسته دیگری است که باید با دقت عوامل پخش کننده این تفکر و اجرا کنندگان آن را در هر رده ومسئولیتی شناسایی کرد و فرصت را از آنان گرفت .

کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی یافته اند که راه مهار انقلاب ایران و ختثی نمودن تاثیرات منطقه ایی وجهانی ایجاد جنگ روانی و تزریق روحیه خستگی و ناامیدی در افکار واذهان مردم است، ابراز کرد: در این شرایط که از تحریم های ظالمانه آمریکایی و اروپایی بدون دلیل قانع کننده ونیز سوءمدیریت رنج می برد و برای خرید روغن ومرغ ومعیشت ناخواسته در صف قرار گرفته ‌،دشمنانان می کوشند با شعله ور ساختن آتش تنور وضعیت، مردم را از انقلابشان پشیمان سازند.

وی، گفت: شرکت در انتخابات وتعیین حکمرانان اجرایی وتقنینی از بایسته هایی است که مردم در ۱۲ فروردین سال ۵۸ به آن رای دادند و تاکنون با قدرت وحضور مثال زدنی مشارکت سیاسی خود را نشان دادند ودر ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هم چنین خواهد شد.

برای اعتقادات دینی هر روز همه پرسی نمی کنند

احمد ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما، اظهار کرد: داستان همه پرسی خلقت داستان عجیبی است، خداوند نه فقط از بنی آدم حاضر، بلکه از ذریه ونسل بعدی که هنوز جسمش نیامده، همه پرسی می کند؛ " الست بربکم، قالوا  بلی"

این فعال رسانه ای با بیان اینکه دلیل همه پرسی این بیان می شود که مبادا روز آخر کسی بگوید من باخبر نبودم و این همه پرسی پدران ما بوده نه ما، اذعان کرد: تمام پیامبران بخاطر فراموش نشدن همه پرسی تاریخی روز الست آمده اند، بخصوص که هنگام سختی ها، برخی ریزش می زنند، گمان می کنند بجای مقاومت و یافتن راهکار، باید دوباره همه پرسی راه انداخت.

وی، افزود: برای اعتقادات دینی هر روز و هرجا همه پرسی نمی کنند اینکه  رسانه ای در صف مرغ و موز و روغن می خواهد درباره اعتقادات دینی ما رای گیری کند این همان ترفند شیطان است که با این همه تناقض و ظلم جهانی و کشتار در جهان حاضر نیست درباره اعتقادات نظام لیبرالی در صف دستمال کاغذی همه پرسی شود.

ملاشاهی، گفت: در سختی ها باید مقاومت کرد، پرتلاش بود برای گشایش نه اینکه دنده عقب گرفت که آیا من برحق ام یا خیر؟ سختی هابرای آزمایش درجه ی مقاومت ایمان است تا معلوم شود ایمان مااز جنس پولاد یا تارعنکبوت است.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.