قنوت صیاد

 

قنوت صیاد

 

ربِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا
و بگو پروردگارا مرا [در هر كارى] به طرز درست داخل كن و به طرز درست‏ خارج ساز و از جانب خود براى من تسلطى يارى‏ بخش قرار ده. آیه ۸۰ سوره الإسراء
با سخنرانی استاد حسن_عباسی

به مناسبت سالروز عملیات_مرصاد
تکمله: غروبِ منافقین با طلوع مرصاد
یک هفته پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ، حدود پنج هزار نیروی سازمان مجاهدین خلق، با پشتیبانی ارتش عراق هجوم خود را با استفاده از سلاح‌هایی که آمریکا و صدام در اختیارشان قرار داده بود، از شهرهای مهران و اسلام آباد غرب به ایران حمله کردند. آن‌ها با تصرف شهر‌های سرپل‌ذهاب و کرند غرب، در شب اول در شهر اسلام‌آباد توقف کرده و به کشتار فجیع مردم این شهر و حتی مجروحان حاضر در بیمارستان پرداختند. 
هدف، تسخیر تهران در ۳۳ ساعت بود‼️
در پایان شب اول، شهید_صیاد_شیرازی (که در آن زمان مسئول بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح بود،) با یک هواپیمای فالکون، خود را به باختران رساند؛ سپس طرحی ریخت که بر اساس آن، باید به متجاوزان اجازه داده می‌شد تا تنگه «چهارزبر» در ۳۴ کیلومتری باختران پیشروی کنند. آنگاه در آنجا، خلبانان هوانیروز از عقب و جلو، راه را بر کاروان می‌بستند و نیرو‌های مردمی و بسیجی بسیاری که پس از آگاهی از حمله، از سراسر کشور به باختران آمده بودند، از راه زمین، به سرکوب دشمن می‌پرداختند.
حضور گسترده نیرو‌های مردمی در باختران به حدی بود که در جاده ورودی شهر تا کیلومتر‌ها ترافیک شده و مردم با پای پیاده به سمت شهر در حال حرکت بودند.
روز ۵ مرداد عملیات_مرصاد با رمز «یا علی‌بن‌ابی‌طالب(علیه السلام)» آغاز شد و منافقین که سرخوش از این بودند که در طول مسیر با هیچ مقاومت خاصی روبرو نشده‌اند، ناگهان خود را در جهنمی از آتش دیدند که از زمین و هوا بر سر آن‌ها ریخته می‌شد. طبق یک آمار بیش از ۲۵۰۰ نفر از منافقین در این عملیات به هلاکت رسیدند.
تنگه «چهار زبر» که محل زمین گیر کردن نیروهای منافقین بود امروز به مرصاد معروف شده است.مرصاد یعنی کمین.

 

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.