نودسال مبارزه یکسال حکومت

نودسال مبارزه یکسال حکومت

 ارتش، عدلی منصور رئیس دادگاه قانون اساسی مصر را به عنوان رئیس‌جمهور موقت دولت انتقالی برای برگزاری انتخابات زودهنگام تعیین کرد. آمریکایی‌ها در انتخابات با مهندسی آراء و غفلت اخوان مسلیمن در برخورد با کودتاچیان توانستند ژنرال السیسی را جایگزین مرسی کنند. بدین ترتیب انقلاب مصر بیش از یک سال نتوانست دوام بیاورد. از زمان تاسیس حزب اخوان المسلمین تا تصاحب قدرت توسط این حزب حدود 90 سال می‌گذشت، اما آن‌ها بعد از حدود یک قرن مبارزه تنها یک‌سال قدرت را در دست داشتند.
سیاست دولت اوباما در ابتدای شروع انقلاب مصر، ممانعت از به وقوع پیوستن آن بود ولی بعد از دو هفته که اعتراضات شدت گرفت و مسئولین کاخ سفید متوجه شدند که نمی‌توانند جلوی روند تحقق انقلاب را بگیرند ابتدا با مرسی و انقلابیون دیگر همراهی کردند و سپس در کودتای ارتش از پشت به آنان خنجر زدند.
در باب اهمیت و عظمت #انقلاب_اسلامی ایران همین بس که توانست با حدود پانزده سال مبارزه از سال 1342 تا 1357، پیروز شده و چهل سال با اقتدار زیر حملات بی‌امان دشمن دوام بیاورد و بدون خیانت به آرمان‌های خود وارد چهل ساله‌ی دوم شود.
کدام انقلاب در جهان چنین بوده است؟ انقلاب اسلامی ایران با تمام مشکلات و سختی‌هایی که دشمن برای از پای درآوردندش، از جنگ نظامی گرفته تا جنگ اقتصادی وفرهنگی به مردم وارد کرد جزو موفق‌ترین و ماندگارترین انقلاب‌های تاریخ بشریت بوده است.

gamedovom_enghelab

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.