رژه با تبر در گرگان / شهیدی که تاکید داشت نمازش را آیت الله طاهری بخواند

 شهید عرب بالاجلینی از اعضای فعال حزب جمهوری اسلامی جلین بود که بعد از شهادتش در ابتدای نوروز 61 وصیت کرده بود آیت الله طاهری نمازش را بخواند.

قاب سرخ شهادت | شهید "محمد مظفری"

 شهید مظفری طلبه جوانی بود که با عضویت در بسیج و با سمت امدادگر رهسپار جبهه های جنگ شد. او پس از رشادت های فراوان در هوالهویزه به شهادت رسید. در ادامه تصاویری از این شهید والا مقام را می بینید.

شهیدی که 6 بار توسط ساواک بازداشت و شکنجه شد

 تاریخ‌نگار انقلاب اسلامی گفت: حجت‌الاسلام روحانی‌فرد چه در دوران فرمانداری و چه زمانی که در وزارت خارجه بود، همواره پشتیبان دفاع مقدس و رزمندگان اسلام بود و عاقبت هم در روز یکم اسفند سال ۱۳۶۴ در حالی که همراه آیت‌الله محلاتی نماینده امام در سپاه پاسداران و ۴۰ نفر از شخصیت‌های دیگر با هواپیمای مسافربری عازم اهواز بود توسط جنگنده‌های متجاوز عراق به شهادت رسید.

اول اسفند سالروز شهادت بزرگمرد گلستانی

 اولین کسی که در سال ۳۶ در اوج خفقان پهلوی مست از سرکوب مردم در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و ریاست تیمور بختیار بر ساواک ، در منطقه گرگان و دشت شعار مرگ بر شاه سر داد.

امروز اول اسفند سالروز شهادت شهید محمدعلی روحانی فرد است.

حضرت آیت الله خامنه‌‌ای عزیز درباره شهید روحانی فرد نوشتند؛ «شهید عزیز،آقای شیخ محمد علی روحانی‌فرد، روحانی مبارزی که زندگی و مرگش در راه خدا و در خدمت انقلاب بود»

غبطه آیت‌الله مرعشی‌نجفی به روحانی شهید محمدعلی ملک

  به مناسبت 24 دی؛ سالروز شهادت روحانی شهید سردار محمدعلی ملک/آیت‌الله مرعشی خطاب به پدر شهید ملک گفتند: «من برای شهید سردار محمدعلی ملک شاهکویی گریه نمی‌کنم. برای خودم گریه می‌کنم. هشتاد سال دود چراغ خورده‌ام، حالا بچه‌ی تو شهید می‌شود و من در رختخواب خواهم مُرد.»

14 شهید سندی انکارناپذیر از سیاسی‌ترین حوزه علمیه شمال کشور در پیروزی انقلاب

  تقدیم 14 شهید و دو آزاده و تعدادی جانباز سند انکارناپذیری از حوزه علمیه امام صادق (ع) به عنوان سیاسی‌ترین حوزه علمیه شمال کشور در پیروزی انقلاب اسلامی است.

اولین کسی که در منطقه گلستان شعار مرگ بر شاه گفت

  در آن زمان که هنوز کسی نسبت به فعالیتهای ضد دینی شاه اگاه نبود و یا جرات ابراز انتقاد نداشت و حتی امام خمینی (ره) نیز در سال 42 قیام خود را علنی کرد ، اما محمد علی در سالهای 37 و 38 زمزمه هایی از شعار مرگ بر شاه در نزد برخی افراد مطرح می کرد.

تمثال شهدای گرگانی غائله آمل، درجاده هراز

  حجت الاسلام حبیب الله شریعتی فرد به همراه فرزند شهیدش محمدرضا دو شهید گرگانی می باشند که توسط منافقین کوردل در سال60 در جنگلهای آمل به شهادت رسیدند و تمثال آنان نیز در جاده هراز نصب گردیده است

بمناسبت سالگرد شهادت روحانی شهید محمدعلی روحانی فرد

  انتظار ما از مسئولین مزین شدن نام این شهید بر اماکن و مراکز و نامگذاری بنام اوست که امیدواریم آنچه که تا امروز محقق نشد به تحقق برسد و دوست داران و علاقمندان شهید شاهد آن روز باشند.

طلبه حماسه ساز شهید سیدکریم حسینی

  یـا به خانه آلالـه ها سری بزنیــم ز داغ دل خود حرفـــی بزنیـــم به اشک خویش بشوییم آسمانها را زخون به روی زمین رنگ دیگری بزنیم سرزمین کربلای ایران روزگاری نه چندان دور میکده عاشورایی فرزندان مکتب سبز امام جعفر صادق(ع) بود.

زندگی نامه روحانی شهید محمد مظفری

  ای شکوه اشک! ای طراوت باران! ای مجنون بیابان عشق! ای شهید! با توام! که شکوه انسانی را در قهقهة مستانه ات به تماشا گذاشتی. تویی که چکامة عشق را بر دیباچة هستی نوشتی و اکنون …نام پاکت آذرخشی است در شبهای تار بیقراری دل. با توام ….

زندگی نامه روحانی شهید محمّد قربانی

  هدف من از جبهه رفتن این است می خواهم به جبهه بروم تا در مقابل کفر جبهه گیری کنم. کفری که خانه و کاشانه ملت جان بر کف وطنم را آواره ساخت و وحدت و پیوند مسلمین را درهم زدود. به جبهه میروم تا دشمن متجاوز را در خاک خودش به زمین بکوبم، تا دیگر قدرت بلند شدن را نداشته باشد. چون من پیرو آن کسی هستم که در جواب مشرکان فرمودند: بخدا قسم اگر ماه را در دست چپم و خورشید را در دست راستم قرار دهید، از

زندگی نامه روحانی شهید علی اکبر علوی

  روحاني شهيد سيد علي اكبر علوي ، سال 1343 در خانواده اي پاك و مؤمن در روستاي استون آباد از شهرستان شهيد پرور بندرگز پاي به اين سراي هستي نهاد زندگي پر رنج و مشقت خود را در حاليكه ظلم و ستم طاغوت بيداد مي‌كرد و فقر و تنگدستي خانواده را در تنگنا قرار داده بود او را مانند كوهي سبز مستحكم و مقاوم نموده بود