حکم وضو و غسل اشخاصی که موی مصنوعی دارند

  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری در بخشی از فعالیت های رسانه ای خود، به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که در شماره های گوناگون تقدیم حضور علاقمندان می گردد.
ادامه مطلب

حکم تجسس در تلفن همراه همسر

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای به پرسشی درباره تجسس در تلفن همراه همسر پاسخ گفته است.
ادامه مطلب

حکم شرعی انجام "لیپوساکشن" و "پیلینگ" توسط آرایشگران

    پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
ادامه مطلب

معاد و برهان فطرت

  چگونه می توان از راه فطرت معاد و وجود عالم آخرت را ثابت کرد؟
ادامه مطلب

علت شیوع بد حجابی

  مسألة بدحجابی زنان از پدیده های جدید اجتماعی نیست، بلکه از دیرباز این عنصر ضد اخلاقی در جامعه وجود داشته است، لکن در سالهای اخیر و به ویژه سالهای پس از دفاع مقدس به موازات تحولات اجتماعی و سرازیر شدن انواع محصولات فرهنگی بیگانه و تساهل و تسامح در مقولات فرهنگی، بدحجابی ابعاد تازهای به خود گرفته است.
ادامه مطلب

چرا انقلاب اسلامي ايران هنوز پابرجاست؟ چه عواملي اين پايداري...

  چرا انقلاب اسلامي ايران هنوز پابرجاست؟ چه عواملي اين پايداري را تقويت مي كند؟
ادامه مطلب

ليبراليسم و مؤلفه‌هاي آن چيست؟

  به لحاظ تاريخي ليبراليسم محصول رنسانس و يكي از ايدئولوژي هاي تمدن جديد است و شايد اصلي ترين صورت ايدئولوژيك اعراض و دوري بشر غربي از دين بوده است، ليبراليسم در لغت به معناي آزادي خواهي و آزادي طلبي است و ليبرالها از آزادي، در واقع نفي قيودات ديني و محرمات مذهبي و اخلاقي و آزادي نفس اماره را طلب مي كردند.
ادامه مطلب

آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد/تصاویر

  آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه با حضور دانشجویان و اسایتد حوزه های علمیه و دانشگاه های استان گلستان در جامعة المصطفی شهرستان گرگان برگزار شد.

مراد از حب جمال و زیبایی در انسان

  زیبایی بدین معناست که شیء به‌گونه‌ای باشد که باعث اعجا‌ب و لذت گردد؛ و اگر چه معنایی که در لغت از این لفظ متبادر است، زیبایی دیدنی است، ‌اما معنای حقیقی آن، محسوسات و متخیلات غیر دیدنی، بلکه معانی را هم شامل می‌شود. بر این اساس، معانی لطیفی که شاعر در اشعار حاوی استعاره‌ها و کنایه‌ها درک می‌کند، چیزی جز زیبایی نیست؛ و تناسب و تناسق هستی (نسق، یعنی
ادامه مطلب

آیا امام حسن عسکری(علیه السلام) به شهر گرگان سفر کرده‌اند؟

  داستان ورود امام حسن عسکری(علیه السلام) به شهر گرگان در کتاب‌ها آمده است. آیا این داستان، صحت تاریخی و روایی دارد؟
ادامه مطلب

شبهه منافات عصمت لوط علیه السلام با عرضه دختران خود به قومی مفسد

  برخی بر اساس مبانی نقلی شبهه ای را در مورد عصمت حضرت لوط (ع) ذکر نموده اند که خداوند در قرآن می فرماید: «و جاءه قومه یهرعون إلیه و من قبل کانوا یعملون السیئات قال یا قوم هؤلاء بناتی هن أطهر لکم فاتقوا الله و لا تخزون فی ضیفی أ لیس منکم رجل رشید؛ و قوم او شتابان [به قصد مزاحمت مهمانان] به سوی او هجوم آوردند، در حالی که پیش از آن [هم] مرتکب زشتی ها می شدند. [لوط] گفت: ای قوم من!
ادامه مطلب

تاییدیه آیت الله علوی گرگانی مبنی بر تایید ورود امام حسن عسکری(علیه السلام) به گرگان

  تاییدیه آیت الله علوی گرگانی مبنی بر تایید ورود امام حسن عسکری(علیه السلام) به گرگان در سوم ربیع الثانی سال 255 ه.ق
ادامه مطلب

کلیات انقلاب مشروطیت

  درباره انقلاب مشروطيت توضيح دهيد. كليات اين انقلاب رو بگيد و ميگن درباره ولايت فقيه قرار بود يه اتفاقاتي در انقلاب مشروطه بيافته كه جلوش رو گرفتن توضيح بديد.
ادامه مطلب

احکام شرعی قبل از پیاده روی سفر اربعین

  در خصوص زیارت اربعین آیا باید روز اربعین در کربلا حضور داشت یا اینکه روز قبل یا بعد نیز ثواب اربعین را دارد؟  .فردی که به خویشان و یا دوستان بدهکاراست آیا می تواند به زیارت اربعین مشرف شود؟  
ادامه مطلب

کم فروشی در قرآن

  قرآن کریم در سوره مطففین نسبت به کم فروشی در داد و ستدهای اقتصادی هشدار می دهد و می فرماید: «وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفینَ» وای بر کم فروشان!
ادامه مطلب