وصيت نامه شهید سید محمدطاهر طاهری

بسمه تعالي

 

وصيت نامه

اينجانب سيد محمد طاهر طاهري داراي شناسنامه 17201 /صادره از نجف/ فرزند حبيب الله

اشهد ان لااله الاالله

واشهدان محمداً صلي الله عليه و اله عبده ورسوله

و اشهد ان علياً واولاده المعصومين حجج الله –والا ئمه اثنا عشر

واشهد ان المهدي امام زماننا ، غائب من انظارنا ، اللهم عجل فرجه واجعلنا من انصاره واعوانه

و اشهدان الموت حق و الجنه والنار حق واشهد ان الصراط و الميزان حق

اما بعد از آنجا كه مرگ حق است چه بهتر كه انسان بيشتر بفكر حسابش باشد ، اينك وصيت نامه اين بنده گنهكار است كه اميد به رحمت و فضل حق دارد و شفاعت پيامبر و قرآن ومعصومين (ع) را انتظار مي برد.

*وصي بنده در درجه اول پدر بزرگوار سيد حبيب الله طاهري (در گرگان /تلفن منزل 6657/مدرسه 8887)

ودر درجه دوم برادر عزيزم   سيد محد صادق طاهري  (در مشهد سپاه ستاد منطقه /84005 )

دردرجه سوم برادر و دوست و داماد ما شيخ عبدالله مازند راني  (مشهد /دريا دل /حمام باغ / تلفن 59015)

و يادوست و داماد ديگر ما   شيخ مرتضي خسروي (مشهد / تلفن 50579 )مي باشند.

*نمازها چندان خوب نبوده / درحدود يكسال و نيم كه تقريبا قرائتم (در مستحبات بيشتر) خوب نبوده در صورت صلاح ديد بخوانند.

*اموال /(كه يا از حقوق دبيري بوده يا از منبر و از سپاه ونيز پدر ) بيشتر در دست ديگران است وضه بدهي ها و طلبها و نيز كتابهاي امانتي ... را در دفترچه قرمز 200 برگ شماره2/ نوشته ام مراجعه و عمل شود.

*كتابها كه درعرض سالهاي طلبگي با پول پدر ويا... گرفته شده پس از خودم در مدرسه امام صادق (ع) در گرگان براي استفاده عموم باشد و البته كتابخانه مدرسه بايد وضع بهتري از وضع فعلي آن پيدا كند.

*نوشته ها و مقالات

اينجانب از جواني علاقمند به نوشتن بوده ام هر چند كه صلاحيتش را نداشته ام و لذا نوشته هاي زيادی در دفتر و كلاسورها هست كه به درد چاپ نمي خورد اينها بايگاني شود و اگر بنايي بر چاپ بعضي يادداشتها باشد با صلاحديد افراد مطمئن و مطالعه و تصحيح يا تذكرات آنها باشد ، بدون آنها و اصلاح آنها چاپ نشود ظاهراً بهتر است .

البته کارهایی که بتواند برای دیگران سرمشق باشد هست.

(مثلا دفتري در باره طرحها و مشكلات حوزه كه بايد به مسئولين مربوطه داده شود (مثل شوراي مديريت حوزه قم يا جامعه مدرسين / و نيز چندين جدول خلاصه درسها و تاريخ كه بايد به كساني كه اهل تحقيق اند سپرده شود تا استفاده يا چاپ كنند با اصلاح ).

*پول اگر چيزي ماند (بهتر است كه از بدهكاران گرفته  نشود ) با نظارت پدر و.. مصرف شود.

*دفن اصرار بر جائي خاص ندارم هر چند كه اگر در مشهد بودم در كنار علي بن موسي الرضا آرامش بيشتري است و اگر در عتبات قسمت بود در همان جا نيز.

*رضايت از همه دوستان و آشنايان و نا آشياني كه شايد دورادور مرا بشناسند و خداي نكرده بر زبانم بر عليه آنها چيزي گفته شده آرزوي رضايت دارم /خصوصا هنگامي كه در جهاد بجنورد بودم خيلي ها را رنجانده ام كه اميد عفو از آنها دارم .

*پيام آخر

اينجانب چيزي براي عرضه ندارم هر چند كه دوست دارم بگويم دوستاي وصاياي پيامبر (ص) و حضرت علي (ع) وساير ائمه هدي (ع) را بنگرند و بياموزند.

وصيت را امروز كه 22 بهمن 61/ مطابق 27 ربيع الثاني 1403 مي نويسم / امروز روز بزرگي است آنچه به نظرم مي رسد اين است كه انقلاب اسلامي نياز به روحاني خوب دارد حوزه ها خيلي كمبود دارد . وبايد به همه جوانان مستعد و علاقمند بگويم كه هلموا يا اخواني الي هذه الروضه كه اينك معدن جوشش ها و سرزمين مقدس دنيا حوزه ها است حوزه ها را گرمتر و پرجوشش تر كنيد كه با اين حوزه ها مي توان جهاني را نجات داد اما ... و اما چند شرط دارد.

1-بنظرم مي رسد اگر جوانان بعد از گذراندن دبيرستان و دپيلم يا ليسانس به حوزه بيايند خيلي بهتر است واگر زودتر هم ميايند لااقل درپي اين باشند كه بدانند چرا بايد طلبه شد ؟ آنچه مهم است شناخت هدف از خلقت انسان وهدف از بعثت انبياء و هدف از اين درس خواندنها است و بعد از شناخت حركت در اين مسير.

2-درحوزه درس را پايه اي بخوانند و اهميت زياد به درسها بدهند عربي و ادبيات را خوب بخوانند و بعد وارد درسها بشوند / عجله هم نبايد داشت.

3-در عين درس خواندن نبايد ازمطالعه و جامعه شناختن دور ماند و به بهانه درس از جامعه نبايد گريخت هر چند كه جمع آن هم سنگين است.

جامعيت بسيار لازم است ./خصوصاً آنها كه در سطح بالاتري از درسهايند به ابعاد مختلف اسلام توجه كنند و اسلام را دركل بشناسند و بساز اين مسئله را پي گيري كنند كه علل عقب ماندگي مسلمانها چه بوده و چه كنيم كه ديگر نشود / وهمواره رو به پيش باشيم.

4-درس اخلاق در حوزه  ها خيلي كم است بايد بسيار شود و كتابهائي مثل آداب المتعلمين مينه المريد (يا ترجمه آن ) خوانده شود.

5-ماطلبه ها و نه فقط ما بلكه همه بايد بكوشيم كه طلبه اي مورد رضاي امام زمان عج ا... تعالي فرجه باشيم../ و بكوشيم كه خود را براي ياري و سربازي او آماده كنيم.

6-مسئولين حوزه ها بيشتر به درد طلبه ها رسيدگي كنند و بيشتر طلبه ها را در همه ابعاد ياري رسانند و فقط درس دادن را كافي براي تمام ابعاد ندانند كه هزار نكته باريكتر از مو اينجاست .. طلبه هم درس خوب مي خواهد وهم مربي خوب و فكر نكنند كه همه طلبه ها خودبخود شيخ انصاري مي شوند / اگر مديريت بهتري در حوزه ها بيايند درصد روحاني خوب بسيار بالا مي رود و از طرفي جلو نفوذ دستهاي خطرناك هم گرفته مي شود.

و بار ديگر سفارش اينست كه طلبه ها به بهانه درس ، جامعيت را رها نكنند و به بهانه جامعيت ، درسها را بي اعتنایی نكنند به نام جامعه و دنيا ، آخرت را فراموش نكنند و به نام آخرت ، جامعه را و دنيا را فراموش نكنند.

آري حوزه اكنون مهمترين نهاد جامعه ما است كه مي تواند مصلح تمام نهادها  و ادارات و دانشگاه ها و محيطها / و همه جهان بشري بگردد ان شاء ا...

و كساني هم كه نمي توانند به حوزه ها بيايند هميشه چشم به حوزه ها و كتب علمي  دانشمندان حوزه ها بدارند و با مطالعه (كتب اصول عقايد و مسائل و احكام اخلاق و تاريخ انبيا ء و ائمه (ع) و تاريخ اسلام ) همواره در جهت اسلام حركت كنند و خلاصه پيرو خط مرجعيت شيعه كه امروز بحمدالله در چهره تابناك امام امت خميني بزرگ جلوه كرده است باشند .

خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

27 ربيع الثاني /1403 هجري قمري

22 بهمن 1361 هجري شمسي /تحرير شد .

سيد محمدطاهر طاهري

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.