بشارت پنهان در خبر ناگوار

خدایا تو كه دينت را ياري مي‌كني و دست از دينت برنمي‌داري بگذار آن توفيق نصيب ما بشود كه دينت به دست ما زنده و آبياري بشود

سوره 47. محمد آيه 4

وَلَوْ يَشَآءُ اللَّهُ لَاْنتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَكِن لِّيَبْلُوَاْ بَعْضَكُم بِبَعْضٍ وَالَّذِينَ قُتِلُواْ فِى سَبِيلِ اللَّهِ فَلَن يُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ
اگر خداي متعالي مي‌خواست از آنها انتصار و انتقام مي‌گرفت و زمينه پيروزي اسلام را فراهم مي‌كرد منتها خدا مي‌خواهد شما را بيازمايد ببينيد كه شما تا چه حدي او را ياري مي‌كنيد، و كسانى كه در راه خدا كشته شدند، هرگز خداوند اعمالشان را از بین نمىبرد.


*آیه الله جوادی آملی تفسير سوره حدید جلسه 8 (تدریس:مشهد مقدس)

در اين ادعيه به ما آموختند فكرتان بلند باشد بگوييد خدا تو كه دينت را ياري مي‌كني و دست از دينت برنمي‌داري بگذار آن توفيق نصيب ما بشود كه دينت به دست ما زنده و آبياري بشود نه به دست ديگران در ادعيه ماه مبارك رمضان است «وَاجْعَلْني مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدينِكَ وَلا تَسْتَبْدِلْ بي غَيْري» مرا آن توفيق بده كه ناصر دين تو باشم آن طور نباشد كه ديگران جنگ كفر عليه باطل را به پيروزي برسانند من ناظر تماشا و در تشييعشان شركت كنم اين نباشد
خدا منتي بر شما گذاشت كه شما را به اين مبارزه دعوت كرد و الا ﴿لَوْ يَشاءُ اللّهُ لاَنْتَصَرَ مِنْهُمْ وَ لكِنْ لِيَبْلُوَا بَعْضَكُمْ بِبَعْضٍ﴾ اگر خداي متعالي مي‌خواست از آنها انتصار و انتقام مي‌گرفت و زمينه پيروزي اسلام را فراهم مي‌كرد منتها خدا مي‌خواهد شما را بيازمايد ببينيد كه شما تا چه حدي او را ياري مي‌كنيد.

*شهیدان بزرگی داده ایم؛ اما نه تنها خط مقاومت هرگز نشکسته، بلکه هر سال، جلو تر رفته و ضربات راهبردی تر به دشمن زده ایم.
*تاریخ این چهل و دو سال با همه فراز و نشیب ها گواه ثبات قدم ماست.
*سلیمانی ها و فخری زاده ها در ترور به شهادت رسیدند؛ چون دشمن جرئت و امکان مصاف رویارو را از دست داده است. خبر ترور با همه ناگواری اش -که باید غفلت ها را بزداید و موجب هوشیاری شود- بشارت ظفر است.
*شهادت شهیدان، نشانه درستی مسیر انقلاب با وجود همه انحراف ها و تحریف های بنیان افکن است. و ترور، سند عجز و درماندگی دشمن.
*ما از امام سجاد علیه السلام آموختیم؛ "انّ القتل لنا عادهًْ و کرامتنا من الله الشهادهًْ. نبرد و جان فشانی، پیشه ما و شهادت، نشان کرامت ما از جانب خداست".

تدوین : رجبعلی بازیاد

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.