خطرناك‌ترين دام‌ شياطين

همان‌طور كه در راه رسيدن به كمال اسباب هدايت و اولياي الهي وجود دارند، شياطيني از جن و انس نيز مانع رسيدن به كمال هستند و سنت خداوند بر اين است كه همواره تعادلي بين عوامل خير و شر برقرار باشد.
تضعيف باورها و تشویق به گناه،
 ۲ هدف شیاطین برای انحراف انسان‌ها
شياطين جن و انس دقيقا همان دو عامل‌ ترقي و رسيدن به سعادت را مورد هدف قرار مي‌دهند؛ از طرفي با القاي شبهات در جهت تضعيف باورها مي‌کوشند و از سوي ديگر تمايلات انسان را نسبت به گناه زياد مي‌كنند. خداوند والاترين مخلوقش يعني پيامبر اكرم(صلي‌الله‌عليه‌وآله)را براي كساني كه دورترين افراد نسبت به فهم و فرهنگ بودند فرستاد و پيامبر نيز با تحمل سختي‌هاي بسيار، سطح فرهنگ و فهم مردم را به‌طور غيرقابل باوري در مدت كوتاهي ارتقا بخشيد، اما همين مردم مرتكب جناياتي شدند كه نمي‌توان آنها را با جنايتكارترين افراد در طول تاريخ مقايسه كرد.
هيچ‌گونه نقصي در برنامه و مديريت پيامبراكرم نبوده بلکه كم بودن ظرفيت مردم و وجود عوامل شيطاني سبب وقوع چنين جناياتي شد. بايد توجه داشته باشيم كه اين مطلب اختصاص به صدر اسلام نداشته و امروز هم ناممكن نيست.
عزت امروزه نظام اسلامي به بركت مجاهدت‌هاي خالصانه امام(ره) و خون شهداست و به قدري برنامه‌هاي ‌تربيتي امام كامل و مناسب بود كه جوانان را جمع كرده و از آنها گل‌هايي پروراند كه در جبهه‌ها جان خود را براي دفاع از اسلام دادند، اما با وجود این بايد توجه داشت تنها رهبر با برنامه‌اي كامل نمي‌تواند نجات‌بخش ابدي باشد بلكه مردم هم بايد با شناخت و خودسازي خود را در برابر دام‌هاي شياطين حفظ كنند.
امروز نهالي كه امام غرس كرده و با خون شهدا آبياري شده، با باغباني رهبري بي‌نظير به بار نشسته است، اما بايد توجه داشت كه در كنار اين درخت تنومند علف‌هاي هرز زهرآگيني مي‌رويد كه مي‌تواند ريشه درخت را بخشكاند، پس بايد آنها را بشناسيم و راه صحيحي براي كندن اين علف‌ها و خشكاندنش بيابيم.
بزرگ‌ترين و پيچيده‌ترين خطر‌ها، تضعيف باورهاي اسلامي و دادن باورهاي غلط است، بنابراين بايد باورهاي اسلامي را خوب تقويت كنيم تا در مقابل طوفان‌ها نلرزيم.
شكر نعمت عظيم انقلاب اسلامي جهاد بزرگي است که با افزايش آگاهي ديني، بصيرت اجتماعي و سياسي و خودسازي صورت مي‌پذيرد.
جایگاه رهبری انقلاب و وجوب تبعیت از ولی‌فقیه
تنها عاملي كه كشورهايي چون مصر، تونس، يمن، بحرين و افغانستان براي رسيدن به پيروزي كم دارند، نداشتن رهبري همچون امام خميني(ره) است و هرجا بويي از رهبري مانند امام(ره) وجود داشته باشد بسيار موفق‌ترند.
امروز شخصيت امام(ره) متجسد در رهبري است، حضرت علي(ع) دردهاي بسياري داشت و يكي از بزرگ‌ترين دردها اين بود كه مردم وي را با معاويه مقايسه مي‌كردند، نكند روزي آن‌قدر پست شويم كه علي زمان را با كساني كه ده‌ها و صدها درجه پايين‌تر هستند مقايسه كنيم.
برخي ولايت‌فقيه را از آن جهت كه در قانون اساسي آمده قبول دارند،مشروعيت قانون اساسي به ولي‌فقيه است و اگر قانون اساسي امضاي ولي‌فقيه را نداشت كاغذ پاره‌اي بيش نبود چرا كه وي جانشين امام زمان(عج) است و پيروي از او بر همگان واجب است و حتي مراجع تقليد نيز نمي‌توانند با حكم او مخالفت كنند.
همان‌گونه كه وقتي شخصي مريض مي‌شود به پزشك مراجعه مي‌كند، روحانيت و فقها نيز پزشك دين هستند و تابع هر جن‌گيري نمي‌تواند فتوادهنده و تابع اسلام باشد.
خطرناك‌ترين دام‌هاي شياطين جدا كردن مردم از رهبران شايسته ديني است و هر لغزشي در طول تاريخ پيدا شده است، به‌خاطر جدا شدن مردم از رهبران شايسته بوده است.
بیانات آيت‌الله مصباح يزدي(دام‌ظله)
در ديدار با جمعي از پاسداران؛ قم؛ 90/2/26

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.