جنجال متهمان فساد و گرانی علیه مجلس با اسم رمز واکسن و دناپلاس

مجلس یازدهم هنوز تشکیل نشده بود که هدف هجمه و عقده‌گشایی مدعیان اصلاحات قرار گرفت. همزمان و در عین حال، منتخبان ملت با عزمی راسخ و همتی والا مشغول برنامه‌ریزی، هم‌افزایی و همفکری برای شروع فعالانه و قدرتمند کار خود بودند. طیف مدعی اصلاحات که در انتخابات مجلس با رویگردانی مردم مواجه شده بود، به‌صورت هماهنگ و زنجیره‌ای تردیدافکنی در کارآمدی مجلس یازدهم را در دستور کار قرار داد. این رویه ناپسند را می‌توان در ادامه ‌ترفندهای به کار بسته شده و سناریوسازی‌های آنها پیش از برگزاری انتخابات دوم اسفند دید. اصلاح‌طلبان، پیش از انتخابات با اطمینان از شکست انتخاباتی، سناریوهای متعددی نظیر تحریم انتخابات و مشارکت مشروط را به کار گرفتند و حتی به دلسرد کردن مردم از صندوق رأی نیز اقدام کردند. عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی نوشته بود؛ «بخشی از اصلاح‌طلبان به اندازه‌ای بر طبل ناامیدی کوبیدند که مردم را از حضور در انتخابات مایوس کنند.»
چرایی این تقلاها واضح بود؛ مجلس انقلابی یازدهم در فضایی آغاز به‌کار کرده است که مدعیان اصلاحات - اعتدال با اعتماد به دشمن و معطل گذاشتن اقتصاد کشور پای وعده‌های سرخرمن آمریکا و غرب، خسارات سنگین به معیشت مردم وارد کرده و معضلات اقتصادی را عمیق‌تر کرده‌اند. اردوگاه اصلاحات دچار وضعیتی مختل و متلاطم شد و از همین رو بود که مشاور خاتمی ‌‌گفت انتخابات تهران را سی بر هیچ می‌بازیم.
پس از ناکامی ‌مدعیان اصلاحات در انتخابات مجلس‌ستیزهای درونی این جریان تشدید شد. صادق زیباکلام خبر از مرگ اصلاحات در دوم اسفند داد و حتی برخی افراد نظیر کرباسچی از امکان حذف خاتمی ‌و عارف سخن به میان آوردند.
عاملان وضع موجود، سناریوسازی پیش از انتخابات و حمله به مجلس تشکیل نشده پس از انتخابات را پوششی برای فرار از پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری خود فرض کردند. این رویه پلشت همچنان ادامه دارد.
قلم‌های شکسته، صداهای گرفته
یک روز روی ماجرای دناپلاس معرکه می‌گیرند و روز دیگر برای واکسن غوغا راه می‌اندازند و حال آنکه خودرو، وسیله‌ای‌ برای انجام وظایف نماینده و سرکشی به حوزه‌ انتخابیه است نه وسیله رفاهی. پیش از این در دیگر دوره‌های مجلس نیز چنین رویه‌ای بدون شفافیت انجام شده اما طیف مدعی اصلاحات قلمشان شکسته بوده، صدایشان هم گرفته. درباره واکسن‌های آنفلوآنزا نیز لازم به ذکر است که به سازمان غذا و دارو بازگردانده شده است.
سردار خیبر، شهید محمد ابراهیم همت تأکید داشتند: «هر موقع در مناطق جنگی راه را گم کردید نگاه کنید آتش دشمن کدام سمت را می‌کوبد همان جبهه خودی است.»
در این راستا، باید گفت؛
۱ـ در باب خودرو همگان می‌دانند که سال‌هاست تمامی مسئولین دولتی حتی مسئولین پایین دست از خودروهای بسیار لوکس استفاده می‌کنند، چرا صدای مدعیان اصلاحات بلند نمی‌شود؟
2ـ اکثر نمایندگان(حدود ۲۰۰ نفر) از ابتدا خودرو ثبت‌نام نکرده‌اند که بخواهند انصراف بدهند، چرا نشر نمی‌دهند؟
3ـ آن دسته کوچک از نمایندگان نیز که ثبت‌نام کرده‌اند به‌وسیله خود نمایندگان انقلابی با انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، نسبت به انصرافشان اقدام کرده‌اند، چرا نمی‌بینند؟
4ـ ارسال واکسن‌ها بدون در خواست مجلس و عمدا از طرف دولت انجام شده است، چرا متوجه این نکته دقیق نیستند؟
5ـ عصر همان روز با ناراحتی نمایندگان تمامی واکسن‌ها برگردانده می‌شود و به دولت تذکر داده می‌شود، چرا بازگو نمی‌کنند؟
6ـ خود هیئت دولت واکسن را دریافت کرده‌اند، چرا رسید دریافت واکسن آنها رسانه‌ای نمی‌شود؟
7ـ حق مسکن نمایندگان با وجود افزایش قیمت‌های اجاره مسکن در تهران توسط مجلس یازدهم کاهش یافت، چرا نمی‌گویند؟
8ـ بسیاری از نمایندگان انصراف خود را از گرفتن حق دفتر، حق خودرو و.. اعلام کرده و ریالی دریافت نمی‌کنند، چرا بازگو نمی‌شود

t.me/joinchat/AAAAADvhhZYvrpKUO5XpTQ

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.