۷ نکته مهم درباره نامه موسوی خوئینی ها که آمریکا و اسرائیل را خوشحال کرد

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت‌الاسلام عباس نصیری فرد، رئیس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی در یاداشتی، با واکنش به نامه حجت الاسلام سیدمحمد موسوی خوئینی ها به رهبر معظم انقلاب، آورده است: این نامه صرفا یک حرکت فرافکنانه و فرار به جلو است که برای فهم از اثر بخشی آن باید ببینیم آیا این نامه در شرایط فعلی کشور، مردم را خوشحال کرد یا ضد انقلاب و آمریکا و رژیم صهیونیستی را، اگر آنها را خوشحال نموده باشد (که اتفاقا همین گونه بوده است) یقینا آنها خیر و صلاح ملت ایران را نمی خواهند. بنابراین آقای خوئینی ها با این نامه مشکلی از مردم را حل نکرد، بلکه دشمن مردم را خوشحال کرد.

متن یادادشت رئیس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی با عنوان «چند نکته پیرامون نامه آقای موسوی خویینی ها به مقام معظم رهبری» را در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای محمد موسوی خویینی ها دبیرکل مجمع روحانیون مبارز تهران در نامه ای به مقام معظم رهبری ضمن برشمردن مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور وضعیت موجود را حاصل مدیریت رهبری دانسته اند. که در همین زمینه به چند نکته اشاره می کنم.

۱. اینگونه نامه ها گرچه برای نظام هزینه ایجاد می کند، اما آن را باید به فال نیک گرفت.چرا که این حرکت ها و اقدامات، خط اصلی انقلاب را روشن تر و تقصیر ها و قصورها را شفاف تر می کند.

۲. آنچه آقای خوئینی ها از وضعیت موجود بیان کرده اند کاستی هایی است که خود رهبری بارها به آن هشدار داده‌اند، اما نکته ظریف در این مشکلات و کاستی این است که خود آقای خوئینی ها و همفکرانش در دولت های مختلف خصوصا در دولت فعلی چقدر در ایجاد وضع موجود نقش داشته اند.؟ با توجه به اینکه حداقل نصف عمر چهل ساله انقلاب در دست دولت های هم فکر و همسوی آقای خوئینی ها بوده است.

۳. وضعیت موجود کشور که ایشان به آن اشاره نموده اند،در بعد خارجی حاصل دشمنی ها و کارشکنی های آمریکا و اروپا و برخی کشورهای مرتجع عرب و در بعد داخلی ثمره نگاه مسئولینی است که با شعارهای غرب گرایانه و عملکرد لیبرال منشانه، جمهوری اسلامی از ریل اصلی یعنی تفکر انقلابی و عمل جهادی خارج نموده و غرب را سرزمین آمال و آرزوهای خود و ملت دانسته اند.!! حال سوال ما این است نقش آقای خوئینی ها و همفکران و هم مسلکان او در این وضعیت چقدر می باشد.؟

شاید آقای خوئینی ها بگویند دولت ها دستشان بسته بود و اختیاری نداشتند.!! اما آیا واقعا شما حمایت های بی دریغ حضرت آقا از دولت آقای خاتمی را فراموش کرده اید؟ یا در دولت فعلی، رهبری در قضیه برجام مگر تا آخرین لحظات از رئیس جمهور و دولت و وزیر محترم خارجه پشتیبانی نکردند.؟ بفرمایید در کدام دولت اصلاح طلب بود که می خواستند طرحی را برای پیشرفت و توسعه کشور انجام دهند و رهبری مانع شدند.؟  

۴. آقای خوئینی ها و اصلاح طلبان رادیکال اگر با مستمسک قرار دادن وضع موجود می خواهند تقصیر تمام کاستی را به گردن رهبری بیاندازند، باید بدانند که مردم، علیرغم انتقادی که به وضع موجود دارند، دفاع از اصل انقلاب و نظام را وظیفه خود می دانند و ولایت فقیه را جزء اصول انقلاب می دانند.

نامه آقای خوئینی ها جفا در حق رهبری است، چرا که ایشان خوب می دانند، اگر جایگاه ولایت فقیه را در ذهن مردم متزلزل شود و رهبری آسیب ببیند، کسانی بر این مملکت حاکم می شوند که به کوچک و بزرگ این مردم رحم نخواهند کرد و این جفای بزرگ به این ملت است.

همانگونه که مرحوم آیت‌الله طاهری امام جمعه سابق اصفهان در نامه خود همه امور کشور را سیاه و همه وعده‌های اول انقلاب را برباد رفته توصیف می‌کند و همه چیز را به گردن رهبری می اندازد، با این حال، حضرت آقا در نامه خود از توهین‌ها صرف‌نظر می‌کنند و می‌فرمایند: «اینجانب جفای به خودم را فراموش می‌کنم» گرچه تأکید دارند که از امام آموخته‌اند «جفای به ملت و تلاش برای سُست کردن بنیان نظام اسلامی قابل بخشش نیست» و در پایان اشاره دارند که: «اینجانب از کسی شِکوه نمی‌کنم و به مدد الهی اطمینان دارم...»

۵. در بحث اثر بخشی این حرکتِ آقای خوئینی ها باید گفت؛ این نامه صرفا یک حرکت فرافکنانه و فرار به جلو است که برای فهم از اثر بخشی آن باید ببینیم آیا این نامه در شرایط فعلی کشور، مردم را خوشحال کرد یا ضد انقلاب و آمریکا و رژیم صهیونیستی را ، اگر آنها را خوشحال نموده باشد (که اتفاقا همینگونه بوده است) یقینا آنها خیر و صلاح ملت ایران را نمی خواهند. بنابراین آقای خوئینی ها با این نامه مشکلی از مردم را حل نکرد بلکه دشمن مردم را خوشحال کرد.

۶.  شاید یکی از اهداف آقای خوئینی ها و  اصلاح طلبان موافق ایشان بعد از ۷ سال افتضاح مدیریتی و ایجاد بحران اقتصادی و فرهنگی حالا   با فرافکنی به دنبال فریب ذهنی مردم باشند. اما توجه ایشان و همفکرانشان را به این فرمایش مقام معظم رهبری رهنمون می کنم :
" کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند و علیه کشور سخن بگویند بلکه باید پاسخگو باشند."

۷. و آخر اینکه، ‏نامه آقای ‎موسوی خوئینی ها حرف تازه‌ای نبوده و نیست، بلکه برآمده از زیست سیاسی او یعنی فرار به جلویی است که از جریان رادیکالیزم اصلاحات خبر می دهد که البته بسیاری از اصلاح طلبان علاقمند به انقلاب این رویه را قبول ندارند. اما این نامه اصلاح‌طلبانِ تند رو را از نظام جدا کرده به گونه ای که راه گشوده‌ای را هم راهنما نشد، تقدیرگرایی را برگزید و پایانِ اصلاح‌طلبیِ مرسوم را اعلام نمود.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.