عزم دکتر منتظری برای پیگیری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور

دکتر حسن بیارجمندی

امروز عصر جمعه [۱۶ خرداد ۹۹] با دکتر منتظری گفتگوی تلفنی داشتیم؛ مثل همیشه آرام و اخلاقی و با سعه صدر همیشگی .

دکتر از عدم اجرا و پیاده سازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور گلایه داشت.درست می گفت.

از مشورت ها و پیگیری های دغدغه مند او برای حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس و پیگیری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور و تدوین اجرای سند برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور کاملا پیدا بود.

دکتر زمانی که رئیس بسیج اساتید استان بود هم همینطور بود ؛بقول دوستان، جمع همه صاحب نظران جمع بود و او شدیدا پیگیر.با همین قول و قرار و اثرگذاری اصلا مسئولیت قبول کرده بود. امروز در حین همین گفتگو این ذکر خیر آن ایام شد

بحث و گفتگو در خصوص تاکید حضرت آقا در سال ۸۴ و در آغاز دولت نهم به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای عهده داری تهیه و تدوین «مهندسی فرهنگی کشور» شد و اینکه
حضرت آقا در ضمن ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه در سال ۸۷ تاکید نموده اند که :"تکمیل و اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور و تهیه پیوست فرهنگی برای طرح‌های مهم".برای خودم هم جالب بود و هم شیرین.

صحبت از مصوبه نقشه مهندسی فرهنگی کشور مورخه ۸/۳/۱۳۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی شد که علی رغم ابلاغ برای اجرا در تمام این سالها خاک خورده است !حتی صحبت از انتقادات حجت الاسلام و المسلمین محمدیان رئیس وقت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شد که ایشان همان سالهای آغازین ابراز تاسف کرده بودند که نقشه مهندسی فرهنگی به عنوان یک سند جامع و کامل خاک می خورد!

دکتر از مظلومیت فرهنگ و کمیسیون فرهنگی گفت؛ بله ! تهیه و تدوین و تصویب نقشه فرهنگی کشور ۸سال طول کشیده است و ۷سال هم هست که ستادهای راهبردی ملی و استانی آن هم هنوز بدنبال تهیه و تدوین سند برش استانی نقشه هستند!

یعنی عملا ما نقشه ای داریم اما راه را برای اجرای آن هنوز باز نکرده اند!!؟

من در چند ماه گذشته مدافع عضویت دکتر در کمیسیون آموزش عالی بودم اما با این گفتگویی که امشب داشتیم ؛پذیرفتم من اشتباه می کردم و دغدغه دکتر دقیق تر و به صواب نزدیک تر است بالاخص اینکه هنوز حضرت آقا بر اولویت اقتصاد و فرهنگ تاکید دارند و به مجلس یازدهم هم توصیه نموده اند.

آخر هم صریحا گفتم که با این دلایل و دغدغه ها ؛ عضویت ایشان در کمیسیون فرهنگی حقیقتا ضرورت دارد.

 برای دکتر منتظری و تیم قوی فکری و اندیشه ورز ایشان آرزوی موفقیت دارم

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.