دکتر #حسن_بیارجمندی فارغ التحصیل دانشگاه وزارت خارجه روسیه

سومین سال برگشتم به ایران و سکونت در گرگان شد؛ سه سال بود اما ۳۰سال گذشت.شاید یکی از ساده لوحانه ترین و یا شیطنت آمیزترین سوالی که از من در طول این مدت پرسیده شد این است که پشیمان نیستی برگشتی !!؟ یا چرا برگشتی ؟

خب امکان ماندن با یک رایزنی خیلی کوچک با سفارت و نهاد اعزام کننده وجود داشت؛فقط تعامل و همکاری بیشتر می طلبید و یک فرصت خیلی خوب هم فراهم شده بود و اگر می خواستم می توانستم بمانم .همچنانکه بعضی ها ماندند و تا الان هم برنگشتند کشور و....

بقول دوستان " دکتر اهل تعامل نیست " درست می گویند؛ اگر اهل تعامل با بعضی ها بودم الان مسکو بودم و جذب وزارت خارجه بودم! و اگر هم ایران آمدم تا الان فلان جا بودم و...

از زمان دفاع تا خروج از مسکو چند روز بیشتر طول نکشید؛یکی از دوستان #وزارت_دفاعی مان در سفارت زنگ زده بود و می گفت که چرا اینقدر عجله برای برگشت به ایران ،بمان و استراحت کن و بعد برو و...! و دوستان دیگر.

خانواده ام در سخت ترین شرایط ۶سال در کنارم مانده بودند و بعد از ۳سال دوری کامل از ایران و #از_دست_دادن_عضوی_از_خانواده ام می خواستیم برگردیم!

اولین فارغ التحصیل حضوری( #سید_محمد_خاتمی دارای دکتری افتخاری دانشگاه وزارت خارجه روسیه ) دانشگاه وزارت خارجه روسیه و خانواده اش با کمال احترام و رعایت شئونات دیپلماتیک به ایران بدرقه شد. #روس_ها علنا در دانشگاه می گفتند که ما رابطه مان با برادران ایرانی خیلی خوب است و نمی خواهیم کوچک ترین خدشه ای به این روابط وارد شود .

۲۴ساعته با خانواده به گرگان رسیدم اولا به #مادرم ۶سال پیش قول داده بودم ۳ساله بر می گردم و زیر قولم زده بودم ثانیا #تنها_برادرم که تومور مغزی داشت و #شیمی_درمانی کرده بود و نیاز به حضورم داشت ؛روز شماری می کرد.بنده خدا امید به من داشت که با آمدنم روند درمان او را پیگیری می کنم و با حمایت مالی ام زندگی او را حفظ می کنم اما بخاطر بعض کارشکنی ها در گرگان و تسویه حساب های سیاسی ،این امر مهیا نشد و عملا بخاطر عدم پیگیری روند درمانی او منجر به بازگشت #تومور_مغزی و فوت او شد.داغی که تا آخر عمر همراهم خواهد بود.

دوستی می گفت تمام این سختی هایی که در خارج از کشور متحمل شدی ،خواست خدا بوده تا برای روزهای سخت تر در ایران آمده شوی ! پذیرش آن برای من سخت نیست اما برای خانواده خیلی سخت است.اما الحمدالله اونها با صبر و سعه صدر من خوب همراه هستند.

انسان هایی که #آرمان دارند و برای آرمان هایشان #مبارزه می کنند هیچ وقت خسته نمی شوند.چند روز پیش فکر می کردم که چطور عمرم گذشت و عملا رو به قیامت نهاده ام و زمان بسیار کوتاه است و آیا این سرسختی ها و بقول بعضی ها این عدم تعامل ها چقدر ارزش داشت و ...!!؟ هم خودی می زند !هم غیر خودی و #هم_نخودی_ها و...

اینجاهاست که همان سوال های ساده لوحانه و شیطنت آمیز بالا توی ذهنم آدم مثل موریانه بالا و پایین می شود!چرا برگشتی خب ؟

من خیلی خوشحالم که بهترین انتخاب های زندگی ام را در حساس ترین زمان ها کرده ام و هر چند هزینه های سنگینی برای آن پرداخت کرده ام اما سر بلند بیرون آمد ام.

حقیقتا برای آن ۶سال در مسکو و این ۳سال در ایران و از دست دادن ۲تن از عزیز ترین اعضای خانواده ام و از دست دادن خیلی چیزهای دیگر ، جز #خدا می تواند کاری کند ؟ ته تمام بررسی های من این است که هیچ چیز نمی تواند معوضی برای تمام آنها باشد و مزد حقیقی زحماتم را #فقط_خدا و با شهادت در راهش می تواند بدهد.ان شاء الله

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.