فتح المبین فرامنطقه‌ای ایران

یادداشت آقای دکتر قدیری ابیانه

تصمیم ایران برای ارسال پنج کشتی حامل سوخت به ونزوئلا توسط مقام معظم رهبری اتخاذ گردید.

نیروهای مسلح آماده پاسخ به هرگونه دخالت آمریکا در ممانعت از عزمیت این کشتی‌ها بودند.

بکارگیری پرچم ایران و روشن گذاشتن رادارهای قابل شناسایی آن عمداً انجام شد.

اسکورت کشتی‌های نفت کش ایرانی توسط نیروهای نظامی ونزوئلا ارزشمند بود ولی تأثیری در رسیدن کشتی‌ها به مقصد نداشت، زیرا بدون آن نیز آمریکا جرأت ممانعت از کشتی‌های ما را نداشت.

آقای روحانی فقط وقتی معلوم شد که آمریکا اقدامی علیه کشتی‌ها نمی کند طی تماس تلفنی با امیر قطر به آمریکا هشدار داد تا خود را در این پیروزی شریک عنوان نماید.

عدم تعرض آمریکا به کشتی‌ها نه به خاطر قوانین بین‌المللی بود و نه برجام و نه به خاطر مذاکره، بلکه به خاطر اطمینان از عکس العمل نظامی ایران به دستور مقام معظم رهبری بود.

قرنطینه در ایران به خاطر ویروس کرونا باعث شد مصرف بنزین در ایران روزانه از حدود ۱۰۰ میلیون لیتر به حدود ۴۰ میلیون لیتر برسد و امکان صادرات سوخت و کسب درآمد ارزی به قیمت جهانی فراهم شود.

 این اقدام فوایدی فراتر از سود مادی آن داشت.

این حرکت افول آمریکا و صعود ایران را در عرصه بین المللی به نمایش گذاشت.

این یعنی نفوذ عمل ایران از دریای مدیترانه به دریای کارائیب رسیده و اقیانوس اطلس را پشت سر گذاشته است.

این پیروزی مبارک باد.


پی نوشت

مردم عزیز ایران
اگر ما الگوی صحیح مصرف کردن را که امام خامنه ای سالهاست به همه ما گوش زد میکند، *خصوصا در مصرف بنزین، عمل کنیم نتیجه اش فروش آن در بازار جهانی با قیمتی بیشتر از هر بشکه نفت خام خواهد بود.

درود بر قرارگاه خاتم الانبیا سپاه انقلاب اسلامی، که با راه اندازی پالایشگاه عظیم ستاره خلیج فارس در اوج تحریم ها و.... باعث قطع نیاز بیش از حد مردم به بنزین وارداتی و همچنین صادر نمودن آن به ونزوئلا.

مصرف بموقع و صحیح باعث سربلندی

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.