ایران در عصر گذار کرونا و پسا کرونا

دکتر حسن بیارجمندی فارغ التحصیل دانشگاه وزارت خارجه روسیه

ایران بلحاظ داخلی و برخلاف کشورهای کرونا زده جهان _که بشدت بسمت فردگرایی و خانواده گرایی مفرط و اخلال در جوامع سیاسی خود پیش می روند_ با تکیه بر آموزه های دینی و رهبری مدبرانه آیت الله العظمی خامنه ای مرجع عالیقدر شیعیان جهان و ولی امر مسلمین ، شاهد بروز و ظهور جلوه های جامعه اسلامی_مهدوی خود از خط مقدم دفاع از سلامت آحاد مردم تا مواسات و کمک های مومنانه بوده است.

این رهبری که به اقتضای ماهیت ولایی آن به جوامع شیعی در دیگر کشورهای منطقه و حتی کشورهای آزادی خواه جهان بسط یافته است؛ همگان شاهد و متوجه تقویت روند و پروسه ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور نموده است و جهانیان برای اولین بار در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یکی از جلوه های جهانی ظهور در عصر ارتباطات را شاهد خواهند بود.

در چند ماه گذشته همه شاهد بودند و هستند که کرونا و آسیب‌های آن برخلاف هدفگذاری اولیه طراحان آن علیه قم و بمنظور ایجاد دوقطبی کاذب علم و دین ! و نیز تشدید ملی گرایی افراطی با توجه به زمینه ها و بسترهای فراهم شده در چند سال اخیر در فضای مجازی، منجر به تقویت نگرش های دینی و مذهبی و مشارکت فعالانه مومنانه در امر تعاون در امور خیر و نیکوکاری گردید و در ماه مبارک رمضان به اوج خود رسید.

این ایران جهانی و رو به ایجاد تمدن نوین اسلامی در مرحله گذار از کرونا و پس از آن بخوبی نشان داد که در چنین بحرانی، چگونه با محوریت شبکه عظیم مسجد در محله محله های سراسر کشور و با بسیج کردن تمام نیروهای جهادی مردمی ؛نمونه ای از نظام امامت و امت را عملا برای تامین امنیت بهداشتی و سلامت جسمی و روحی بصورت توامان، معیشت روزانه مردم و خدمات بدانها ارائه نمود

همچنین این نمونه و جلوه های ویژه مهدوی آن را بعنوان الگویی تمام عیار برای راهبری یک تمدن نوین اسلامی به جهان اسلام و یک الگوی مدیریت جهانی در نظم پساکرونا ارائه نمود.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.