حاج قاسم ،سردار معروفی را با خود بُرد! / سردار! دلم برای صفا و صمیمیت شما تنگ می شود

دکتر حسن بیارجمندی

انگار همین دیروز بود که خبر خوشحال کننده آمدن سردار معروفی به استان گلستان در درون جبهه فرهنگی پیچید.فعالین جبهه فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان بگونه ای از ارتباطات و روابط خاص سردار صحبت می کردند که مثل رویا بود برای بچه های جبهه فرهنگی استان گلستان !

با شوق و ذوق از اینکه جبهه فرهنگی یک حامی معنوی پیدا کرده است ؛در مراسم معارفه سردار _که با حضور سردار سلامی برگزار شد _ شرکت و بر شور و شعف ما افزوده تر شد.

گذر زمان برای ما بیشتر ابعاد شخصیتی این سردار _که خود را مفتخر به بچه های حاج قاسم می داند _ شناساند.سردار معروفی فرمانده متخصص در حوزه رسانه و عملیات روانی بود اما هیچ گاه از تخصص خود برای فرماندهی بر ذهن های ما بهره نبرد بلکه صادقانه و صمیمانه بر قلب های ما فرماندهی کرد و بحق او را باید فرمانده قلب ها دانست .

سردار میراث معنوی دفاع مقدس و صفا و صمیمیت جبهه ای را با خود آورد و بین بسیجی ها و اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ترویج نمود و هر کس به فراخور استعداد و ظرفیتش از این شاگرد خلف مکتب حاج قاسم سلیمانی بهره برد.

چندی پیش با اعضای هیات رئیسه مجمع عالی بسیج خدمت سردار رسیدیم .مطالب ویژه ای مطرح و بطور خاص با لبخند به من گفت که این مطالب را منتشر نکنی ! در بخشی از شرح وقایع روز تشییع پیکر مطهر حاج قاسم در کرمان گفت که مسیر بگونه ای بود که امکان ادامه راه نبود و لذا مسیر تغییر و ناخواسته وارد مسیر و وارد لشکر ثارالله کرمان شدیم .

سردار می گفت که بنظرم این خواست خود حاج قاسم بود که برای آخرین بار می خواست پای به لشکر ثارالله بگذارد و...

چند شب پیش که خبر رفتن سردار به کرمان و لشکر ثارالله را شنیدم ؛ناخودآگاه این به ذهنم خطور کرد که اکنون که گلزار شهدای کرمان به آستان مقدس سید الشهدای مقاومت تبدیل شده است و به زیارتگاه تمام آزادیخواهان جهان تبدیل شده است و این یک عرصه جهاد عظیم فرهنگی است ؛لذا خود حاج قاسم ،سردار معروفی را با خود برده است.

احساس می کنم که سردار معروفی از سر شوق و عشق به فرمانده شهید خود و با پای دل به کرمان رفت.سردار دلم برای صفا و صمیمیت جبهه ای شما تنگ می شود و عدم حضور شما بعد از این کاملا احساس خواهد شد

ما به یاد شما خواهیم بود و شما هم هرگاه همچون شب تدفین حاج قاسم و نماز آن حال خوشی به شما دست داد ما را یاد کنید و برای تعجیل در شهادت مان دعا بفرمایید.یا علی

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.