نقش بی نظیر و ستودنی طاهری و نوری در انتخابات گلستان

دکتر حسن بیارجمندی کارشناس جنگ ادراکی

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اعلام نتایج آن و پیروزی بزرگ جبهه انقلاب اسلامی در حساس ترین مقطع تاریخی و مرحله گذار گام دوم به پایان رسید.

اما کمتر کسی از سطح ستادها خارج و به سطح ناشناخته اتاق فکر و راهبری اصلی این انتخابات پرشور و بالاتر از میزان مشارکت کشوری وارد و ابعاد این پیروزی را موشکافی خواهد کرد.هر چند در هیچ جا و هیچ جریانی نیز مرسوم نیست که از این موضوعات رمزگشایی کنند اما جا دارد بطور خاص از حجت الاسلام و المسلمین دکتر طاهری و جناب استاد فتح الله نوری معاون اسبق سیاسی امنیتی استانداری بعنوان طراحان اصلی این پیروزی یادی کنیم.

دکتر طاهری سال گذشته و در همین ایام با ایثار و از خودگذشتگی تصمیم به عدم حضور در انتخابات گرفت و البته چند ماه بعد خبر قطعی آن را اعلام نمود.پیش از آن جلسات مشورتی با نخبگان انقلابی تشکیل و از همه نظرات بهره برد و از آن نشست ها یادم می آید که شرایط بیدارباش سال 98 و ضرورت پای انقلاب بودن در استان گلستان را مورد عنایت ویژه قرار داد.

دکتر طاهری مهم ترین تصمیم سرنوشت ساز در زندگی اش را گرفت و وارد سخت ترین آزمون مدیریت سیاسی در حساس ترین مقطع کشور گردید و خود را مظلومانه در معرض ناجوانمردانه ترین تخریب ها و هجمه ها از سوی جریان لیبرال و منافقین ،عدالتخواران و برخی دوستان ناآگاه قرار داد.

در اولین گام با توجه به اقتضائات یاد شده ، گروه موسوم به 7 را تشکیل داد که در واقع امر اتاق وضعیت استان و نیز فکر و تصمیم سازی های مهم بود.جلسات منظم خانگی آن متعهدانه و دلسوزانه با یک سعه صدر بسیار بالا و ستودنی دنبال می شد.آنهم با آن همه مشغله کاری و پذیرفتن جلسات ثابت صبحانه کاری و در ساعاتی که همه دوستان انقلابی ما خواب بودند! اما پدر معنوی و جوان جریان انقلابی استان بیدار و هوشیار مثل یک فرمانده زبده عملیات های جنگ نرم ،طراحی و... می نمود.

در این میان نیز نباید از نقش و مشورت های بی بدیل استاد خودم مهندس فتح الله نوری غافل شد او که نماد عقلانیت و تدبیر و دلسوزی در جریان انقلابی استان است و به جرات می توان گفت که اگر حضور موثر ایشان نبود ؛ نه تنها این مشارکت بلکه این پیروزی در گرگان رقم نمی خورد.

نقش او در جلسات شورای ائتلاف منحصر نمی شود بلکه او مرجع سیاسی و محل رجوع بسیاری از مدیران عالی استان و چهره های سیاسی درخصوص انتخابات بود و بعد از اعلام صلاحیت ها و آغاز روند بررسی اعتراضات نقش ویژه ای ایفا نمود که افزایش مشارکت در استان را باید مرهون زحمات او دانست.

نوری در پیروزی سنگدوینی و منتظری نقش و تاثیر راهبردی داشت چراکه اولا در پیگیری اخذ صلاحیت مهندس سنگدوینی در آخرین ساعات نفس گیر بررسی صلاحیت ها از طریق الف.ن نقش موثری را ایفا نمود و با بازگشتن مهندس سنگدوینی شور و مشارکت انتخابات افزایش یافت ثانیا در آخرین جلسه شورای ائتلاف تاریخی ترین تحلیل را برای مجاب کردن بعض اعضای شورای ائتلاف ارائه نمودند و ثالثا از همه مهمتر عملا نقشه اصلاح طلبان گرگان و پروژه احمد مازنی را با شکست مواجه نمود.

ازینرو به جرات می توان گفت که نقش طاهری و نوری در گلستان بی نظیر و ستودنی است و نتیجه انتخابات استان این موضوع را بخوبی نشان می دهد.هر چند ابعاد پنهان این ارتباطات و نشست ها قابل انتشار نیست ولی لازم است عده ای بدانند که اگر نقش آفرینی این دو چهره انقلابی در استان گلستان در قالب مدیریت بیست-هشتاد نبود؛ 80 درصد فعالیت نامزدهای یاد شده و ستادهای آنان راه بجایی نمی برد و به این پیروزی دست نمی یافتند.

بیایید برای تداوم این پیروزی ها و حتی پیروزی بزرگ تر در سال 1400 همین راه را ادامه بدهید و استان گلستان را به عرصه خدمت به مردم عزیز و جهاد در راه پیشرفت توام با عدالت در استان مبدل کنیم .ان شالله

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.