حجت تمام شد پرچم عدالت باید در انتخابات برافراشته شود

شجاعت و عدالت دو ویژگی مهم برای تشکیل #مجلس_قوی»

در هر دوره از انتخابات، چه مجلس شورای اسلامی چه ریاست جمهوری، رهبر انقلاب مهمترین شاخصه های یک نماینده خوب و یک رئیس جمهور خوب را به مردم و نخبگان سیاسی و مجموعه ها و جریانات و احزاب گوشزد می کند. اگرچه این شاخصه ها در همه دوران ثابت و لایتغیر است اما رهبر انقلاب در بزنگاه های مختلف باتوجه به شرایط زمانی یک یا دو مؤلفه را بصورت ویژه مطرح می کند.

در سخنرانی امروز رهبر انقلاب –چهارشنبه ۱۶ بهمن- ایشان، تنها راه حل مشکلات اقتصادی و مسائل کشور را «قوی شدن» دانسته اند و فرمودند: «مجلس قوی یکی از مؤلفه های قوی شدن کشور است».

روشن است که مجلس قوی یک موجود خارجی نیست بلکه متشکل از نمایندگان قوی است. حالا ویژگی های نمایندگان قوی چیست؟ ایشان می فرمایند: «مؤمن، انقلابی، شجاع، دارای روحیه جهادی، کارآمد و به معنی واقعی کلمه طرفدار عدالت باشد».

یعنی چه کسی یا کسانی نباید نماینده شوند؟ «فردی که از سخن گفتن بر ضد فلان قدرت خارجی هراس دارد، لایق نمایندگی مردم با عزت، مقتدر و شجاع ایران نیست».

 چه کسی یا کسانی باید نماینده شوند؟ «باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند "پرچم_عدالت" اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه دارند.»

امروز حجت بر مردم و بر نخبگان علمی، سیاسی و فرهنگی کشور و مجموعه ها و جریانات سیاسی اعم از اصولگرا – اصلاح طلب – بهاری و ... تمام شده و راه حل مشکلات کشور روشن است. مردم و مجموعه های سیاسی باید هم و غم خود را تماماً این بدانند که یک مجلس قوی تشکیل دهند؛ متشکل از نمایندگان قوی!

امروز مهم ترین گفتمانی که باید در مجلس نمود داشته باشد گفتمان شجاعت و عدالت است. شجاعت در برابر دشمن و عدالت در داخل کشور. قطعاً اگر ملت، یک مجلس قوی در انتخابات تشکیل دهد می تواند برای تشکیل دولت جوان و حزب اللهی در ۱۴۰۰ امیدوار باشد.

داود مدرسی‌یان

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.