واکنش جامعه زنان استان به هتاکی اخیر

به گزارش گلستان۲۴؛فاطمه جعفری،فعال مجازی و فرهنگی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ماگفت:تحرکات ابن چنینی را هم می توان ناشی از جهالت افراد و هم سازماندهی شده  دانست اگر کسی جاهل نباشد از کسی کورکورانه پیروی نمی کند و کسانی  که گاها توهین هایی به اهل بیت (ع) و دین مقدس ما می کنند نشات گرفته از  پیروی کورکورانه از کسانی ست که بویی از آزادگی و انسانیت نبرده اند.

مراقب حواس پراکنی نمایندگان مجلس باشیم

دانشجوی رشته فیزیک افزود: در هتاکی اخیر اصلا هدف امام حسین (ع) نبود،هدف و مقصود از متن دختر آبی بود این پروژه راهی است که نمایندگان مجلس رقم زدند.

جعفری با اشاره به نزدیک بودن انتخابات و فریب نخوردن از حواشی ها مسئولین تصریح کرد:نزدیک انتخابات است و باید منتظر قربانی های این چنینی برای جلب توجه مردم به این نمایندگان و پرت کردن حواسشان از مسائلی مثل شفافیت ارا مجلس و... باشیم .

این فعال مجازی اظهار کرد:ما باید دقت کنیم و در امتحانات پیش رو مبادا احساسی و باندی و با تکرار رای داد اجازه دهیم افراد معلوم الحالی چون پروانه سلحشوری و علی مطهری که امتحان خود را پس داده اند به خانه ملت راه یابند.

جعفری افزود: طبیعی است که وقتی دشمنان اسلام این رشد اسلام رو میبینند ساکت ننشینند،آن ها دارند از راه های مختلف تلاش میکنند ک ذهنیت هارا از دین اسلام واهل بیت (ع) و خاصه امام حسین و محرم خراب کنند،یکی از این راه ها تحت تاثیر قراردادن سلبریتی های بی فکر و اندیشه است.

سبقه تاریخی سلبریتی ها

آمنه نصرتی مدرس فرهنگی در گفتگو باخبرنگار گلستان ۲۴ با اشاره به سابقه تاریخی سلبریتی ها گفت :بحث سلبریتی و افراد مشهور سابقه تاریخی و دیرینه ای دار، به عنوان نمونه عمربن عبدود که یکی از افراد مشهور به تعبیر امروزی یک سلبریتی در صدر اسلام بود که در مواجه با امیرالمومنین (ع) به دست حضرت کشته میشود؛عبدود طرفداران خودش را داشت و هرچی به آنها گفته میشد راه و روش عبدود با پیامبر و اسلام منافات دارد اما آنها طبق تاثیری که ازعبدود پذیرفته بودند برطرفداری خودشان باقی ماندند. 

وی شهرت را در صورت استفاده درست راهی برای اثرگذاری در جامعه دانست و افزود:فرد مشهور میتواند اثر مثبت داشته باشد به عنوان نمونه یک بازیگر متعهد میتواند طبق ظوابطی از شهرت خود استفاده کند تا بانی شود برای رفع مشکلات سیل زده ها و خیلی از موارد دیگر و یابرعکس تاثیر منفی برجامعه داشته است؛ متاسفانه چند سالی است که افرادی با سخنان و موضع گیری های غیر عالمانه و از روی بی سوادی  کمک به جبهه باطل  می کنندفسخنانی که یا ریشه در عناد دارد و یا جهالت.

نصرتی خطاب به سلبریتی ها افزود:توصیه ای که میتوان به این دسته کرد این است که سخن باید آگاهانه باشد خداوند در قران کریم فرمودند( لا تَقْفُ ما لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ). کدام عقل میپذیرد که یک بازیگر یا ورزشکار یا... در مورد مسائلی نظر بدهند که هیچ تخصصی ندارند! ان هم نظراتی که کاملا در مقابل دین قراردارد.

وی ادامه داد:اسلام که به پیروان خود اجازه نمیدهد به هرگونه که میلشان بود سخن بگویند و رفتار کنند. آن بازیگری که به خود اجازه میدهد در امور دینی یا سیاسی و یا اجتماعی بدون ذره ای تخصص و علم و آگاهی دخالت کند  دقیقا درجبهه دشمن قرار دارد.دشمنانی چون آمریکا و اسرائیل که سالهاست به دنبال از بین بردن اسلام هستند.

نصرتی خاطرنشان کرد:از مردم انتظار میرود که طبق دستور خداوند به گفتار نیکو گوش دهند «فَبَشِّرْ عِبادِالَّذینَ یسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُنه به گفتار کسانی که هرف هایشان جز رسیدن به خواسته های شیطانی نیست»

اینکارشناس تلویزیونی تصریح کرد:  افرادی که با اظهار نظرهای بی سوادانه و غیر دینی توهین به شعور ملت میکنند و فکر میکنند میتوانند ملت فهمیده را ملعبه خواسته های نفسانی خود کنند، لذا انتظار میرود موجی از اعتراض ها ازسوی مردم صورت بگیرد و اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند تا جلوی این اظهار نظر های شرم آور و دین ستیزانه افراد گرفته شود.

زهرا گرزین طلبه سطح ۳حوزه علمیه الزهرا در گفتگو با گلستان ۲۴گفت :این توهین ها نشات گرفته ازعدم شناخت ماانسانها صورت میگیرد کسی که امام حسین(ع) راواقعا بشناسد ونسبت به مقام وشخصیت ایشان معرفت بدست آورددر دلش آنچنان شور و حرارتی ایجاد میشود که هرگزخاموش نمی شودهر چندکه همه یزیدان زمان قصد ازبین بردن این شوروحرارت را داشته باشند.

گرزین هتاکی ها را اتفاقی ندانست و تصریح کرد: این توهینها جدیدنیست وخیلی قبل تر نیزبه زبانهای مختلف وازحنجرهای افراددیگر بیان شد ولی میبینیم که شورحسینی هرسال  بیشتروبیشترمیشود وگستره این شورحسینی مرزهای بیشتری ازجهان رادرمی نوردد.

 فعال فرهنگی استان خطاب به این بازیگر هتاک اظهار داشت: اینکه شما چه میزان به ارزشهاواعتقاداتتان پایبند هستیدبه خودتان ارتباط داردولی احترام به ارزشها وعقایدمردمی که بااونهاداریدزندگی میکنید یک وظیفه اجتماعی است من وشما حق ندادیم درفضای که باافرادجامعه ارتباط داریم چه فضای حقیقی وچه فضای مجازی پاروی خط قرمزهای مردم بگذاریم ، مردمی که ادعا میکنیم حقوقشان  برایمان مهم هست.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.