قلم چی وزیر سایه آموزش و پرورش

به گزارش گلستان۲۴؛ دکتر محمد سلیمان دوست طی یادداشتی در خصوص موسسه قلم چی و مدیریت آموزش و پرورش نوشت:کاظم قلم چی کارآفرین و موسس کانون فرهنگی آموزشی (وقف عام) سال ها است که وزیر در سایه آموزش و پرورش بوده و تا بحال هیچ رئیس جمهوری ایشان را نفی نکرده و هیچ مجلسی هم از او سلب اعتماد نکرده است وی که تا اکنون در نقش وزیر در سایه آموزش و پرورش فعالیت نموده، فارغ از نتیجه و اثر گذاری ایشان ، ولی در این کسوت بسیار موفق و پویا بود است.

مطرح شدن ایشان به عنوان وزیر آموزش و پرورش شاید برای خیلی ها تعجب بر انگیز باشد و دلیل آنهم هم نوع رویکرد و نگاهی است که ایشان به آموزش و پرورش دارد.

توضیح اینکه کاظم قلم چی در سال های اخیر کل ارکان آموزش و پرورش را تابع و پیرو بی قید و شرط خود کرده اند و کل دولت نیز سیاست های ایشان را بدون چون و چرا در این بخش اجرا میکنند.

نوع نگاه آقای قلم چی به آموزش و پرورش صرفا کسب ثروت و درآمد بوده است،مهمترین روش کار آقای قلم چی تبلیغات است،ایشان در انتخاب نوع تبلیغ بسیار متبحر بوده تا جایی که بیشتر از تمام وزرا بر آموزش و پرورش ایران تاثیرگذار بوده و تمام وزرای آموزش و پرورش ، اعضای شورای آموزش و پرورش ، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرای علوم و وزرای بهداشت در مقابل اقدامات و برنامه ریزیهای ایشان کیش و مات بوده و هستند.

درست است که هیچ رئیس جمهوری ایشان را به عنوان وزیر معرفی نخواهد کرد اما ایشان خود معرف همه ارکان آموزش و پرورش هستند و نیازی به معرفی ندارند و یقینا پیشنهاد وزیر شدن را نخواهد پذیرفت چون ایشان خود را از وزارت آموزش و پرورش، وزیر علوم و بهداشت و درمان و حتی کل دولت فراتر میبیند دور از انصاف نیست که اعتراف کنیم ایشان حق دارند خود را فراتر از دولت ببیند چون ایشان سیاستگزار و راهنمای دولت ها در امر خطیر آموزش بوده اند.

موارد مذکور تمجید از جناب قلم چی نیست ایشان با این نوع عملکرد منفعت محور ، همراه با وزرا و دولت ها میخ تابوت آموزش و پرورش مملکت را محکم کوبیده اند به نوعی که در بحث آموزش ایران در تمامی سطوح دچار بحران شده است و سال های سال از زیر بار این بحران ها قامت راست نخواهد کرد.

آری کاظم قلم چی کارآفرین و موسس کانون فرهنگی آموزشی قلم چی (وقف عام) از هر کسی برای تصدی پست وزارت آموزش و پرورش شایسته ترند زیرا در تبلیغات از جناب حسینی سرپرست فعلی وزارتخانه ، بسیار تواناتر عمل کرده اند اگر جناب حسینی شایعه افزایش حقوقی ٦۰۰ هزار تومنی را تبلیغ می کنند در حالی که همه نیک می دانند که این تبلیغ امری محال بیش نیست.

اما اگر آقای قلم چی همین موضعات را تبلیغ می کرد آنچنان ماهرانه تبلیغ می کرد که کسی متوجه محال بودن آن نمی شد اما آقای حسینی آنقدر ناشیانه معلم تمام وقت و رتبه بندی را تبلیغ کردند که همه متوجه شدند ،این صرفا یک تبلیغ بی پشتوانه است.

قلم چی از اولین افرادی بود که اصل ۳۰ قانون اساسی را هدف قرار گرفت و آموزش را به انحصار افراد متمول درآوردند.

زیرکی های قلم چی تمامی ندارد ایشان در عملی زیرکانه موسسه خود را وقف عام کردند تا مشمول مالیات بر درآمد نشده و بتواند از شفافیت مالی در موسسه خود نیز سرباز زند؛کلمه بورس تحصیلی از محل وقف نیز بسیار زیرکانه قلب شد تا به اسم آموزش برای فقرا هزینه تبلیغات خود را از درآمدهای همان موقوفه دریافت و خرج کند ،پروسه ای که براساس آن طوری برنامه ریزی شده که در دراز مدت احدی از دانش آموزان فقیر به جرگه متمولان نبپیوندد.

آری وزارت آموزش و پرورش به چنین وزیر کارآفرین و صاحب نظری نیاز دارد که سر و گردنی از هیئت دولت و مدیران وزارتی بالاتر باشد و از عزل نهراسد اما حیف که هیچ رئیس جمهوری جرات معرفی ایشان را ندارد چرا که اگر ایشان معرفی شود و رای اعتماد بگیرد که میگیرد ، با توجه به این که تا حالا آموزش و پرورش را با سر انگشت تدبیر خود می چرخاند من بعد کل دولت را مصادره و زیر بیرق خود خواهد گرفت .

هر چه باشد جناب قلم چی آموزش و پرورش را بهتر از حضرات دولتمردان می شناسد و شیوه خلاقانه کسب درآمد و پولی کردن آموزش و پرورش ، که رویای کل وزراء فعلی وسابق وزارت آموزش و پرورش و همچنین نمایندگان مجلس بوده را از هر کسی بهتر می داند و عملی هم کرده است،اما حیف که ایشان به معلم و معلمی و نقش آن در تعلیم و تربیت اعتقادی ندارد البته وزرای قبلی و سرپرست فعلی نیز با ایشان در این نکته هم رای هستند.

وزیر در سایه آموزش و پرورش از هر نظر ایدال دولت نئولیبرال فعلی می باشد و از افراد مدّ نظر دولت برای وزارت آموزش و پرورش بهتر و توانمندتر نیز هست . ولی برهمگان آشکار است که ایشان به دلیل محدودیت اختیارات وزیر این پست را قبول نخواهد کرد.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.