رسانه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت در حمایت از شهردار شدن محمدعلی نجفی چه نوشته بودند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بعد از انتشار خبر قتل همسر دوم محمد علی نجفی بود که شائبه های بسیاری پیرامون این مسئله ایجاد شد و سرانجام با اعتراف شهردار سابق پایتخت، تکلیف قاتل نیز مشخص شد اما بعد از این اعتراف نیز بازهم برخی از فعالان رسانه ای جریان اصلاحات و سایت های خبری این جریان در پی لاپوشانی و انحراف افکار عمومی از اصل ماجرا بودند؛ این در حالی است که بازخوانی آنچه اصلاح طلبان در رثای محمد علی نجفی در زمان تصدی پست شهرداری تهران منتشر کرده بودند نمایی بهتر از ماهیت اصلی و درونی این جریان را به نمایش می گذارد.

روزنامه ایران ارگان رسمی رسانه‌ای دولت: فصل جدیدی در کار شهرداری تهران آغازشده و محمدعلی نجفی مسئولیت را برعهده‌گرفته است؛ بر این اساس می‌توان امیدوار بود که مجال بیشتری برای نیروهای متخصص، کاردان و ورزیده گشوده شود و از این وضع آشفته رهایی یابد.

روزنامه اعتماد: جامعه مدنی کشور چه آنانی که طرفدار نجفی هستند و به او رأی می‌دهند و چه آنانی که به او رأی نمی‌دهند، همه در یک قول اتفاق‌نظر دارند: «نجفی مدیری پرتلاش، اخلاق‌مدار و پاک دست است.»

روزنامه شرق: شهردار تهران اقداماتی جدید و اصلاحی را به‌خصوص در حوزه شهرسازی و مبارزه با فساد انجام داد و البته گزارش و تحویل و تحول در شهرداری تهران که خیلی‌ها را ناراحت کرد و تکان داد.


روزنامه اصلاح‌طلب آرمان: بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان وزارت کشور حکم محمد علی نجفی را به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت پس از انقلاب تایید کرد. باید زین پس او را آقای شهردار بخوانیم و با نجفی به شهری پاک و سالم بیندیشیم.

ایرنا: رئیس جمهور روحانی، همان روز در پیامی، از انتخاب نجفی به عنوان یک انتخاب «شایسته» و «قاطع» نام برد و با اشاره به همکاری دولت و شهرداری در پیامش، خبر از فصل جدید همکاری میان دولت و شهرداری داد. فصلی که طی سال‌های اصولگرایی مدیریت شهری تهران، جز رنگ خزان، رنگ دیگری ندیده بود.

سایت دولتی ایسنا: مصائب شهردار تهران اما ادامه یافت و روزبه روز بیشتر شد؛ انتقاد حامیان از آنچه «انتصابات نادرست نجفی» می‌خواندند در کنار حاشیه سازی اصولگرایان و ممنوع التصویری نجفی و ... همگی جزو مواردی بود که نجفی پیش رو داشت اما او در همین ایام بخشنامه "ضدفساد" را صادر کرد و از تغییر در شیوه مدیریت شهری خبر داد.

 

اصلاح طلبان حالا اما در شرایطی که دیگر جایی برای حمایت از نجفی ندیده اند، در تصمیم گیری دچار تشویش شده و هر یک بر طبلی جداگانه می کوبند تا ماجرای قتل صورت گرفته توسط محمد علی نجفی را به گونه ای دیگر برای جامعه ترسیم کنند. اما آنچه در افکار عمومی خواهد ماند، نوشته ها و تیترهایی است که اصلاح طلبان در مطبوعات و رسانه های خود در رثای شهردار سابق پایتخت و منتخب اول شورای پنجم نوشتند.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.