نظام جمهوری اسلامی «آفت زده» است!

«مصطفی تاجزاده»، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه سال 88 به تازگی در گفت‌وگویی که نشریه امید جوان آنرا منتشر کرد، اظهار کرد:

«جمهوری اسلامی آفت زده است. با کسانی که تیشه به ریشه‌اش می‌زنند حرفی نداریم زیرا معتقدند جمهوری اسلامی باید برود. ولی می‌توانیم با آفت‌های نظام مبارزه کنیم تا جمهوری اسلامی بماند.»

او همچنین با تشبیه ضمنی نظام اسلامی به حکومت شوروی و رژیم شاه! تصریح می‌کند: آنچه موجب فروپاشی شوروی شد نه طرح‌های آمریکایی‌ها، بلکه پوسیدگی سیستم بود و گورباچوف دیر دست به اصلاحات زد. شاه فروپاشید نه به این دلیل که از مردم عذرخواهی کرد بلکه پیام مردم را دیر شنید. برای جمهوری اسلامی هنوز دیر نشده، ولی دراین مورد تضمینی نداریم چون ممکن است به قول قیصر امین‌پور «خیلی زود دیر شود.»

*حسین مرعشی، محمدرضا تاجیک و سعید حجاریان نیز سه اصلاح‌طلب دیگری بوده‌اند که از سال 88 تاکنون بر آفت‌زدگی نظام جمهوری اسلامی اصرار دارند.

جمله این افراد که سه نفر از آنها از دستگیرشدگان فتنه سال 88 هستند اما نه تنها هرگز شاهد سقوط و فروپاشی نظام نبودند بلکه بعد از چند سال که از زندان هم بیرون آمدند، پرچم نظام جمهوری اسلامی را همچنان بر مناره‌ها مشاهده کردند.

و اکنون و در روزهای پایانی عمر سیاسی‌شان تنها راهی که آنرا می‌پیمایند؛ اصرار همچنان بر همان حرف‌های نخ‌نمای گذشته است.

لازم به توضیح است که تاجزاده در حالی مدعیست با براندازان حرفی ندارد که نظام سیاسی مورد اراده او هیچ توفیری با آنچه براندازان می‌خواهند، ندارد.

نظامی بدون مدیریت جهادی، بدون نظارت بر کاندیداها، بدون ولایت فقیه و بدون سپاه پاسداران که بازجوهای خشن دهه 60 و اصلاح‌طلبان مهربان امروزی! از صدر تا ذیل آن در حال مدیریت هستند و چیزی شبیه به شهرداری تهران و فراکسیون امید را تحویل مردم ایران می‌دهد.

جالب آنکه اظهارات تاجزاده درباره حرفی نداشتن با براندازان! در حالیست که قبل از او محمدرضا تاجیک، از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب نحوه حرف داشتن اصلاح‌طلبان با براندازان را تشریح کرده و گفته بود: اگر فضای جامعه (علیه جمهوری اسلامی) رادیکال شد، جریان اصلاح‌طلبی تلاش خواهد کرد جریان رادیکال را به روش و منش خود در آورد.

اصلاح‌طلبان ستادی، در کنار طرح انگاره سقوط و فروپاشی نظام اسلامی، تاکنون چندین مرتبه درباره «فردای براندازی» و حکومت بعد هم حتی صحبت کرده‌اند.

منبع: مشرق

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.