آزادگان، رزمندگان و جانبازان شان خدمت‌رسانی دارند نه دریافت خدمات

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس طی یادداشتی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سلحشور به میهن نوشت: کاش بسیاری از مسوولان به جای مدح و ثنای کم پشتوانه و گفتار درمانی ترحم آمی ، آن هم سالی یک بار در حق آزادگان و سایر ایثارگران، در عمل فرصت می‌دادند و عرصه را مهیا می‌کردند تا باز هم مردم خوب این دیار تمدن ساز، شاهد خدمات بی شائبه این خوبان و یاران صادق اسلام و انقلاب در دوران سخت دفاع مقدس، به قاطبه کشور باشند. 

متن این یادداشت در ادامه آمده است:

« ۸ سال پیش در چنین روزهای - اواخر مرداد ماه ۱۳۶۹ - در حالی که شواهد و ادله ظاهری زیادی بود که مدت اسارت باز هم طولانی خواهد شد؛ چون ارتش عراق تحت فرمان صدام ، این موجود ماجراجو و تشنه قدرت و کشورگشایی حتی به بهای نابودی حرث و نسل هنوز از جنگ متجاوزانه به ایران فارغ نشده، کویت را به عنوان استان نوزدهم به خاک خود ضمیمه کرده بود و به نظر می رسید که تا یکسره نشدن ماجرای کویت علی القاعده کسی در مجامع بین المللی نباید در فکر آزاد سازی و تبادل اسرای ایران و عراق باشد.

کویتی که به لحاظ منافع نفتی برای امریکایی ها بسیار مهم بود و آن روزها رسانه های صدام با فراموش کردن همه خدمات مالی، لوجستیکی و رسانه‌ای حکامش- همچون سایر اذناب منطقه‌ای استکبار - در جنگ ظالمانه علیه ملت ایران، از امیرش با عنوان قارون یاد می کردند، تجربه دوران اسارت یاد داده بود که اسرا فارغ از حوادث بیرون از اردوگاه برای خود برنامه هایی داشته باشند که با هر ماجرایی دچار نوسانات روحی نشوند.

آنان خود را به خدا سپرده بودند و بر همین روش سیر می کردند. اما چون همیشه از برهوت یاس و نا امیدی شعله‌های امید شراره زد و تیغ تیز سپیده سحری پرده های دیجور شب را درید. اسیرانی که امامی بزرگ و ملتی سترگ نام بلند آزادگی را مدال سینه پر از مقاومت و ایمانشان کرده بودند به مام میهن باز آمدند تا شرح درد اشتیاق بگویند. به تعبیر رهبر بزرگوار، آزادگان ذخایر بزرگ انقلاب اسلامی، بازگشتند تا الماس‌های درخشانی باشند که در جای جای این کشور و در کنار شهیدان همیشه شاهد، جانبازان پرصلابت و همه ایثارگان خداجو، سندهای معتبر حقانیت ملتی خدامحور باشند. 

نکته : 

کاش بسیاری از مسوولان به جای مدح و ثنای کم پشتوانه و گفتار درمانی ترحم آمی ، آن هم سالی یک بار در حق آزادگان و سایر ایثارگران، در عمل فرصت می‌دادند و عرصه را مهیا می‌کردند تا باز هم مردم خوب این دیار تمدن ساز، شاهد خدمات بی شائبه این خوبان و یاران صادق اسلام و انقلاب در دوران سخت دفاع مقدس، به قاطبه کشور باشند.

به عبارتی مسوولان زیادی باید باور کنند؛ بسیاری از آزادگان، رزمندگان و جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا شان خدمت رسانی دارند و نه دریافت خدمات، آن هم با این همه تبلیغات مبالغه آمیز . البته اگر بگذارند.

به هر حال سالگرد بازگشت همسنگران مومن و مقاوم و یاران صادق دوران سختی که خود سال ها از نزدیک شاهد فداکاری ، تحمل شکنجه های روحی و جسمی قرون وسطایی دژخیمان در عین مقاومت و ایمان و حسن ظنشان به خداوند والا بوده ام را از دخمه های تاریک اسارت به آغوش میهن پاک اسلامی، تبریک می گویم.

به یاد شهیدان مظلوم و پرستوهای بال شکسته و جامانده اردوگاه ها به تعظیم و حسرت می نشینم، برای آنان و همه شهیدان عاشورایی دفاع مقدس تا مدافعان حرم و سایر مهاجران پیوسته به لقاء حق ، بس از آزادی از بند بعثیان صدامی و پدران معنوی داعشیان بی رحم، علو درجات از آستان حضرت رب الارباب خواستارم . 
یاد ایام اسارت یاد باد.

یاد هر لحظه شهادت یاد باد
یاد بعقوبه رمادی الانبار
موصل یک موصل دو سه و چار
یاد تک سلولی تار و نمین
یاد ساعت ها نشستن بر زمین 
یاد فریاد و دعای عاشقان 
زیر ضربت ها و توهین خسان 
و..»

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.