کتاب « او یک ملت بود » منتشر شد.

این کتاب که از مجموعه کتاب‌های تاریخ‌نگاشت و حاصل تلاش پژوهشگران اندیشکده برهان است، در 46 صفحه و در 5 بخش، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
« شهید بهشتی به مفهوم آزادی چگونه می نگریست؟»، « آیا دین شهید بهشتی مدرن بود؟»، « دیدگاه شهید بهشتی نسبت به قانون اساسی کنونی »، « ولایت فقیه از دیدگاه شهید بهشتی»، « ارتباط بنی صدر با ماجرای ترور شهید بهشتی»
عناوین بخش های 5 گانه این کتاب هستند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:
« شهید سید محمد حسینی بهشتی متفکر و سیاستمداری است که نام او همیشه در تاریخ باقی خواهد ماند. این مسئله بیش از هر چیز ناشی از ویژگی های منحصربه فردی است که این شهید والامقام دارا بود و او را در قیاس با دیگر مبارزین و انقلابیون، برجسته و متمایز می نمود. مبارزات او در جهت پیروزی انقلاب اسلامی، شناخت او نسبت به غرب به واسطه ی زندگی در آلمان، شاگردی این شهید در محضر امام خمینی (ره)، نقش وی در تأسیس حزب جمهوری اسلامی، اقدامات او در شورای انقلاب، تلاش های وی برای گنجاندن نظریه ی ولایت فقیه در قانون اساسی جمهوری اسلامی و حضور او در رأس قوه ی قضائیه، دلایل این برجستگی و تمایز است.
بررسی اندیشه و عمل سیاسی شهید بهشتی از آن رو دارای اهمیت است که با واکاوی آن، می توان چرایی و چگونگی تأسیس نظام جمهوری اسلامی را درک نمود، زیرا از یک طرف او خود از تأثیرگذارترین افراد در پایه گذاری این نظام جدید سیاسی بود و از طرفی دیگر، در میان مبارزان اسلامی جایگاهی والا داشت. از این جهت، شهادت وی خسرانی بزرگ برای نظام اسلامی تازه تأسیس بود.»

 

او یک ملت بود
خرید کتاب

 

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.