انتصاب مدیرعامل بانک رفاه هم تقصیر دولت قبل است؟

به گزارش بی‌باک، اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها هر گندی بالا آورده‌اند را گردن دولت قبل می‌اندازند در طول سه سال از عمر دولت  هر اتفاق و هر مشکلی پیش می‌اید، دولتی‌ها انگشت اشاره را به سمت دولت قبل نشان می‌روند.

موضوعی که چند وقتی هست که مسئله اول کشور شده است، بحث حقوق‌های غیر متعارف است و دولتی‌ها به جای عذرخواهی و اذعان به اشتباه خود این موضوع را هم مانند گذشته به گردن دولت قبل افتاده‌اند.

بعد از روی کار آمدن دولت روحانی، برخی از افراد فاسد و افرادی که در فتنه 88 دخالت داشتند، مسئولیت‌های کلیدی گرفته‌اند و همین موضوع باعث شده‌ است در برخی از موضوعات کلان کشوری شاهد تصمیماتی و رفتارهای باشیم که در شان نظام جمهوری اسلامی نیست، همین حقوق‌های نجومی یکی از مسئله‌هایی است که ضربه‌های فراوانی به کشور زده استف البته دولتی‌ها زیر بار حقوق‎‌های نجومی نرفته‌اند و آن را به گردن دولت قبل انداخته‌اند، ولی لابی کردن برای انتصاب مدیرانی که سابقه فساد مالی دارند و حقوق‌های نجومی گرفته‌اند هم تقصیر دولت قبل است؟

این در حالی است‌ها حاکی از آن است که مدیرعامل عزل شده بانک رفاه با لابی برادر رئیس‌جمهور به مدیر عاملی بانک رفاه رسیده است.

ناصر سراج در حاشیه همایش سراسری هفته قوه قضاییه در رابطه با موضوع فیش های حقوقی گفت: اولین بار موضوع در رابطه با بانک رفاه کارگران مطرح شد. زمانی که مدیر عامل این بانک رئیس بانک ملی بود، پرونده سنگینی داشت که پرونده وی هنوز هم در دادسرا مطرح است. همان زمان آقای حسین فریدون اصرار کرد که ایشان بیاید و رئیس بانک رفاه شود حتی بنده مخالفت کردم و گفتم که وی پرونده سنگینی دارد، ولی متاسفانه با اصرار و لابی  ایشان، وی رئیس بانک رفاه شد.

وی در ادامه گفت: مثلاً درباره موضوع مدیرعامل بانک رفاه که اخیراً نیز فیش حقوقی وی جنجال‌سازی شده است، گزارش تخلف کلان وی در زمان تصدی‌گری در بانک ملی را نیز داشتیم ولی با فشار آقای حسین فریدون و لابی‌گری وی این فرد در سمت مدیرعامل بانک رفاه قرار گرفت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سؤال که آیا مستقیماً برادر رئیس‌جمهور به شما فشار وارد کرد تا وی به عنوان مدیرعامل بانک رفاه انتصاب شود، گفت: بله و من امروز هم که وی را در این همایش دیدم به او گفتم که با فشار شما این اتفاق افتاد و ما معتقدیم که هر فردی که مشکل داشته باشد در هر سمتی قرار گیرد مشکل‌آفرین خواهد بود.

سراج ادامه داد: به نظر شما با توجه به این فشارها چه کار دیگری از قوه قضائیه برمی‌آید؟!

وی در ادامه در خصوص جزئیات پرونده قبلی مدیرعامل بانک رفاه خاطرنشان کرد: این پرونده در حال حاضر در دادسرا قرار دارد و موضوع آن مربوط به اخذ تسهیلات بسیار کلان است که وی و خانواده‌اش در زمان مسئولیت در بانک ملی دریافت کرده‌ است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: ایشان ادعا کرده حقوق دریافت نکرده، مگر می‌شود؟ فیش گرفته و به حسابش آمده و تمام فیش‌های حقوقی‌اش موجود است.

سراج در خصوص حکم حبس یکی از مدیران دولتی گفت: این موضوع ربطی به حقوق‌های نجومی ندارد.

وی افزود: ما طبق قانون می‌توانیم مدرک بخواهیم و مدیران هم موظف هستند مدرک ارائه دهند که این مدیر دولتی از ارائه مدرک درخواستی ما خودداری کرد و به همین جهت حکم حبس برایش صادر شد.

 این در حالی است که این انتصاب خسارات فراوانی برای مردم در پی داشته است. در همین باره نسیم نوشت: شرکت مپسا ( مدیریت پروژه های ساختمانی ایران) یک شرکت دولتی زیرمجموعه سازمان گسترش است که در ابتدای دولت یازدهم با بدهی های دولت به بانک رفاه تهاتر شد و در مالکیت این بانک قرار گرفت. در این بین آنچه خصوصی سازی این شرکت را مبهم می‌ساخت وجود ۵۴۰۰ واحد مسکن مهر در دست احداث این شرکت در پرند بود.

علی صدقی بعد از یکسال با ضعف مفرط مدیریتی نتوانست کاری برای  ۵۴۰۰ واحد مسکن مهر (با پیشرفت حداقل ۵۰% در ابتدای تحویل این واحدها) انجام دهد و واحدها را به مردم واگذار کند! گفتنی است که علی صدقی ۲۳۴ میلیون تومان در ماه حقوق می‌گرفت و مشکلات مردم همچنان پابرجا بود!

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.