سیدعلی طاهری اینگونه پرچمدار انقلابیون ماند

بخش اول
درچهارم تیرماه 1395 ، یعنی پنج سال پیش در کانال تلگرامی "چراغ" نوشتم حجت الاسلام دکترسیدعلی طاهری برخلاف انتظار اکثریت دوستان - پایتخت را رها کرد و درشهر پدری یعنی گرگان مقیم شد . رفتاری که حتی فراتر از تعجب ،انتقاد برخی را نیز برانگیخت و البته تتمه همه نیتها به این ختم میشد اگر طاهری درتهران میماند بر حسب موقعیتی که بدست آورده بود می توانست مقبولیتش را بیشتر نماید.!
آنجا گفتم حضوردرگرگان آنهم در شهری که برحسب خاطرات تلخ و ملس! ، سیاست‌زدگی آن برعقلانیت سیاسی چیره داشته کار آسانی نبود .
حتی درآخرین انتخابات که شرکت نمود ( دهمین دوره انتخابات مجلس) فراتر از رقیبان سیاسی مخالف، برخی از رفقای دیروز و حال حوصله متانت سیاسی ، از کف داده و مقابلش ایستادند ودراین میان علیرغم موضعگیری گسترده علاقمندان بابت آن قد کشیدنهای حداقل بی موقع، وی در پیدا وپنهان وارد موضعگیری نشد.
اما سیدعلی طاهری در انتخابات یازدهمین دوره برحسب اوج رسیدن بی اعتمادی مردم ، نسبت به شعارهای دهان ائتلاف تدبیری_اصلاح‌طلبی که فضا برای حضور یک انقلابی شش‌دانگ فراهم بود باز صبرپیشه کرد و درمسیر انتخابات قدم ننهاد که برای نگارنده این سطور در آن مقطع سوال بود، تا کی سیدعلی طاهری قصد دارد سکوت نموده و پشت پا به مسئولیتهایی که فضای آن برایش کاملاً مهیا بود بزند؟!
درانتخابات ریاست جمهوری اخیر گرچه بظاهر شرایط برای پیروزی جریان آیت الله رئیسی در استان گلستان فراهم بوده ، لیکن «معما چو سهل شود، سخت تر شود!» ، بسیاری که پیروزی آیت الله سید ابراهیم رئیسی را محتمل جدی می پنداشتند ، فرصتها را مغتنم شمرده وبه دنبال اخذ حکمی ، در برابرش هماورد طلبی نموده ، تا آنجاییکه نگارنده به طنز در محفلی گفتم" تعداد احکام به دستان ستاد آقای رئیسی از شهروندانی که قرارشده رای بدهند هم بیشتر شده است "!
تجربه کسانی که حکم در اختیار داشته و بدنبال مناسب دویده و از قضا زنجیر وحدت بگسسته ، از منظر عبرت آموزی در خاطرهمه دوستان جبهه انقلاب هویداست ، و برحسب همین پیش تر عرض شد معما چو سهل شد، سخت تر میگردد...

یوسف مهقانی
ادامه دارد

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.