انتخاب اصلح

بر اساس اعلام نظر نهایی شورای نگهبان ، ۷ نفر از نامزد ها در معرض انتخاب مردم با بصیرت ایران اسلامی قرار خواهند گرفت . قرآن مجید تاکید دارد که خداوند سبحان شما را امر به سپردن امانت به اهل آن نموده است امانت چیست ؟ امانت، ناموس سیاسی ایران است . امانت ، سپردن پرچم استقلال و آزادی به دست ریاست جمهوری است . امانت ، ترازوی عدل است . امانت ، مسجد ومنیر پیامبر(ص) است که مسجد آن ایران است و منبر آن قرآن نظامنامه شریعت و قانون اساسی است . امانت ، ارابه تمدن اسلامی است که بسوی آینده ای روشن رهسپار است .
چه کسی قابل پذیرش این امانت عظیم است ؟ ان را که مدعی است تربیت یافته دامن معلمان هلند وانگلیس وآلمان است یا کسی که داعیه تربیت یافته مکتب مراجع اسلام و امام صادق (ع) است ؟ برای تشخیص اصلح چه باید کرد ۱ - یقینا توجه به شخصیت علمی و دینی بسیار حائز اهمیت است ۲- توجه به اهمیت و ارزش امانت جمهوری اسلامی بسیار مهم است ۳-صالح بودن در امر حکمرانی بسیار با اهمبت است . سئوال : آیا با عنایت به تائیدیه شورای نگهبان همه افراد صالح نیستند ‌ ؟ بر اساس تاییدیه شورای نگهبان همه نامزد ها قابل هستند اما دلالتی بر صالح بودن همه ندارد !
کسانی که با اصول و مبتنی نظام از جمله قانون اساسی و ولایت فقیه زاویه دارند صالح نیستند . کسانی که براحتی ساختار شکنی می کنند صالح نیستند . کسانی که مدیریت کشور را به تامین رضایت اجانب و استکبار مشروط می کنند صالح نیستند . اما در بین نامزد ها کسانی هستند که در مقام حاکم صالح می توانند ادای وظیفه کنند . لیکن از بین صالحان یک نفر باید رئیس جمهور باشد وطبیعتا اصلح آنها رئیس جمهور است.
چه کسی اصلح صالحان است ؟ کسی که نتیجه آفرین در جبهه انقلاب وولایت است . کسی که کارنامه درخشانتری در مبارزه با فساد و بی عدالتی دارد . کسی که در اجرای عدالت مصمم تر و شجاع تر است . کسی که تربیت یافته دامن مراجع اسلام و علمای اعلام است . کسی که عقبه ای بسیار شفاف و روشن ذر زندگی خود دارد که از جنس محرومان و مستضعفان است لحظه ای با وجدان و ایمان و معرفت خودخلوت کنیم. تابی تردید به انتخاب اصلح برسیم
شهابی - هیئت اندیشه ورز بسیج استان گلستان

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.