مذاکرات وین و بغداد برای حفظ دولت لیبرال و مارب

می خواهیم از منظر بیداری اسلامی به تحولات میدانی نگاه کنیم ، اگر تادیشب تردیدی بود اما الآن با اطمینان کامل می گویم که غربی ها و سعودی درحال اجرای آخرین سناریوی خود برای جلوگیری از شکل گیری دولت انقلابی در جمهوری اسلامی هستند ،این بار نه با تحریم و تهدید بلکه با امتیازهای مختلف مالی و سیاسی برای تقویت لیبرال ها .

????اصرار سعودی ها برای توقف آزادسازی استان مارب زمانی معنا پیدا می کند که آن ها درحال تلاش برای عدم شکل گیری دولت انقلابی در ایران هستند ، اینکه آن ها خواهان شکل گیری دولت انقلابی در ایران نیستند کاملا طبیعی است اما چرا از آزادسازی مارب هراسان اند؟ همه ی ترس و واهمه ی بن سلمان از مرحله ی دوم بیداری اسلامی در منطقه است بیداری اسلامی که با دولت انقلابی آغازی دوباره خواهد داشت.

????این بار بیداری اسلامی از یمن و با آزادسازی استان مارب شکل می گیرد.
مقاومت یمن درصورت آزادسازی استان مارب و با توجه به این که از حمایت های اهل تسنن شافعی در استان حضرموت برخوردار هستند بعد از تصاحب این استان می توانند خودشان را به مرزهای استان الشرقیه عربستان سعودی که در جنوب شرق عربستان قرار دارد و بحرین نیز در نزدیکی این استان شیعه نشین قرارگرفته است برسانند واز آن طریق حرکت های انقلابیون الشرقیه و بحرین را مورد حمایت قرار دهند.

✔️بن سلمان می داند که بحرین و مناطق احساء و القطیف و الشرقیه در عربستان سعودی تحت تاثیر برنامه های نرم افزاری مقاومت قرار دارند وبرای برنامه ی آینده کاملا آماده هستند و برای همین موضوع سعی می کند جنگ یمن را با وضع فعلی به پایان برساند و جلوی پیشروی های مقاومت یمن را بگیرد.

????طبیعتا سعودی ها از شکل گیری دولت انقلابی در ایران هراسانند و برای جلوگیری از آن تن به مذاکره ی مستقیم با ایران می دهند نکته ی پایانی اینکه درگیری ها در مارب فقط یکی از بحث های مورد گفت و گو میان عربستان و یک مقام ایرانی بود.

کانال تحلیلی صراط

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.