صداقت؛ حلقه مفقوده

جهان نيوز: اصلاح طلبان همچنان برای انتخابات آینده سردرگم هستند. عده ای می گویند باید با یک کاندیدای تندرو که حتما ردصلاحیت می شود وارد انتخابات شویم تا اینگونه عدم اقبال مردم را به عدم داشتن گزینه توجیه کنیم. گروه دیگری معتقد هستند باید با یک اصلاح طلب قابل تایید وارد گود انتخابات شویم و شانس خود را بیازماییم. گروه دیگری معتقد هستند که حتی با ائتلاف با امثال لاریجانی باید بتوانیم در قدرت بمانیم.

در این میان حتی برای موج سازی، نظریه قربانی کردن چهره های مشهور را هم می دهند تا بتوانند موج سازی لازم را انجام دهند. در همین باره گروهی از اصلاح طلبان مُصر هستند تا حسن خمینی را وادار به ثبت نام در انتخابات بکنند و به همین خاطر طی هفته های گذشته در حال شکل گیری یک منجی و قدیس از او هستند تا بگویند حسن خمینی می تواند یک دولت ملی(!) تشکیل دهد و به طور کلی یک شخصیت فراجناحی است! این در حالی است که حسن خمینی جدای از کارنامه خالی در حوزه اجرا، سال‌های سال است که نه تنها خود بلکه از ظرفیت بیت شریف امام راحل برای یک جریان بدنام سیاسی که اختلافات از زمین تا آسمان با اندیشه و عمل امام دارند هزینه کرده است و در مقابل خباثت های این جریان نظیر تحریف امام راحل، یک برخورد کاملا منفعلانه داشته است. حمایت صریحانه حسن خمینی از روحانی هم نمونه دیگری از گرایش سیاسی و تعلق خاطر حسن خمینی به جریان اصلاحات است.

اما در همین حال که اصلاح طلبان سعی می کنند حسن خمینی را یک شخصیت فراجناحی جا بزنند، ناصر قوامی، فعال اصلاح طلب و نماینده مجلس ششم درباره حسن خمینی موضعی خلاف جهت گرفته و بازی دروغین‌شان برای فریب افکار عمومی را بهم زده است.

قوامی گفته است: «اکنون که اطلاح‌طلبان تأکید و اصرار دارند که باید با نامزد کاملا اصلاح‌طلب وارد انتخابات شوند، تصور می‌کنند که حسن خمینی می‌تواند گزینه خوبی باشد زیرا او در تمام این‌سال‌ها موضع‌گیری‌های صریحی به نفع اصلاح‌طلبان داشته است و یک نیروی کاملا اصلاح‌طلب محسوب می‌شود».

قوامی در ادامه گفته است: «در عالم سیاست هیچ چیز غیرممکن نیست و این احتمال وجود دارد که اصلاح‌طلبان بر آقای حسن خمینی اجماع کنند. او مورد پسند بخش‌هایی از مخاطبان اصلاح‌طلبان است و در زندگی‌اش نقطه تاریکی دیده نمی‌شود».

این فعال اصلاح طلب در ادامه پا را فراتر گذاشته و ضمن تعیین تکلیف برای شورای نگهبان گفته است: «این دیگر بستگی به نظر شورای نگهبان دارد اما اگر قرار باشد که قدری با وسعت نظر صلاحیت نامزدها بررسی شود، می‌توان انتظار داشت که تأیید شود. من فکر می‌کنم آقای حسن خمینی اگر نامزد شود و اگر بنای شورای نگهبان بر مشارکت حداکثری باشد، ایشان را تأیید صلاحیت می‌کند».

پیش از قوامی هم دیگر اصلاح طلبان شورای نگهبان را تهدید کرده بودند که باید برای افزایش مشارکت کاندیداهای فاقد صلاحیت اصلاح طلبان را تایید کنند!اما درباره قوامی نکته قابل توجه دیگری وجود دارد. او کسی بود که در میانه بازی دولتی ها و اصلاح طلبان درباره عدم اختیارات کافی رئیس جمهور با بیان اینکه ادعای کمبود اختیارات رئیس جمهور قابل قبول نیست، گفته بود: «اول اختیارات را می‌دیدند بعد کاندیدا می شدند» و «اگر بدون حاشیه به کارشان برسند موفق خواهند بود».

قوامی اولین کسی بود که بعد از گسترش اخبار کاندیداتوری جهانگیری، کارنامه او را زیرسوال برد و گفت که او به عنوان معاون روحانی و شریک ناکارآمدی های روحانی با چه رویی می خواهد کاندیدا شود؟ البته که قوامی بعد از مدتی، جهانگیری را جزو معدود گزینه هایی دانست که توان ایجاد اجماع دارد! ظاهرا از اتاق فرمان اصلاح طلبان به او تذکر داده بودند که بازی را بهم نزند و هر واقعیتی را نباید گفت. شاید قوامی بعد از مدتی بگوید که سید حسن خمینی هم فراجناحی است!

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.