درنگ

گراني افسارگسيخته و ولنگاري فرهنگي مصاديق بارز خيانت به دين و ملت
حال و روز جوانان اين سرزمين خصوصا جواناني كه نه داراي ژن خوب بوده و نه پدرانشان وابسته به جريان هاي قدرت و ثروت مي باشند؛ علي الخصوص در هفت سال گذشته به مانند فردي است كه دشمنان از يك طرف دست و پايش را به غل و زنجير كشيده و از طرف ديگر سگان و گرگان وحشي را به جانش انداخته اند.
بيش از 7 سال از به قدرت رسيدن مجموعه و تفكري كه خود را دولت تدبير و اميد مي داند مي گذرد؛مجموعه و تفكري كه با شعارهاي فريبنده ي ايجاد رفاه و رفع تحريم هاي ظالمانه بر مسند قدرت تكيه زده و در رويكردي غير عقلاني به جاي در پيش گرفتن مسيرهاي گوناگون و استفاده از ظرفيت هاي سرشار داخلي براي خنثي سازي تحريم هاي دشمن؛ تنها و تنها به حركت در يك مسير براي حل مشكلات كشور بسنده نمود و اين مسير راهي نبود جز مذاكره با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي براي رفع تحريم ها؛ ولي زهي خيال باطل؛ بيش از هفت سال در ميز قماري كه هر عقل سليمي مي توانست نتيجه خسارت بار آن را حدس بزند، وقت و عمر كشوري با بيش از 80 ميليون جمعيت را در سرابي متوهمانه به فنا داد.
اين مذاكرات هر چند براي دشمنان انقلاب اسلامي دستاوردهاي ذي قيمتي به همراه داشت ولي نتايج و دستاوردهاي اين مذاكرات براي ملت ايران با تعطيلي كارخانه ها ي مختلف در اقصي نقاط كشور و افزايش بيكاري جلوه گر مي گرديد و ماحصل اين اتفاقات حزنْ انگيز چيزي نبود جز افزايش تورم و گراني افسارگسيخته و درماه هاي گذشته كار به جايي رسيد، كه قيمت ماشين پرايد برابر شد با قيمت يك منزل مسكوني در ابتداي به دست گرفتن قدرت توسط دولت تدبير و اميد. شايد از نظر جريان حاكم اين افزايش قيمت ها يكي از معجزات برجام باشد و همان ميوه هاي خيالي سيب و گلابي بوده كه قرار بود پس از تصويب برجام به ملت هديه شود.
با اين اوضاع نابسامان اقتصادي آيا مي توان به جوانان مجرد در خصوص عدم ازدواج انتقاد بيش از حد نمود؛ زيرا ميانسالان امروز دردهه هاي گذشته با تلاش و فعاليت، گرفتن وام و ترفند هاي ديگر...
... در نهايت مي توانستند براي خود سرپناهي مهيا ساخته و تشكيل خانواده دهند ولي امروزه در سايه تدبير دولت مردانِ دولت روحاني؛ جوانان با هر ترفندي كه به خرج بدهند به نظر مي رسد ديگر توان رهن و اجاره نمودن يك خانه هم ندارند و چگونه مي توان انتظار داشت در چنين فضايي جوانان مظلوم اين مرزو بوم اقدام به ازدواج و تشكيل خانواده داده و خود را از مفاسد اجتماعي واخلاقي مصون نگه دارند.
با تمام اين اوصاف؛ ايجاد كنندگان وضع موجود نه تنها عزمي بر حل اين معضلات خود ساخته نداشته بلكه دغدغه اصلي شان در رفع حصر سران فتنه، حضور زنان در ورزشگاه ها، آزادي بي حدومرز پيام رسان هاي خارجي، پيگيري پيروزي فلان فردِ خبيث درانتخابات آمريكا، خريداري واكسن از فلان شركت آمريكايي به توصيه سازمان صهيونيستي WHO و... خلاصه مي شود.
سوال اساسي هر ايراني شرافتمند و منصفي از چنين دولت مرداني اين است كه آيا روا است در سايه بي كفايتي خود و گراني هاي افسارگسيخته دست و پاي جوانان را براي تشكيل خانواده به غل و زنجير بكشيد واز طرف ديگر با ميدان دادن به شبكه هاي اجتماعي مديريت شده توسط دشمنان انقلاب اسلامي – آمريكا و رژيم صهيونيستي - زمينه به فساد كشاندن جوانان اين مرز و بوم را مهيا سازيد و سپس با تشكيل كارگروه هاي مختلف به دنبال كشف علل افزايش طلاق ويا كاهش ازدواج برآييد و هر روز بسان قهرمانان اسطوره اي اين سرزمين از تلاش خود براي بسط و گسترش فضاي مجازي سخن گفته و حاميان شبكه ي ملي اطلاعات و منتقدان فضاي مجازي متعفن - كه توسط دشمنان انقلاب اسلامي مديريت شده - را مورد حمله قراردهيد و در نزد افكار عمومي آنان را به عنوان عاملان محدود و محصور نمودن آزادي هاي فردي قلمداد نماييد؟!
بايد از اين به اصطلاح مديران حزبي و باندي پرسيد چرا و به چه علت عملكرد دلير مردان متخصص در سپاه و ارتش را سرلوحه كارهاي خود قرار نمي دهيد؟! كه چگونه اين جان بركفان روزي با ساخت پالايشگاه و توليد انبوه بنزين حربه دشمن در تحريم بنزيني را خنثي و روزي ديگر با توليد انواع جنگ افزارهاي نظامي دشمن را از حمله به كشور منصرف مي سازند.
چرا و به چه علت با در پيش گرفتن سياست هاي متكي به توانمندي هاي داخلي به اقتصاد كشور سروسامان نمي دهيد و آن چه را كه خود داريد از بيگانگان تمنا مي كنيد؟
چرا وبه چه علت با استفاده از ظرفيت هاي بي پايان استعداد هاي جوانِ ايراني با ساخت بديل هاي قدرتمند ايراني در فضاي مجازي؛ عرصه فضاي مجازي را از اختيارو تسلط دشمنان انقلاب اسلامي خارج نمي سازيد؟!
در پايان مي توان متذكر شد كه ادامه اين رخوت و سستي و عدم حل مشكلات، شايد بتواند تا حدودي اين تحليل را به واقعيت نزديك نمايد كه بعضي از جريانات سياسي موجود درقدرت؛ ادامه حيات سياسي خود را در فشار اقتصادي لجام گسيخته بر ملت و همچنين به فساد كشاندن نسل جوان اين سرزمين جستجو مي كنند.جرياني كه براي تحميل خواسته هاي دشمنان روزي اقتصاد كشور را به گروگان مي گيرد و روز ديگر براي اثبات توهمات خود و اميدوار كردن ملت به فلان فردِ خبيثِ به قدرت رسيده در آمريكا از بالا رفتن تصنعي قيمت دلار در كشور مي كاهد.

منبع:پرتو سخن

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.