امام خامنه ای به دو ماه تعطیلی شورای هماهنگی اقتصادی پایان داد

دکتر حسن بیارجمندی

جلسه ویژه اقتصادی سران قوا امروز در حضور امام خامنه ای برگزار گردید؛جلسه ای که به دلیل غیبت روحانی نزدیک به دو ماه برگزار نشده بود

آخرین جلسه آن به دلیل مخالفت روسای قوای مقننه و قضاییه با تشکیل بورس نفت بود که از آن روز تاکنون این جلسات عملا تعطیل شده بود! و امروز امام خامنه ای به آن پایان داد.

همین فترت دو ماهه_ که به ناهماهنگی و بی عملی شخص حسن روحانی با دیگر سران قوا باز می گردد _به اقتصاد و معیشت مردم ، خسارات و فشار دوچندانی وارد نمود و تامین بعض ارزاق اساسی و مایحتاج روزانه مردم را با چالش مواجه نمود!

در حالی که این #مداومت_همکاری_و_هماهنگی بین سران قوا علاوه بر اینکه از اصول مسلم قانون اساسی و سیاست کلان نظام و توصیه های موکد امامین انقلاب اسلامی در تمام این سالها بوده و هست؛ بعنوان یک امر دینی و مذهبی موکد محسوب می گردد

امام علی (ع) در همین ارتباط می فرمایند: ثابروا على صلاح المؤمنين.(مداومت کنید بر آنچه که باعث صلاح حال مومنان است و به ایشان نفع رساند. غرر الحکم و درر الکلم)

امروز امام خامنه ای براساس این مهم و وفق قانون اساسی ؛این جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا را برگزار و در عمل با بیان محورهای بسیار مهمی در حوزه سیاست خارجی و داخلی ؛زمینه ها و بسترهای واگرایی و عدم مداومت دولت به چنین اصل اساسی و مهم را به بهانه و دل مشغولی های اخیر همچون مذاکره و سراب رفع تحریم ها و...مطرح و بعبارت دیگر انحراف از مسیر اصلی را اصلاح نمودند.

محتوی این بیانات کاملا شفاف و روشن است و چندان نیاز به تحلیل ندارد و بطور قاطع پیام مدنظر را به "جامعه هدف داخلی غربگرا بایدن زده" و سرکردگان جدید یهودی زده و یهودی زاده کاخ سفید و روسای کشورهای اروپایی تحت سیطره یهودی منتقل کرد.

اما این بیانات در یک فراز بسیار مهم یک خطاب خیرخواهانه و البته هشدار آمیز به حسن روحانی _ که با بی حرکتی و بی عملی عملا فریز ، و ملت را دچار سرمازدگی اقتصادی و معیشتی نموده است و آنان و سرهایشان را غرق در گریبان نموده است _ داشت :" اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد و کارهایی که می تواند به نفع مردم باشد، انجام شود، یقیناً #دولت_دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت." مفهوم این توصیه این است که

1⃣اولا در ۱۰۰روز اخیر حرکت و عملی که بنفع مردم است چندان صورت نگرفته است و دولت بر آن #مداومت نداشته است .

2⃣ ثانیا با اینحال و علی رغم گذشت حدود یک صد روز از سه صد روز اصلی مهلت دولت که دو ماه اخیر آن با وجود خلاء و فترت یادشده گذشت؛اما با اینحال هنوز مهلت موثری برای حرکت و عمل بنفع مردم باقی است و نظام و سران قوا برای چنین مداومتی همراه و هماهنگ است و #عدم_استیضاح این دولت تاکنون گواه و شاهدی بر آن می باشد.

بدیهی است براساس این توصیه ولایی و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر حسن روحانی حرکت و عمل مد نظر معظم له را در دستور کار دولتش قرار ندهد و کارهایی که می تواند به نفع مردم باشد، انجام نشود؛یقیناً دولت دوازدهم پایان خوبی نخواهد داشت .

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.