« فایده بسیج چیست و بسیجی چگونه است ؟ »

 

در اینکه امام راحل عظیم الشأن در « آذر ماه سال ۱۳۵۹ » دستور تشکیل نهاد انقلابی بسیج مستضعفین را صادر کردند تردیدی نیست ، امًا در اینکه از چه زمانی این تفکر در ذهن و فکر ایشان جای گرفت ، تأمل لازم است .

از وقتی که حضرت روح الله به قصد مبارزه با استکبار پهلوی و استعمار نوین انگلیسی و نفوذ تفکر لیبرالیسم آمریکایی ، آستین همت بالا زد ، این تفکر که می توان روی توانمندی تمام نشدنی اقشار مختلف مردم بویژه جوانان حساب کرد و با آنان درباره مسئولیت های اجتماعی بسیارغنی صحبت کرد در وجود ایشان زنده شد .

با همین تفکر،که برگرفته از سیره پیامبر اکرم (ص)حضرات معصومین (ع) و علماء بزرگ بود آن عزیز سفر کرده شروع به یارگیری ، کادر سازی و پرورش انسان هایی نمود که انگیزه ای جز خدمت و ادای تکلیف نداشتند .

این نهالی که باغبان انقلاب، آن روزها در دل خاک ایران کاشت ، هم اکنون« شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد »

حضرت روح اللًه مدرسه ای را بنا گذاشت که« مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های آن ، اذان شهادت و رشادت سر داده اند .» آن بنیانگذار پاکی و بی نشانی جوانان را با خود به میقاتی برد که « میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند .»

ثمره تفکر خمینی کبیر ؛ تشکیل « بسیج ، لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاءنموده اند . »

امام خمینی ، آن عارف بزرگ می دانست که  :

*بسیجی که باشی ، می فهمی نمیتوانی عادی باشی ، عادی بگذری ، عادی زندگی کنی...معمولی نیستی .... خاصی !!!!

* بسیجی که باشی همیشه در حال ذکر و مناجات و دعایی و در همان وقت در حال خدمت به خلق خدا ، سیل شمال ، زلزله غرب و طوفان شن شرق و کرونا و زمین و آسمان و دریا وصحرا هم برایت ندارد .

*  بسیجی که باشی در همه صحنه های دفاع حاضری ، فتنه منافقین و جنگ با داعشی ها ، دفاع از غرب دفاع از شرق دفاع از شمال غرب و شمال شرق و داخل و خارج و مرز و محدوده و خارج محدوده ، باید سینه سپر کنی برای مردم ، جنگ و فتنه و غائله و... هم ندارد تو را خمینی برای دفاع پرورش داده و سید علی خامنه ای برایت دوره های تکمیلی گذاشته و زمانی شاگرد ممتازی که امام زمانت را ملاقات کردی سرت را از خجالت پایین نندازی ... بایستی و با افتخار بگویی :

« هرچه توانستم انجام دادم و حالا هم این بدن اِربا اِربا هدیه به شما ... »    

* بسیجی که باشی در در بحبوبه جنگ نرم لباست را عوض می کنی ، سلاح جنگ سخت را به دست چپت میگیری و با دست راستت قلم را ، می نویسی ، بی قراری ، روی صفحه نمایش از این طرف به آن طرف می روی ، توئیتر و تلگرام و واتساپ و اینستاگرام و... هم ندارد همه جا حضور داری ، با وضو ، مخلصانه و متعهدانه تا جمهوری اسلامی بمانٓد تا یاد شهدا زنده باشد و تا دشمنانش خوار و ذلیل و شکست خورده بمانند * بسیجی که باشی برایت رسانه و مطبوعات با کار عمرانی یکی است ، قلم می زنی و آجر می فرستی بالا تا دیوار همدلی شکل بگیرد ، تا محرومیت از سرزمینت رخت بر بندد . تا دیگر فقیری نباشد محرومی نباشد ، بسیجی که باشی عاشقی عاشق خدمت نه شیفته قدرت... !! و شهید محمد بلباسی تایید می کند که تو بسیجی راست می گویی ...خزایی شهید ساخص رسانه تایید می کند تو با قلم و دوربین و یادداشت و.. در رسانه انقلابی کار می کنی

و در نهایت اینکه

* بسیجی که باشی می شٓوی قاسم سلیمانی ، سردار دلهایی .. سرلشکری ولی در خاک و خُل کردستان عراق دنبال سرکردگان داعش می گردی در حلب و لاذقیه سوریه درپی کادر سازی انقلاب اسلامی هستی ... فرمانده بزرگترین سپاه جهان اسلامی ، ولی در سیل خوزستان خاک را در کیسه های خالی می ریزی تا سیل خانه های مردم عرب خوزستان را نبرد . اگر کاخ کرملین هم که باشی نماز اول وقتت ترک نمی شود ، پوتین رئیس جمهور بزرگترین کشور جهان چشمش به دهان توست که چه می گویی؟وچگونه می خواهی ریشه تروریسم داعشی را از بیخ بن بکنی ؟

*  بسیجی که باشی می شٓوی قاسم سلیمانی که ذره ذره وجودت وقف خدمت است ، عاشقانه و عارفانه ، چپ و راست دوستت دارند و حرفٓت پیش هیچ‌کس زمین نمی ماند . تو برای مردم می شٓوی و مردم برای تو ، تا هستی دوستت دارند و وقتی می رٓوی ، با لباس مقدس سربازی ملت ، پیچیده در پرچم جمهوری اسلامی شهر به شهر بر روی دست های مردم و اشک هایشان بر گونه ها ...

*  بسیجی که باشی دوست داشتنی می شوی و جذاب مثل « سردار دل ها ،  مانند «حاج قاسم سلیمانی »... بسیجی خدمتگزار مردم است و مردم خدمتگزاران خود را دوست دارند و همین مردم وفادار از خائنین و قاعدین و تنبل ها بیزارند ...

محمد دیلم کتولی فعال رسانه ای گلستان

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.