خانه امن کامل ترین اثر نمایشی درباره داعش

ماهیت گروهک تکفیری داعش تا پیش از سریال «خانه امن» به طور دقیق در آثار نمایشی تشریح نشده بود. حال آن که ضرورت داشت و دارد که ابعاد مختلف این گروهک پلید پیش روی مخاطب قرار گیرد.

* در «خانه امن» چند عملیات داعش برای ایجاد خرابکاری نیز به تصویر کشیده شد که مبنای این اتفاقات واقعی است و همین باعث شده سریال تاثیرگذار و نفس گیر باشد.
*ادای دین به حاج قاسم سلیمانی برگ برنده دیگری از «خانه امن» است که اتفاقا از همان قسمت نخست مخاطبان را به تحسین وا داشت.
*ویژگی مهم دیگر «خانه امن» نمایش چگونگی نفوذ داعش بر برخی جوان ها است. این مساله ای است که تاکنون در آثار نمایشی ایرانی مغفول مانده و حالا در سریال «خانه امن» به آن پرداخته شده است.
* در این سریال به وضوح نشان داده شد که داعش چگونه عملیات شست و شوی مغزی برخی جوان ها را اجرایی می کند. آن ها با مخدوش کردن چهره اسلام واقعی و ترسیم یک دین جعلی ، با وعده دادن بهشت برین! این جوان ها را وادار به عملیات انتحاری می کنند.
*جالب آن که در ماجرای عملیات تروریستی به مجلس ، حرم امام (ره) و نیز اهواز دیدیم که چگونه داعش بر ذهن برخی جوان ها اثر منفی گذاشته و آن ها را در دام انداخته بود. در ویدئوهایی که از عملیات های انتحاری اعضای این گروهک هم منتشر می شود، دیده ایم که آن ها چگونه استحاله شده اند.

*«خانه امن» به ماهیت شکل گیری داعش هم اشاره می کند. در این سریال گفته شده که این گروهک توسط آمریکا و برای ناامن کردن خانه امن ایران راه اندازی شد... .
*مجموعه این ویژگی ها باعث می شود تا به این نتیجه برسیم «خانه امن» جسورترین و کامل ترین اثر نمایشی با موضوع داعش است.

@akhbarevijeh1

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.