مولد اقتدار اطلاعاتی

دکتر حسن بیارجمندی

نام سربازان گمنام پیش از تشکیل و در تمام این سالها با ولادت و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و استمرار آن در غیبت کبری گره خورده است.

درک و شناخت این ارتباط شاید برای شیعه سهل و آسان باشد و حتی برای عامه بدلیل نگاه ظاهری و تکرار آن جز همین ارتباط معنی و مفهومی متبادر به اذهان نکند اما برای آنان که سربازان گمنام امام زمان (عج) را خارج از این و بعنوان یک پدیده نو و ممتاز نگاه می کنند و مجبور می شوند برای شناخت فلسفه وجودی این وزارتخانه و رهبری معنوی فراوزارتخانه ای و اعتقادی آن به تاریخ مبارزاتی شیعه و افق آینده نگرانه و جهانی آن سر بزنند و کنجکاوانه تعمق و تامل نمایند؛ سخت و پیچیده و البته بسیار حیرت انگیز است!

از نگاه بخش های مطالعاتی و راهبردی سرویس های اطلاعاتی خارجی دشمن و رقیب به این سربازی و این ارتباط معنادار و حامل پیام جهانی آن نگاه کنید! نگارنده معتقد است که بخش اعظمی از مطالعات افشا شده سازمانی و تمرکزیافته این سرویس ها در همین دوران – که در دهه اخیر بر آن افزوده شده است _ برای درک و شناخت دقیق ماهیت همین سربازی و این ارتباط معنوی بعنوان مولد اصلی اقتدار اطلاعاتی جمهوری اسلامی است.

مساله اصلی هم برای آنان همین است که اساسا درک و شناخت دقیق این سربازی و این ارتباط بدون این سیر مطالعاتی و تحلیل جامع تاریخی و اعتقادی با چنین پشتوانه ای که یک جامعه سیاسی مستحکم خاصه در بستر نهضت های اسلامی یکصد سال و اندی اخیر و اعظم آنان یعنی نهضت امام خمینی (ره) ساخته و با پیروزی انقلاب اسلامی ضمن حفظ ماهیت استمراری آن یک نظام اسلامی با رای مردم مستقر و چهل سال نتنها آن را حفظ بلکه تقویت رو به اهداف متعالی آن نموده است؛ممکن نیست.

این درک و شناخت بیرونی و خارجی از وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی ایران و مجاهدت های خاموش سربازان آن – که برای مردم ما ناشناخته اما برای آنان که توطئه طراحی می کنند و خنثی می شود ، شناخته شده است- را بگذاریم در کنار هویت پوچ و مادی فاقد عمق تاریخی و اعتقادی سرویس های اطلاعاتی خارجی دشمن و رقیب! اصلا قابل مقایسه است!!؟

آنان که این دو نگاه مطالعاتی عمیق را مقایسه ای هضم کرده اند، می فهمند که در مواجهات اطلاعاتی معمول و مرسوم ایستگاه های اطلاعاتی خارج از کشور و یا جنگ های اطلاعاتی در داخل و خارج دارای چه آثار افتخار و اقتدارآفرین و نیز حامل پیام ادراکی و شناختی عمیق است؛این نام مقدس سربازان گمنام امام زمان(عج).

با این مقدمه ، این سربازی با چنین فلسفه اعتقادی و سیاسی جهانشمول اسلام ناب محمدی(ص) – نمی تواند شغل باشد وآنرا خارج از معادله عبادی جهاد و شهادت تعریف و تحلیل نمود.

۱۵ شعبان سالروز تولد امام زمان(عج) - که پس از شب قدر برترین شب‎ها دانسته شده است- و آغاز هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)است؛هویت دهنده و معرف خاستگاه و مختصات اصلی رهبری معنوی فرا وزارتخانه ای این سربازان گمنام است و 9 ربیع‌الاول- با توجه به شهادت امام حسن عسکری(ع) در ۸ ربیع‌الاول- آغاز امامت امام زمان(عج) با آن ابعاد و آثارجهانشمول آن ؛ نشان دهنده امتداد خط امامت و ولایت در زمان غیبت تا ظهور آن حضرت است.

همچنانکه اصل پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی مقرر داشته است:« در زمان غيبت حضرت ولي عصر «عجل الله تعالي فرجه » در جمهوري اسلامي ايران ولايت امر و امامت امت برعهده فقيه عادل و باتقوا، آگاه به زمان ، شجاع ، مدير و مدبر است .» و این خود رکن و اساس حرکت سربازان گمنام است که در حقیقت امر « مِفْتَاحُ الْبَصِيرَةِ وَ تَمَامُ الْعِبَادَةِ » و راهنمای منتظران حقیقی در این عرصه جهاد و شهادت در عصر غیبت است.

البته با وجود همه اینها نمی توان منکر غربت و مظلومیت سربازان گمنام شد؛غربت و مظلومیتی که با این خط امامت و ولایت و غیبت تا ظهور عجین شده است.اما خوشا به حال سربازان گمنام مومن و صادق امام زمان(عج) که در این عصر ظهور مصداق آیه شریفه :« مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا » هستند و تحت بیعت آن حضرت و نائب برحقش امام خامنه ای #مشمول_درک_و_پیوستن به دوره او در این وعده آخرالزمانی امام علی (ع) هستند: «خوشا به حال کسی که زمان او را درک کند، به دوره او بپیوندد و دوره او را شاهد باشد» و ان شاءالله دوره او را نیز در طول خدمت شان در گام دوم انقلاب اسلامی و یا رجعت شاهد باشند. ان شاء الله

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.