چرا صادرات بنزین به ونزوئلا هیچ ربطی به برجام ندارد؟!

 موفقیت برجامی تلقی کردن فروش بنزین به ونزوئلا، خلاف واقعیت‌های موجود است.وطن امروز در این زمینه نوشت: برخی افراد وابسته به دولت در فضای مجازی و رسانه‌ها در اظهارنظری عجیب مدعی شده‌اند صادرات موفقیت‌آمیز نفت ایران به ونزوئلا در نتیجه برجام بوده است(!)
ادامه مطلب

جای اصلاح‌طلبی در قتل «زنان» کجاست؟!

 از عواملی که باعث می‌شود رفع و حل معضلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی به مانع بخورد، گنجاندن مسائل سیاسی در دوقطبی‌های سیاسی است. وقتی نگاه سیاست‌زده و حتی جناحی بر بررسی مسائل اجتماعی غالب می‌شود، درگیری‌ها و مباحث سیاسی می‌شود و خودآگاه و ناخودآگاه، معضل اجتماعی مورد بحث گم می‌شود.
ادامه مطلب

ماشین تبلیغاتی؛ اصلاح طلبان چگونه از ظریف چهره افسانه‌ای درست کردند؟هدفگذاری احتمالی کجاست؟

 دستگاه دیپلماسی دولت تدبیر و امید در زمان امضای برجام امیدهای زیادی به مردم داد تا جایی که عده ای به خیابان ها ریخته و برای دستاورد برجام به جشن و پایکوپی پرداختند.
ادامه مطلب

بازخوانی ماجرای یک نامه‌؛ آخرین تلاش‌های اصلاحات برای انکار ننگ‌نامه‌ی سال۲۰۰۳

 ماجرای خیانت دولت اصلاحات به جبهه‌ی مقاومت چه بود؟درحالی کمال خرازی، وزیر خارجه دولت اصلاحات، ماجرای نامه سال ۲۰۰۳ را تکذیب می‌کند که شواهد تاریخی صحت ارسال چنین نامه‌ای را نشان می‌دهد.
ادامه مطلب

مقایسه ای جالب و خواندنی بین پیام انتصاب لاریجانی به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، با موارد مشابه

 در تمام موارد مشابه، اشاره ای به «خدمات» و «تلاش» های شخص شده است، اما در پیام انتصاب دکترلاریجانی، به «تجارب مفید» اکتفا شده است.
ادامه مطلب

مشاور یا مشاورت؟

 تحلیلی بر انتصاب دکتر لاریجانی به مشاورت رهبری / علی لاریجانی مشاور رهبری محسوب نمی شوند!
ادامه مطلب

اعتراف عارف به ناکارآمدی فراکسیون امید و دولت

 اگر از عملکرد دولت تدبیر و امید و یا از کارکرد فراکسیون امید و شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌پرسید پاسخ من تصدیق بسیاری از نقدهای شما به ناکارآمدی‌ها و یا فرصت‌سوزی‌هاست.
ادامه مطلب

ایران چگونه آمریکا را شکست داد؟!

   روزنامه فرامنطقه‌ای "رای الیوم" طی مقاله‌ای در بخش سخن سردبیر نوشت: نمی‌دانیم "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا، که اخبار ورود نخستین نفت‌کش ایرانی به یکی از بنادر ونزوئلا را دنبال می‌کند، چه حسی دارد. ورود این نفت‎کش چالشی شدید علیه تهدیدات ترامپ و نیز شکستن محاصره ظالمانه و گرسنه نگه‌داشتن ونزوئلا محسوب می‌شود. ولی ما به خوبی می‌دانیم که ورود نفت‌کش به ترامپ حس شکست و تحقیرآمیزی دست داده است
ادامه مطلب

ارسال بنزین به ونزوئلا نشان داد عصرآمریکا پایان یافته است

معاون سیاسی سپاه گفت: ارسال سوخت از سوی ایران به ونزوئلا نشان داد که دوره و عصر آمریکا و زور گویی آنها پایان یافته است.
ادامه مطلب

زنگنه با این همه سوءمدیریت چگونه توانست وزیر بماند؟

  «راز ماندگاری بیژن زنگنه در وزارت نفت، استخدام برخی نمایندگان است و نه مدیریت و توانمندی او.»
ادامه مطلب

توجه به قرآن و توسل به اهل‌بیت‌(ع)، وظیفه مردم و حوزه‌ها

 هیچ نعمتی از نظر بزرگی و عظمت، به اندازه نعمت قرآن، برای عموم انسان‌ها و بخصوص مسلمان‌ها،  وجود ندارد؛ حتی اثبات نبوت پیامبر اکرم‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله)نیز به وسیله قرآن صورت می‌گیرد؛ یعنی وقتی ثابت شود که قرآن، کلام خداست، معلوم می‌شود که آورنده آن نیز از سوی خداوند فرستاده شده است.
ادامه مطلب

فتح المبین فرامنطقه‌ای ایران

 تصمیم ایران برای ارسال پنج کشتی حامل سوخت به ونزوئلا توسط مقام معظم رهبری اتخاذ گردید
ادامه مطلب

ویروس کارستان!

 براساس تحلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی راجع به برنامه ریزی ده ساله دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ،اکنون چند ماه است که از دی ماه سال ۱۳۹۸ کشور وارد موج چهارم برنامه ریزی ده ساله دشمنان شده است
ادامه مطلب

سرگیجه اخراجی های خانه ملت

 نفاق از این روشن تر؟ هنگامی که مجلس در اختیار ائتلاف مدعی ائتلاف و اصلاحات بود، فرصت نمایندگی را به سیاست بازی و زد و بند و مسامحه با مدیران کم کار سپری کردند.
ادامه مطلب

در این سلسله متن، با 19 نیروی نفوذی خارج نشین، بیشتر آشنا خواهیم شد

 نورالدین پیرمؤذن نماینده اصلاح‌طلب اردبیل در مجالس ششم و هفتم که در مجلس هشتم رد صلاحیت شد.
ادامه مطلب