تحلیلی بر وطن فروشانِ سوداگر مرگ

 چرا منافقین مدعی اصلاح طلبی سر بزنگاه ها، میان اوباش قمه کش، و مدافعان امنیت و ناموس مردم، همیشه از قداره بند ها حمایت می کنند؟!
ادامه مطلب

ادعای همراهی با امام و خنجر بر پشت نظام اسلامی

 سید محمود دعایی درحالی بر جنازه یکی از اعضای جبهه ملی نماز میت خواند که بر روی آن پرچمی با نماد شیر و خورشید نقش بسته بود.
ادامه مطلب

فتنه امنیّتی – سیاسی دلار

 شورای عالی امنیت ملی و راهکارهای دفع آتش‌افروزی دلار/ تهدیدات ادراکی و شناختی دلار جدی است
ادامه مطلب

چرا «دولت بی‌سر»؟!/ پس از عراق و لبنان نوبت ایران است

 طرح توطئه‌آمیز «دولت بی‌سر» علیه جمهوری اسلامی ایران هم کلید خورد و به صحنه آمد و به یقین می‌توان گفت که ایران اسلامی اصلی‌ترین هدف آن بوده است چرا که ایران خاستگاه، اردوگاه و پشتیبان نهضت مقاومت در سراسر منطقه و جهان است. بنابراین به آسانی می‌توان نتیجه گرفت توطئه یاد شده، قبل از همه روی ایران اسلامی که خاستگاه و اردوگاه اصلی مقاومت است هدف‌گذاری شده و به صحنه آمده باشد.
ادامه مطلب

فهرستی طولانی از بی تدبیری و سوء مدیریت ها دولت تدبیر و امید

 فهرستی طولانی از بی‌تدبیری و سوءمدیریت‌ها را می‌توان شمرد که هیچ ربطی به مذاکره یا عدم مذاکره با آمریکا ندارد و علت اصلی گرفتاری‌های اقتصادی است: - عدم اهتمام به رونق تولید در حوزه پیشران‌ها (مسکن، شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان، کشاورزی، خودرو، لوازم خانگی و نظایر آن) که در کوتاه‌مدت می‌تواند میلیون‌‌ها شغل ایجاد کند و رکود تورمی را مهار نماید.
ادامه مطلب

رای به زندگیِ بدون عزت و عدالت؛ بسترساز صلح امام حسن(ع)

 یادداشتی از حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عابدی عضو هیأت علمی گروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه
ادامه مطلب

مرفهین بی‌درد، سازش را تجویز می‌کنند

 هر جریان و فردی که بخواهد منهای پرچم ولی فقیه، پرچم عدالت‌خواهی را به دست بگیرد، باید بدانیم که این، جریانی مشکوک و ملکوک است.
ادامه مطلب

چگونه می‌شود از حرف حق، علیه جبهۀ حق استفاده کرد؟

 اگر از صلح امام‌حسن(ع) بگوییم اما از خیانت یارانش نگوییم، خیانت کرده‌ایم
ادامه مطلب

لشکر سلیمانی و اسب تروای ساورز

 عقل، جریان پایدار فهم و شعور است و اگر به هر دلیل دچار اختلال شد، خسارت به بار می‌آورد. دروغ گفتند، آنها که از عقل دم زدند، اما امید به دشمن را ترویج کردند و برای فراموشی عبرت‌ها کوشیدند. دروغ گفتند آنها که احساس عجز را در پیکره جامعه تزریق کردند، بی‌تابی و دستپاچگی را جای حلم و ثبات قدم نشاندند، تحریف کردند و سفاهت را دوراندیشی جا زدند، همت و نشاط کار را تعطیل کردند و مردم را به سراب حوالت
ادامه مطلب

نکاتی در باب صلح امام حسن(ع) و مذاکره ایران و امریکا

 شرایط صلح امام حسن(ع) با شرایط امروز جهان از جهات مختلف متفاوت است ، به لحاظ تاریخی بیش از ۱۴۰۰ سال از آن زمان گذشته لذا شیوه های جنگیدن ، تعداد نفرات شرکت کننده در جنگ ، مکان جنگ ، سلاح ها و انگیزه های طرفین کاملا فرق کرده است.
ادامه مطلب

راهبردهای مقابله با جنگ نرم بر اساس سیره امام رضا علیه السلام

 جنگ نرم از گذشته وجود داشته و امام رضا(ع) نیز با نوع جديدی از جنگ نرم روبه‌ رو‌ بودند. مأمون عباسی جزء سیاستمداران با هوش و زیرک عباسی بود که تشخیص داد، در تقابل با امام صاحب اندیشه ،تفکر و نگاه علمی که به اعجاز و عصمت و تقوا و دیگر خصائص آل محمد( ع) تجهیز شده، نمی توان با سلاح و نیرو و تجهیزات جنگ سخت اتکا کرد بنابر به شیوه های نوین مقابله روی آورد .  
ادامه مطلب

معضل مدیریت اقتصاد و معیشت

 دولت روحانی و تجاوز به منافع عمومی / حسن روحانی صلاحیت اداره امور اقتصادی و معیشتی کشور و مردم را ندارد
ادامه مطلب

صلح امام حسن(ع) از دیدگاه حسن!

 در فراوان پیچ‌های مهم تاریخی و نیز در «برهه‌های‌ حساس کنونی» طی ۴۱ سال گذشته، یکی از سوالات اختلاف‌برانگیز که همواره گریبان مسئولان نظام و مردم جامعه را گرفته این سوال بوده است که «سازش: آری یا خیر؟!»
ادامه مطلب

آرایش غلیظ و لاک قرمز شرط بازی در فیلم‌های سینمایی/ مسئولان فرهنگی خواب هستند یا بیدار؟

 در گذشته معیار و ملاک انتخاب یک بازیگر استعداد و توانایی او برای بازی در آن نقش بود، اما متأسفانه طی سال‌های گذشته این شیوه و رویه انتخاب و ورود با کمی تغییر جای خود را به معیارهایی غلط و اشتباه داده است.
ادامه مطلب

معیشت و دنیای مردم را برجامی کردند، حال نوبت به برجامی کردن دین مردم رسیده است

 رحیم پور ازغدی با بیان اینکه وضعیت امروز مزد ترس است، گفت: امروز همه جا و همه تیپ مردم، یک‌صدا شده‌اند که اعتماد به دشمن دین و دنیای مردم، عین نفسانیت و خلاف عقلانیت بود.
ادامه مطلب