معیارهای اخلاق اسلامی در خبرنگاری

 امروزه اخبار به نیازی ضروری برای همه تبدیل شده است. اطلاعات و اخباری که رسانه ها به مردم ارائه می کنند در اندیشه و احساسات و نیز در سبک و شیوه زندگی آنها موثر است. خبرنگاران که بدنه اصلی رسانه ها را تشکیل می دهند از میان هزاران رویداد کوچک و بزرگی که هر شبانه روز در سراسر دنیا روی می دهد دست به انتخاب می زنند. آنچه تحت عنوان خبر از رسانه پخش می شود، در اصل حاصل انتخاب ها و تصمیم گیری های آنهاست
ادامه مطلب

خاتمی به جای عذرخواهی باید کاندیدا شود!/ افسانه‌سازی و خیال‌بافی اصلاحات تمامی ندارد

 منجی سازی از متهم اصلی/اصلاح طلبان تصویرسازی جدیدی را از خاتمی شروع کرده اند که اگر او بیاید وضعیت کشور بهبود می یابد این درحالی است که رئیس دولت اصلاحات باید پاسخگوی مردم به واسطه سیاست این جریان در وضعیتی به وجود آمده باشد.
ادامه مطلب

آداب و سنن گلستانی ها برای ابراز ارادت به امام مهربانی ها

 یکی از آداب و رسوم مردم گلستان این است که زوج های جوان ماه عسل به مشهد مقدس می روند و زندگی نوین خود را با عرض ارادت به امام رضا(علیه السلام) آغاز می کنند.
ادامه مطلب

گلستان ذخیره گاه فرهنگ و سنن رضوی است

 نهادهای فرهنگی به ویژه دفتر نمایندگی آستان قدس در گلستان جلوه های ویژه فرهنگ رضوی را مورد پژوهش قرار دهند و دبیرخانه ثابتی در این زمینه شکل بگیرد.
ادامه مطلب

بزرگترین پروژه‌های فعلی جریان تحریف در داخل ایران چیست؟!

 جمله راهبردی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم نیز حتما شکست خواهد خورد» به دلایل متعددی تنها گزاره‌ای است که مسیر شکست دولت فعلی آمریکا از آن می‌گذرد.
ادامه مطلب

پروژه مصدق‌ سازی از ظریف با کدام هدف دوباره آغاز شده است؟/ ماجرا چیست؟

 ظریف و مصدق شباهت هایی نیز درباره مذاکره با غرب و خصوصا آمریکا با یکدیگر دارند. رویکرد هر دو در این راستا اعتماد به آمریکا بود و ماحصل این اعتماد نیز در تاریخ معاصر ایران به خوبی درج گردیده است.
ادامه مطلب

عوام و خواص بی‌خبر از مصوبات شورای فرهنگ عمومی گلستان/ نگارستان ایران نقشه مهندسی فرهنگی ندارد

 مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان در خصوص مهمترین اولویت‌های فرهنگی استان گلستان گفت: حدود هفت سال پیش مقام معظم رهبری نقشه راه مهندسی فرهنگی کشور را ارائه دادند ولی متاسفانه عمدتا دستگاه‌های مرتبط توجه چندانی به این نقشه راه نداشته و ندارند.

آقای فتنه‌گر نمک‌نشناس دم فروبند!!!؟؟؟

 به بهانه مطلب ضددفاعی و امنیتی تاج‌زاده که گفته‌اند"سپاه و ارتش باید دریکدیگرادغام شوندتاهزینه‌ها نصف شود."درپاسخ به یاوه‌گویی وی باید گفت ارتش وسپاه یک لشکر الهی‌اند که بیش ازگذشت چهل سال اشعار پربرکت انقلاب اسلامی درکنارهم جانانه ازاسلام و ایران عزیزدرمقابل دشمنان دفاع کرده‌اند. وبرای کشورعزت وشرف به ارمغان آورده‌اند.
ادامه مطلب

شرط بایدن برای بازگشت به برجام همان خواست ترامپ است

 بایدن مدعی است که برجام توافقی ناقص است چون محدودیت‌های هسته‌ای دائمی نیست و این توافق، توان موشکی و قدرت منطقه‌ای ایران را شامل نمی‌شود.
ادامه مطلب

مصائب و ابتلائات؛ هدفمند یا تصادفی؟

 برخورد عمومی اکثر مردم دنیا با حوادث این عالم این‌گونه است که آنها را طبیعی می‌دانند. حتی فکر این را نمی‌کنند که دستی در کار است. متأسفانه در میان طرفداران ادیان و حتی اسلام و کسانی که با قرآن آشنا هستند نیز چنین تفکری وجود دارد.
ادامه مطلب

عملیات کمیته X برای کشاندن مردم به خشونت خیابانی

 محافل دولتی و اصلاح‌طلب، چند وقتیست که با استشمام اثر برخی مشکلات خودساخته از جمله گرانی و کرونا؛ با ایما و اشاره مشغول تشویق مردم به آغاز خشونت و اعتراض خیابانی هستند.
ادامه مطلب

نمره «صفر» قانون گذاری در زمینه افزایش جمعیت

 عملکرد ماه های آتی مجلس یازدهم نشان خواهد داد آیا این مجلس موفق خواهد شد نمره صفر قانون گذاری در حوزه جمعیت را ارتقا دهد یا همچنان سیاست های جمعیتی در پله اول لنگ خواهد زد.
ادامه مطلب

شجاعی‌زند: نامه موسوی خوئینی‌ها «انشای» روحانی بود در وقت «حساب»

 عضو هیات‌علمی دانشگاه تربیت‌مدرس با اشاره به نامه اخیر موسوی خویینی خطاب به رهبر انقلاب گفت: خیانت دموکراسی‌خواهان به دموکراسی همین است که از این راهبرد مقبول، برای فروپاشی نظام‌های سیاسی استفاده کرده‌اند.
ادامه مطلب

۱۳ سیاست اعلامی مهرداد بذرپاش برای دیوان محاسبات کشور در مراسم معارفه

 نظارت مردمی را گسترده خواهیم کرد/ کلکسیونی از تهمت را به ما وارد کردند که از همه‌ی آنها گذشتم. پاسخ ما، کار بیشتر برای مردم و نظارت دقیق‌تر بر بیت المال کشور است.
ادامه مطلب

مظلومیت انقلاب /لقمه ای نان گندم و خروج از بهشت انقلاب

 ارزش حقیقی اصل انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی _بعنوان تنها حکومت اسلامی _ و بهرمندی از نظام امامت و ولایت را زمانی بخوبی درک می کنیم که تاریخ اسلام را با تمامی ابعاد آن خوب مطالعه کنیم و تاریخ ایران و آنچه بر آن تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است را با بیش از ۴۰سال حرکت تمدن ساز اخیر و جلوه های ویژه آن در قلب جهان را مقایسه کنیم
ادامه مطلب