نیروی انتحاری نداشتیم جنبش سبز، زرد شد و پلاسید!

  عضو متواری گروهک ملی-مذهبی می‌گوید جنبش سبز تا ابد نمی‌توانست سبز بماند و رو به زردی و پلاسیدن گذاشت.
ادامه مطلب

راه سوم: عقلانیت انقلابی

  راهبرد مقاومت فعالانه امام خامنه‌ای امکان جنگ علیه ایران و سناریوی سازش ذلیلانه را منتفی می‌کند/واضح است وقتی مردم با مشکلات عینی در معیشت و احقاق حق خود روبه‌رو هستند صدای «مکار»ی که «جنگ» را همان «مقاومت» و «سازش» را همان «نسخه شفابخش» معرفی می‌کند، راحت‌تر شنیده می‌شود
ادامه مطلب

FATF؛ شعبه دوم وزارت خزانه داری آمریکا

  آمریکا چگونه از FATF به‌عنوان سلاح در جنگ اقتصادی برای هدفمند و دقیق‌تر شدن تحریم‌ها استفاده می‌کند؟
ادامه مطلب

یک دو راهی مهم و سرنوشت ساز!

  اکنون همین دو راهی ، پیش روی حق شناس استاندار جدید است؛ اما با جهات و ملاحظات 5گانه ای که او را برای گرفتن یک تصمیم متناسب در وضعیتی متناسب تر قرار داده است! و همین انتخاب سرنوشت مدیریتی او را رقم خواهد زد.در این مسیر و راه علاوه بر توصیه های یاد شده– که بعض آنها حتی در اولویت های استاندار جدید اعلام شده است – 7 توصیه دارای اولویت راهبردی را جهت ارتقای مدیریت عالی استان در تراز
ادامه مطلب

گزارشی ویژه از ماهیت نویسنده گزارش «اصلاح ساختار بودجه»/ بودجه ایران در آمریکا اصلاح شد؟

  سازمان برنامه و بودجه درحالی ۲۰ خرداد گزارش «چهارچوب اصلاح ساختاری بودجه» را منتشر کرد که بر خلاف ادعای این سازمان، نویسنده و مولف این گزارش از سال ۹۴ در آمریکا زیسته و پس از پایان حکم ماموریتش هم ظاهرا قصد اقامت در آمریکا را دارد.
ادامه مطلب

تحمل سختی‌ها، شرط نصرت الهی (زلال بصیرت)

  تحولاتی مانند انقلاب و کودتا کمابیش در دنیا رخ می‌دهد؛ اما انقلاب اسلامی تفاوتی اساسی با سایر انقلاب‌ها دارد؛ سایر انقلاب‌ها غالبا بر اساس انگیزه‌های مادی انجام می‌شود، اما انگیزه ارزشی و اعتقادی سبب تحقق انقلاب اسلامی شد، هرچند در کنار این هدف اصلی، امور مادی نیز مورد توجه بودند، اما نه به عنوان هدف اصلی.
ادامه مطلب

موسای ما عصا انداخت

  حضرت آقا با افشای ترس ترامپ در پوشش رجزخوانی علیه ایران اسلامی، آنچه را که امام راحلمان در توصیف ماهیت واقعی آمریکا بیان می‌کردند، به میدان دید و قضاوت جهانیان کشید.
ادامه مطلب

پشت پرده نوسانات بازار با ورود نمایندگان آلمان و ژاپن به ایران؛

  کاهش قیمت‌هایی که سیاسی است نه اقتصادی/ غرب‌گرایان بازی تکراری خود برای شرطی کردن جامعه را آغاز کردند/تغییرات در بازار ارز در حالی است که دولت هیچ سیاست اقتصادی جدیدی را پیاده نکرده است. نگاهی به اعترافات سابق ظریف نشان می دهد باز هم پای یک فضاسازی جدید برای افزایش مطالبات در خصوص مذاکره و تحمیل خواسته های دشمن در میان است.
ادامه مطلب

هشتم شوال روز حزن اهل بیت علیهم السلام

  بقیع، از چهارده قرن پیش تا امروز همواره زیارتگاه مسلمین و مرکز بیداری و تذکار خاطرات رجال و شخصیّت‌ های بزرگ اسلام بوده است. این قبرستان، پس از روضه مقدّسه نبویّه، یکی از منابع مهمّ تاریخ اسلام است که وجود شخصیت‌ های تاریخی اسلامی را اثبات و تأیید می‎نماید که در حدود ۱۰ هزار نفر از صحابه نبیّ مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله در این قبرستان مدفون می ‎باشند.
ادامه مطلب

فعال اصلاح‌طلب: دچار انحطاط اخلاقی شده‌ایم!

  در رابطه با ماجرای قتل میترا استاد، آنچه مورد انتقاد کلیت جامعه هواداران اصلاحات در سراسر کشور است این است که چرا به‌رغم داشتن آگاهی از وضعیت بغرنج دکتر نجفی، عده‌ای با اصرار دنبال چنین انتخاب ویرانگری بودند که در آن نه از تاک نشان ماند نه از تاک‌نشان؟!
ادامه مطلب

عزل بنی‌ صدر، از صدارت

  امام راحل در جلسه تنفیذ حکم بنی ‌صدر برای ریاست ‌جمهوری توصیه ‌ای به وی داشت که می ‌توانست مانع از اتفاقات بعدی باشد. ایشان فرمودند "من یک کلمه به آقای بنی صدر تذکر می ‌دهم، که آن یک کلمه تذکر برای همه‏‎ ‎‏است: ‏‏حبّ الدنیا رأس کلّ خطیئة. هر مقامی که برای بشر حاصل می‌ شود، چه‏‎ ‎‏مقام های معنوی و چه مقام های مادی روزی
ادامه مطلب

تحقیر در تهران

  ایمیلی برای فعالان اقتصادی و برندهای ایرانی ارسال شده و با ارائه راه ارتباطی از آنان خواسته شده است هزینه جشن تولد ملکه انگلیس را بدهند.
ادامه مطلب

طرح جدید فتنه گران به نام «بسیج صلح طلب»!

  حجاریان می گوید: می‌توان نیروهایی را به خارج از کشور اعزام کرد و ایده صلح را ترویج و تحکیم کرد و به‌گمانم، اگر مرکزیت این نیروی صلح‌طلب به‌اصطلاح امتحان پس داده باشد، برچسب نفوذ و برخوردهایی از این جنس ممتنع می‌شود.
ادامه مطلب

عیدی روزه داری در خانواده روزه اولی ها

  خاطره‌ های مذهبی باعث بهتر شدن رابطه پدر و مادر با بچه‌ ها و لذت بخش ‌تر شدن این رابطه می ‌شود. بچه ‌هایی که چنین تجربه‌ هایی داشته باشند، حس بهتری نسبت به خودشان و زندگی ‌شان پیدا می‌ کنند. این باعث می ‌شود در آینده وقتی به گذشته خود نگاه می‌ کنند، امید به زندگی بالاتری داشته باشند و تصور کنند که زندگی آینده بهتری هم می ‌توانند
ادامه مطلب

ناگفته‌هایی از ظرافت‌های مدیریتی رهبر معظم انقلاب

  ناگفته‌های آیت‌الله اراکی از ابعاد مدیریتی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حاوی نکاتی جدید در سی‌امین سال زعامت ایشان است.
ادامه مطلب