بحران تصمیم‌گیری اصلاح‌طلبان!

 دوگانه بازگشت به جامعه یا استمرار قدرت سیاسی اگر روزگاری می‌توانست محل بحث نیروهای اصلاح‌طلب قرار بگیرد، حالا و از سر جبر شرایط سیاسی تقریبا بلامحل است.
ادامه مطلب

برجام و بنزین، برق و مرغ؛ مشکل از تحریم است یا تحریف؟!

 شاید اگر روزی می پرسیدند چه ربط منطقی میان برجام، بنزین، برق و مرغ می توان قائل شد؟، در شرایط عادی بعید بود کسی بتواند میان این چهار مورد، وجه اشتراک منطقی پیدا کند. اما آقای روحانی با نبوغ ویژه، توانسته برای این چهار فقره و ده ها مورد مشابه سوء مدیریت، یا یک پاسخ پیش ساخته و حاضر و آماده ارائه کند.
ادامه مطلب

وجوه عقلانی و روانشناختی حجاب

 وجه تمایز انسان با سایر موجودات و حیوانات در قوه ادراک و فهم و شعور او است، پاداش و عقوبت الهی نیز به متناسب با اعمال و کردار او در نحوه چگونه زیستن حیات دنیایی است و بزرگترین نعمت خداوندی نیز عقلی است که به انسان عنایت فرموده است.
ادامه مطلب

سیدعلی طاهری اینگونه پرچمدار انقلابیون ماند

 درچهارم تیرماه 1395 ، یعنی پنج سال پیش در کانال تلگرامی "چراغ" نوشتم حجت الاسلام دکترسیدعلی طاهری برخلاف انتظار اکثریت دوستان - پایتخت را رها کرد و درشهر پدری یعنی گرگان مقیم شد . رفتاری که حتی فراتر از تعجب ،انتقاد برخی را نیز برانگیخت و البته تتمه همه نیتها به این ختم میشد اگر طاهری درتهران میماند بر حسب موقعیتی که بدست آورده بود می توانست مقبولیتش را بیشتر نماید.!
ادامه مطلب

به بهانه اعلام عدم تمایل دکترسیدعلی طاهری به مناصب دولتی /سیدعلی طاهری پرچمدار خواهد ماند

 این خلاصه مقاله ایی است که در  تیرماه ۱۳۹۵ ( پنج سال پیش) در کانال تلگرامی چراغ به رشته تحریر درآوردم را مطالعه نمایید  تا مقصود را با مجال به قضاوت  آگاهان بیاورم
ادامه مطلب

سید علی طاهری میراث دار حبیب انقلاب

 استان گلستان با تمام منابع عظیم ، ظرفیت های در تراز ملی ،توانمندی های علمی و عملی ،وجود نیروهای متخصص انقلابی و...در تمام این سالها هنوز نتوانسته است به جایگاه اصلی و حقیقی خود دست یابد.
ادامه مطلب

سهم خواهی ممنوع/ رئیسی با کسی تعارف ندارد

 اگر سهم خواهی انگشت شماری از نمایندگان مجلس فقط بی اخلاقی است، پیشنهاد برخی اصلاح‌طلبان برای استفاده از وزرای دولت روحانی در دولت رئیسی و یا گلایه تلویحی از عدم حضور اصلاح‌طلبان در لیست‌های پیشنهادی عجیب و غیرحرفه‌ای است.
ادامه مطلب

چرا رضا‌خان حامی قدرتمند خود را ترور کرد؟!

 به هر حال روز دوم دی ماه ۱۳۱۱ شمسی، تیمور تاش به دستور رضا شاه از وزارت دربار برکنار شد. ابتدا نزدیک دوماه در منزل خود تحت نظر شهربانی بود و سپس به زندان قصر انتقال یافت.
ادامه مطلب

آیت الله رئیسی و ایران ۱۴۰۴ / تهدیدات پیش روی دولت مردمی و رسالت ما

 چند چهره نام آشنای آمریکایی مرتبط با امور منطقه غرب آسیا اخیرا در یادداشت مشترکی در نشریه آتلانتیک راجع به انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران و انتخاب آیت الله رئیسی بطور خاص نوشته اند که :"  هیچ فردی دیگری بهتر از رئیسی ؛تجسم ایدئولوژی جمهوری اسلامی نیست.رئیسی آمده است تا ایران را به انقلاب ۱۹۷۹ بازگرداند...آمریکا اگر می خواهد جلوی رفتار ایران را بگیرد،باید به او نشان بدهد که این نوع رفتار
ادامه مطلب

بیانیه بانوان شورای ائتلاف شهر گرگان به مناسبت هفته عفاف وحجاب

 مس‍أله عفاف و حجاب امر عقلی، فطری و شرعی در تمام  ادیان الهی و مایه سلامت روح و روان، ضامن تحکیم بنیان خانواده و عامل گسترش امنیت اجتماعی و اخلاقی در هرجامعه ای است.در همه مناطق دنیا ،پوشش مفهوم عمیق دارد و با حجاب وپوشش  ،آداب و رسوم و اندیشه‌ها انتقال پیدا می کند. درهمین راستا،حجاب اسلامی جزء ضروریات دین مبین اسلام  از جمله مفاهیمی است که باورها و اعتقادات جامعه اسلامیرا نمایان می سازد و یک
ادامه مطلب

طولانی‌ ترین گروگان‌ گیری تاریخ معاصر

 سردار رشید اسلام، حاج احمد متوسلیان، فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) در جنگ هشت ساله ایران و عراق است که در ۱۴ تیر ۱۳۶۱ به همراه سه نفر دیگر از همراهانش در حالی که عازم محل کار خود در سفارت ایران بودند، در مسیر طرابلس به بیروت به دست نیروهای حزب فالانژ لبنان به اسارت درآمدند و از آن زمان تا کنون خبر موثقی از سرنوشت آنان در دست نیست.
ادامه مطلب

ایرانیان مرد میدان شده اند

 من به‌هیچ‌وجه ۴۹درصد مشارکت را صرفاً ۴۹درصد نمی‌‌بینم، حتی اگر کرونا و مسائل دیگر را حساب نکنیم. رأی الآن را بالای ۷۰درصد می‌‌دانم!/آرای باطله تأیید نظام بود، یعنی من این سیستم را به هر صورت می‌‌خواهم. مفهومش هم این است که قضیه‌ی تحریم انتخابات شکست خورد. این شکست، شکست فرایند براندازی ۲۰ سال اخیر بود و دیگر راهی ندارند. تجربه‌‌های متعددی را از سال ۷۸ به بعد تجربه کردند تا شورش‌‌های ۹۶ و ۹۸.
ادامه مطلب

عملکرد دوستان و دشمنان در برابر آیت الله مصباح یزدی

  اگر آیت الله مصباح یزدی در آلمان بود همچون کانت، حرمت تفلسف او نگه می داشتند و اگر در آمریکا بود، اندیشه او را معیار ایدئولوژی خود می ساختند.
ادامه مطلب

جهادگر فرهنگی، قلم آزادگی به دست می گیرد/ اثرات مخرب غفلت نویسندگان از جامعه

 موفقیت درحوزه فرهنگ در کوتاه مدت به دست نمی آید و اثرتاش در نسل های بعد دیده می شود و نرسیدن به اهداف ارزشی در زمان کوتاه نباید نویسنده را دلسرد کند زیرا نویسنده، جهادگر فرهنگی عصر حاضر است.
ادامه مطلب

نگاهی به یک اقدام اطلاعاتی ویژه حزب الله لبنان

 چه رابطه‌ای میان محاکمه مریم تامسون با مرگ مشکوک تعدادی از افسران آمریکایی مرتبط با شهادت حاج قاسم وجود دارد؟/ آیا اسامی فهرست انتقام سخت سردار سلامی در حال خط خوردن هست؟!/شهریور سال گذشته بود که سردار سلامی، فرمانده کل سپاه در سخنانی مهم تاکید کرد که دایره انتقام خون سردار سلیمانی شامل هر فردی خواهد بود که نقش مستقیم و غیرمستقیمی در حادثه ترور دست داشته است.
ادامه مطلب