ضربه دشمن به ایران در کالبد «برجام»

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و فشار بر معیشت مردم گفت:کشور با سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه اداره می شود که باید این سه قوه دست به دست هم بدهند تا مشکلات و فشار اقتصادی بر مردم کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه دولت قوه مجریه است و اجرا را در اختیار دارد پس باید بیشتر در این زمینه نقش آفرینی کند افزود: بسیاری از مواقع احساس می شود که دولت می بایست کاری انجام دهد اما این کارها انجام نمی گیرد این به معنی آن است که کار اجرا در کشور ضعیف است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نقش دولت در بین سه قوه دیگر بیشتر است تصریح کرد: البته این نقش پر اهمیت دولت به این معنی نیست که دو قوه دیگر وظیفه کمتری دارند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به نقش مجلس در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم عنوان کرد: مجلس موظف است علت مشکلات را بررسی و ریشه آنها را پیدا کند، اگر علت مشکلات قانون است یا قوانین را اصلاح کرده و آن را تغییر دهد و یا قوانینی وضع کند که در پی آن مردم در آسایش باشند تا گرانی های سرسام آور همه را به زانو در نیاورد.

وی با بیان اینکه مجلس باید عملکرد وزرای اقتصادی دولت را بررسی کند تاکید کرد: اگر عملکرد این وزرا ضعیف است و این موجب بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور شده است، آنها را به مجلس بکشاند و آنها را استیضاح کند؛ اگر مجلس این وظایف را انجام ندهد مسئول است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقش قوه قضائیه در رفع مشکلات مردم عنوان کرد: دستگاه قضایی باید به درستی بررسی کند و ببیند کجاها عدالت برقرار نمی شود، هر کجا عدالت نبود باید برخورد کرده و متخلف را دستگیر و مجازات کند و اگر اموالی را به ناحق گرفته از آنها پس بگیرد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه اجرا در نهایت در دست دولت است گفت: رئیس دولت باید بررسی کند و ببیند آیا وزرای اقتصادی اش شعیف هستند یا نه، اگر ضعیف عمل می کنند آنها را کنار بگذارد و وزیر خدمت گذار را برای رای آوری به مجلس معرفی کند.

وی گفت: دولت باید بررسی کند، چنانچه وزرا تخلفی می کنند با آنها برخورد کند.

در انقلاب اسلامی هم تحریف نفوذ کرده است

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به جریان تحریف گفت: تحریف یعنی به مرور حرکت کشور از مسیر اصلی خودش منحرف شود و به سوی چیزی که گمراهی است حرکت کند که این بسیار خطرناک خواهد بود؛ در تاریخ اسلام فراوان رخ داده و حقایق تحریف شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه از زمان رحلت پیامبر تحریف های متعددی در طول تاریخ اسلام اتفاق افتاده است عنوان کرد: اگر تحریف صورت نمی گرفت، حادثه کربلا هم رخ نمی داد.

وی ادامه داد: آنچنان تحریف کردند که گفتند باید امام حسین علیه الاسلام را کشت چون در این کار ثواب نهفته است و چه تحریفی از این بالاتر وجود دارد.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی نیز تحریف نفوذ کرده تاکید کرد: باید مواردی که از مسیر انقلاب که امام و مقام معظم رهبری آن را تعریف کردند منحرف شد آن را به حالت اولیه خود برگرداند. 

دشمن می خواست با نقشه برجام به ایران ضربه بزند

امام جمعه موقت تهران در پاسخ به اینکه وعده های دولت در برجام محقق نشد و مردم تصور می کنند که فریب خوردند گفت: مقام معظم رهبری از روز اول درباره برجام گفتندکه من خوش بین نیستم، دشمن دشمن است و آمریکا می خواهد در قالب یک نقشه به ایران ضربه بزند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه هیچ کدام این کشورها خیر ایران را نمی خواهند ادامه داد: اینها به دنبال منافع خودشان هستند و می خواهند ایران را به دنبال این منافع بکشند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اینکه در این سال‌ها چه کارهایی اتفاق افتاده است را مردم بهتر می دانند و نیازی نیست ما دوباره آنها را بیان کنیم.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.