استخراج ۶۴ مطالبه رهبری از حوزه

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه گفت: با بررسی مطالبات مقام معظم رهبری از حوزه، 64 خواسته و انتظار استخراج شد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب، در گفت‎وگو با خبرنگار «حوزه» در اصفهان با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب از حوزه، گفت: 64 مورد از خواسته ها و انتظارات ایشان از حوزه استخراج شده و با بررسی آنها مشخص شد که 32مورد در بحث سیاست گذاری است که باید در شورای عالی انجام می شد و 32 مورد نیز مطالبات صفی و ستادی بود که برای عملیاتی سازی به مدیریت حوزه ارجاع شد.
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه ادامه داد: مدیریت حوزه 32 مطالبه ارجاعی را به 50 طرح تبدیل کرد و با اولویت بندیی آنها 18 طرح اولویت دار مشخص گردید و به تصویب شورای عالی رسید.
سفرهایی که اعضای شورای عالی حوزه به استان‎ها دارند به خصوص به اصفهان، در هم افزایی مسائل و خرد جمعی و تبادل نظر تأثیر زیادی دارد.
وی با اشاره به شورای عالی در این زمینه، گفت: سند چشم‎انداز و نقشه راه در شورای عالی به تصویب رسیده‎ است. همچنین با آسیب شناسی نظام آموزشی، مطالعات لازم انجام شده که در این راستا کلیات نظام آموزش سطح یک، دو سال قبل به تصویب رسید و به طور مثال در قالب این طرح، طلبه یک بار نحو می‎خواند و تمام زوایای آن را سپری می‎کند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به تفکیک کلاس های طلاب ورودی های مقاطع سیکل، دیپلم و کارشناسی، ابراز داشت: در این طرح، طلبه هدفمند و نظامند درس می‎خواند و می‎تواند نیازهای جامعه را پاسخگو باشد.
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه به زمان اجرای نظام جدید آموزشی سطح یک نیز گفت: بنا بود این طرح امسال اجرا شود، اما می بایست سرفصل‎ها تدوین و به تصویب برسد که این مرحله نیز طی شده وتدوین متن در حال انجام است و پس از آن بصورت آزمایشی در قم به اجراء در خواهد آمد و پس از بازخوردگیری، سراسری می‎شود.
وی در پایان با اشاره به جایگاه حوزه اصفهان، افزود: حوزه اصفهان قدمتی دیرینه دارد و تجربیات و نوآوری که روحانیون این حوزه دارند، برای حوزه قم مفید است و کما این که پیشرفت‎هایی که حوزه علمیه قم نیز داشته هم می‎تواند برای حوزه اصفهان مفید باشد.

 

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.