دست های پشت پرده مانع از اصلاح قانون نظام بانکی شده است

به گزارش گلستان۲۴؛صبح امروز دکتر کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در نشستی با حضور دانجشویان در دانشگاه گلستان،گفت: بنای رفیع یک تمدن بر پایه های قوانینی کار گذاشته می شود که از جنس قوانین فطرت،خلقت واصول آفرینش است، قوانینی که درفرهنگ انسان ها مشهور است به قوانینی که اولیای خدا وانبیا الهی آن را وضع کردند.

وی ادامه داد:از این نگاه تمدن اسلامی زمانی محقق می شود که باور ها و اعتقادات فرهنگی و دین ملت ایران به صورت کار آمد سیستمی و هم افزا در سطح جامعه پیاده بشود و برای رسیدن به چنین نقطه مطلوبی بایستی در نظام مقدس جمهوری اسلامی جایگاهی که مامور به وضع چنین قوانین است، یعنی مجلس شورای اسلامی،مجلسی باشد در تراز انقلاب اسلامی و تا این محقق نشود کار های روزمره مانند وضع موجود انجام می شود ولی رشد تعالی یا نیست یا بسیار کند وطولانی اتفاق می افتد.

وی بابیان اینکه حوزه قانون گذاری به مردم سپرده شده از این جهت که با انتخاب وکلای مردم مجلس برای چهار سال تشکیل می شود ودستاورد این چهار سال می شود نمایندگانی که مردم انتخاب کردند؛فهم ودرک درست از مقتضیات زمان به میدان آمدن نخبگان و عرضه خودشان برای انتخاب مردم، این ها پیش نیاز یک انتخابات مهم وتشکیل یک مجلس در تراز آرمان های انقلاب اسلامی است.

التهاب در زمان انتخابات؛ سم است

کریمی قدوسی با بیان اینکه یکی از از مواردی که بسیار مهم است برای انتخابات ومجلسی در این تراز ،تصریح کرد:نباید درزمان انتخابات کشور دچار التهاب شود زیرا در التهاب عقول حالت قانونی خود را از دست می دهد وهیجان های کاذب زمان به ضرر انتخاب است که متاسفانه این ها زیاد به چشم نمی خورد وعلت باقی ماندن بسیاری از مشکلات همین وضعیت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به فعالیت اشخاص و جریان های سیاسی برای ملتهب کردن فضای جامعه،تصریح کرد:جریاناتی تلاش می کنند چنین فضا های را ایجاد کنند ودست به روش های ومنش هایی می زنند که نتیجه آن روش ها اگر انتخاب باشد می شود مجالسی ناکارآمد وثمراتش می شود این که گره از کار مردم باز نمی شود.

وی اظهار کرد: از این رو نخبگان وجوانان بایستی آن فرهنگ متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی را در فضای انتخابات در شهر ها پیاده کنندچراکه نماینده ای ک با پول و پلو وارد مجلس شود در تراز انقلاب اسلامی نیست و مجلسی که این افراد اکثریت آن باشند نیز در تراز انقلاب اسلامی نیست.

آبستراکسیون نمایندگان و بدقولی دولت در خصوص اصلاح قانون نظام بانکی

نماینده مردم شریف مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قبلا نمایندگان به صورت خودجوش طرحی نوشتند برای اصلاح نظام بانکی کشور و این طرح تصویب شدتا برود در کمیسیون رای گیری و به صورت آزمایشی انجام شد.

 او ادامه داد:شبکه بانک های خصوصی تاثیر گذار بود بر روی کمیسیون اقتصادی چرا که زمان رای گیری این نمایندگان آبستراکسیون کردند و از این جلسه بیرون آمدند و عملا این جلسه تشکیل نشد.

وی در همین خصوص اظهار کرد:اواخر مجلس گذشته بود و این طرح افتاد برای مجلس فعلی؛ هنوز مجلس جدید تشکیل نشده بود که منتخبین مردم در مکان مجلس قدیم جمع شدند تا پیش نیاز ورود به مجلس را بشنوند و مسئولین دولت بیایند اوضاع کشور را برای آنها توزیح دهند.

وی اظهار کرد: معاون رئیس جمهور آقای اسحاق جهانگیری، آقای نوبخت و جمعی از وزرا در این مجلس حضور داشتند و اکثریت قریب به اتفاق به منتخبین جدید توصیه کردند آن طرح اصلاح نظام اقتصادی ادامه داده نشود؛چرا که ما حتما لایحه خواهیم آورد.

کریمی قدوسی اذعان کرد:این توصیه ها اثر گذاشت و هنوز که هنوز است دولت لایحه اصلاح نظام بانکی نداده وآن طرح هم از کمیسیون اقتصادی مجلس بیرون نیامده است.

 

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.