زنان غیر مسلمان در بیرمنگام باحجاب شدند!

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» یک تشکل اسلامی در انگلستان به منظور ایجاد پل میان ادیانی بین جامعه های دینی، میزبان یک رویداد اجتماعی در مرکز شهر بیرمنگام بود و با دادن بسته های حجابی دارای روسری به زنان غیرمسلمان، از آنان دعوت به امتحان کردن حجاب کرد.

در صفحه این تشکل اسلامی در شبکه‌های اجتماعی آمده است: رویداد اجتماعی «آزمودن روسری (حجاب)» در مرکز شهر بیرمنگام، نتیجه فوق العاده ای داشت. مردم عاشق این بودند که روسری گذاشتن را امتحان کنند. آن ها می خواستند سعی کنند درکی از گذاشتن روسری بر سر داشته باشند.

این بیانیه افزود: وقتی صورتشان را از طریق آینه (باحجاب) می دیدند، چهره شان بسیار هیجان زده می شد و عاشق آن بودند.

رویداد بیرمنگام و رویدادهای مشابه در سراسر جهان برگزار می شود تا از زنان مسلمان حمایت کند که حجاب بپوشند و به دلیل تصمیم‌شان در این رابطه با برخوردی عادی از سوی جامعه روبرو شوند.

کسانی که در رویداد حجاب گذاری شرکت کردند بسته های هدیه ای حاوی، روسری جدید، گل سرخ، شیرینی و همچنین اطلاعاتی درباره زنان مسلمان دریافت کردند.

گروه همچنین نوشت: به عنوان یک مسلمان ، وظیفه ما در اسلام است که مهربانی ، عشق ، احترام و تفاهم را بین جوامع گسترش دهیم و به همین دلیل است که ما این رویدادها را برگزار می کنیم. اکثر اوقات پیروان ادیان مختلف به ما گفته اند که این هدایا را سال ها در قلب شان نگهداری خواهند کرد.

 

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.