ارزیابی زندگی مردم از داخل ماشین های شاسی بلند و با نگاه ارباب و رعیتی امکان پذیر نیست

به گزارش گلستان ما ؛ غلامرضا منتظری مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان شامگاه گذشته در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر در مسجد حضرت قائم ( عج) گرگانجدید اظهار کرد: شهید رجایی از چهره هایی بود که رجاء واثق به خداوند داشت و بدون شعار از امید با مدیریت جهادی اش بذر امید و نشاط را در دل ها و اندیشه ها بارور می کرد.

منتظری با بیان اینکه شهید رجایی از امید به ملت شعاری نداد بلکه با عملکردش امید را در وجود ملت شکوفا کرد ، تصریح کرد : شهید باهنر نیز بدون توقف در مباحث شعاری "تدبیر" با حکمت و تدبیر خویش به استحکام ارکان دولت انقلابی و مکتبی مبادرت می ورزید و در مدت کوتاه حضورش در عرصه مدیریت کلان کشور ، میراث ارزشمندی از خویش به یادگار گذاشت.

وی اضافه کرد : کارنامه دولت  فعلی در هفته ای که بنام این شهیدان بزرگوار است ، قابل دفاع نیست ، عملکرد دولتمردان کنونی با دولت شهیدان رجایی و باهنر فرسنگ ها فاصله دارد.

منتظری گفت : اولین و بارزترین شاخصه دولت شهیدان رجایی و باهنر ، مدیریت جهادی بوده است ، این شهیدان به گواه تاریخ روزانه قریب به ۱۸ ساعت در شبانه روز مشغول به  خدمت واقعی بودند.

مسئول سابق بسیج هنرمندان کشور یادآور شد : مدیریت جهادی امروز حلقه مفقوده چرخه اقتصادی کشور است . امروز تِزِ جهادی در مدیریت  دفاعی و نظامی کشور کاملا موفق بوده است که سامانه باور۳ نتیجه اتکا به توان داخلی و باور مدیریت جهادی است که طعنه به توان نظامی ابرقدرتهای جهان می زند.

منتظری با اشاره به شاخصه دوم شهید رجایی که ارتباط آسان با مردم بوده است، افزود : این بدان معنی است که مسئولان امروزی باید بدانند ارزیابی زندگی  مردم  از داخل ماشین های شاسی بلند  وبا نگاه ارباب و رعیتی امکان پذیر نیست  ،حضرت امیر (ع) به مالک می فرماید هر از گاهی به صورت ناشناس در میان مردم رفت وآمد داشته باش تا دردهای مردم را از نزدیک لمس کنید و به فکر حل مشکلا تشان باشید ، تا با مردم نباشید ، مدیریت بر مردم هم موفق نخواهد بود.

 وی شاخصه سوم را پرهیز از اشرافی گری دانست و گفت : شهید رجایی روزی در آستان قدس رضوی از محرومیت زدایی صحبت کرد و بعد از سخنرانی وارد سالن غذاخوری شد و وقتی سفره ی رنگارنگ  را مشاهده کرد  از  نشستن بر سرِ چنین سفره ای امتناع کرد و به سفره آرایی اعتراض کرد و وقتی همراهان گفتند این غذایی معمولی است، ایشان در جواب گفتند آیا بر سر سفره ی همه ی ملت چنین غذایی هست ...؟؟؟ این رفتار با صحبت های محرومیت زدایی من تناقض دارد ، این است نگاه رجایی در حفظ بیت المال ، در نگاه رجایی ، مسئولیت امانت است و نه طعمه و فرصت برای چپاول بیت المال .

منتظری  بیان کرد : شاخصه بعدی و چهارم دولت شهید رجایی نقد پذیری است ، دولتمردان باید به استقبال  نقد های سازنده بروند نه اینکه در کمال تعجب منتقدین را نفهم و بی شعور خطاب کنند ، در نگاه شخصیت هایی همچون رجایی و باهنر انتقاد سازنده چراغ ِ راه حرکت در جاده ی مدیریت جهادی است نه نگاه تخریب پندارانه.

وی تاکید کرد : مدیری که از نقد سازنده می هراسد،علتش آن است که کارنامه ی عملکردش شیشه ای و شکننده است و هر نقدی را اگرچه سازنده و هوشمندانه و راهگشا را به مثابه سنگی میداند که غایتش شکستن کارنامه پوچ و تهی از عملکرد مثبت است. درصورتی که مدیر موفق مدیری است همچون رجایی و باهنر نقد را راهگشا و چراغ راه می پندارد.

این استاد دانشگاه در پایان به دولتمردان توصیه  و تاکید کرد که راه حل مشکلات کشور مدیریت جهادی است و ادامه داد : اگر امروز اقدامات آقای رییسی در فسادستیزی مورد استقبال آحاد ملت و جریانات سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگراست به این دلیل است که اقدامات ایشان ریشه در تفکر مدیریت جهادی دارد پس شما هم مسئول جهادی باشید تا رضای خدا و خلق خدا را با خود همراه کنید.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.