مجموعه آثار علامه حسن زاده آملی تولید شد

به همت کارشناسان و محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و همکاری انتشارات الف.لام. میم، نسخه جدید نرم افزار مجموعه آثار علامه حسن زاده تولید شد و به زودی در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، متن 29 عنوان کتاب از آثار علامه حسن زاده آملی، در موضوع: فلسفه اسلامی، عرفان و حکمت، قرآن و تفسیر، اخلاق اسلامی، ذکر و دعا، فقه، شعر و طب، هیئت و نجوم، محتوای علمی این نرم افزار را تشکیل می دهد.

لازم به ذکر است، از خصوصیات قابل توجه نسخه جدید نرم افزار مجموعه آثار علامه حسن زاده، ارائه آن در قالب جدید کتابخانه استاندارد می باشد که این قالب، علاوه بر قابلیت های فنی و پژوهشی تولیدات گذشته مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور)، مانند جستجوی ساده و پیشرفته در کتاب ها، انتقال متن به نرم افزار word، دسترسی سریع به بخش های مفید لغت نامه، قرآن، کتابشناسی، ویژگی های تازه و مفیدی را در خود جای داده است.

برطرف شدن محدودیت در خصوص ابعاد صفحه نمایشِ دستگاه های مختلف، امکان به روزرسانی مستقیم نرم افزار از طریق اینترنت توسط کاربر، در نظر گرفتن میز پژوهشی برای محقق، جستجو در متن کتاب ها با قابلیت اولویت دهی به نتایج و با عملگرهای استاندارد، بهبود نتایج جستجو بر اساس کتاب، نویسنده و زبان و. .. از جمله قابلیت های این قالب جدید به شمار می رود.

همچنین این قالب به کاربران نرم افزار مجموعه آثار علامه حسن زاده، این اجازه را می دهد که بر هر قسمت دلخواه از متن کتاب، یادداشت نویسی کنند؛ همچنین امکان رنگی کردن، نوشتن عنوان و انتساب چند نمایه برای جستجوی سریع تر نیز برای کاربر فراهم شده است که همه این یادداشت ها، نمایه ها و. .. در یک ابزار واحد به نام پژوه نگار جمع آوری شده و قابل مدیریت توسط کاربر می باشد.

 

https://hawzah.net/fa/News/View/109762

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.